قیمت کنسول پلی‌استیشن ۵ احتمالا گران‌تر از PS4 خواهد بود

ظاهرا حتی قیمت ساخت کنسول هم از PS4 بیشتر است

قیمت کنسول پلی‌استیشن ۵

طبق ادعای سایت بلومبرگ، شرکت سونی در تعیین یک قیمت مناسب برای کنسول پلی‌استیشن ۵ به مشکل برخورده است و احتمالا این دستگاه از PS4 گران‌تر خواهد بود.

سایت بلومبرگ در گزارشی که از طریق منابع خود در سونی و خط تولید نسل پنجم پلی‌استیشن تهیه کرده است، اعلام کرد که ساخت هر دستگاه از این کنسول ۴۵۰ دلار هزینه دارد. این یعنی حتی قیمت ساخت PS5 از قیمت نهایی PS4 بیشتر می‌شود. بلومبرگ عنوان کرد که حافظه‌ی کنسول تا حدی در این گرانی تاثیر دارد، اما مهم‌ترین عامل، سیستم خنک‌کننده‌ای است که سونی می‌خواهد در PS5 تعبیه کند تا یکی از بزرگ‌ترین ایرادات PS4 که صدای بالای فن بود را برطرف نماید.

پیش از این مشخص شده بود که سونی برای تعیین قیمت کنسول پلی‌استیشن ۵ منتظر اعلام رسمی قیمت Xbox Series X خواهد ماند، اما با توجه به هزینه‌ی ساخت بالا کمترین رقم ممکن ۴۷۰ دلار است. قبل از این شایعاتی وجود داشت که سونی تا اواسط اسفند سال جاری، طی یک مراسم اولین جزئیات رسمی را از PS5 به اشتراک خواهد گذاشت که حالا احتمال به وقوع پیوستنش کم است. از آن‌جا که شرکت مایکروسافت در E3 2020 کنفرانس خواهد داشت، پس احتمالا تا تابستان سال آینده خبری از اعلام قیمت PS5 نخواهد شد.

هر دو کنسول PS5 و Xbox Series X قرار است در تعطیلات پایان سال ۲۰۲۰ یعنی در زمستان سال آینده عرضه شوند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا