فروش کنسول پلی استیشن 5 به بیش از ۳۸.۴ میلیون دستگاه رسید

فراتر از انتظارها

فروش پلی استیشن 5

بر اساس گزارش رسمی شرکت سونی، فروش کنسول پلی استیشن 5 در سراسر جهان از مرز ۳۸.۴ میلیون دستگاه عبور کرده است.

ساعاتی پیش جلسه‌ ارائه‌ گزارش مالی سه ماهه‌ اخیر شرکت سونی با حضور جمعی از مدیران و سرمایه‌گذاران برگزار شد که در جریان این نشست، آقای جیم رایان، مدیر عامل بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی، در پیامی به طور رسمی اعلام کرد که فروش کنسول پلی استیشن 5 از زمان عرضه تا انتهای ماه مارس سال جاری میلادی (یازدهم فروردین ماه) به بیش از ۳۸.۴ میلیون دستگاه رسیده است.

این در حالی است که تا سه ماهه‌ قبلی، سونی نزدیک به ۳۲.۲ میلیون پلی‌استیشن 5 به فروش رسانده بود. از این رو، در طول سه ماه اخیر، بالغ بر ۶.۲ میلیون کنسول در سراسر جهان فروخته شده است. بهتر است بدانید که این بهترین عملکرد سونی در زمینه فروش کنسول در سه ماهه چهارم هر سال مالی برشمرده می‌شود.

شرکت سونی پیش‌تر تخمین زده بود که برای سه ماهه چهارم سال مالی خود (زمستان سال گذشته) تنها ۵.۲ میلیون دستگاه پلی استیشن 5 به فروش برساند که از نظر برخی تحلیل‌گرها، پیش‌بینی بسیار سخت‌گیرانه‌ای به شمار می‌رفت. این در حالی است که فروش کنسول از ۶.۲ میلیون دستگاه نیز فراتر رفت. یکی از مهم‌ترین عوامل چنین رشد قابل توجهی در فروش کنسول، پایان تمام محدودیت‌های تولید و عرضه آن به بازار است.

از دیگر ارقام قابل توجه می‌توان به تعداد مشترکین سرویس پلی استیشن پلاس اشاره کرد که اکنون بالغ بر ۴۷.۴ میلیون کاربر دارد. از طرفی، تعداد کاربران فعال ماهانه شبکه پلی استیشن نتورک نیز به بیش از ۱۰۸ میلیون نفر رسیده است. علاوه بر این‌ها، سونی در مجموع ۶۸ میلیون بازی برای هر دو کنسول PS4 و PS5 فروخته که در مقایسه با بازه مشابه سال گذشته، ۲.۵ میلیون واحد کمتر است.

فروش بازی‌های انحصاری و فرست پارتی سونی نیز برابر با ۹.۵ میلیون نسخه اعلام کرده که نسبت به بازه مشابه سال قبل حدود ۳۵ درصد کاهش یافته است. البته، دقت داشته باشید که سونی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ میلادی صرفا یک بازی فرست پارتی یعنی Horizon Call of the Mountain را برای هدست PSVR 2 منتشر کرده است. این در حالی است که در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۲ شاهد عرضه بازی هورایزن فوربیدن وست و گرن توریسمو ۷ به بازار بودیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا