1%
  • 0/10

خبری از کاهش قیمت پلی استیشن 5 نیست

کار بسیار سختی است

خبری از کاهش قیمت پلی استیشن 5 نیست ۰ ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ کنسول‌های بازی کپی لینک
قیمت پلی استیشن 5

مدیر اجرایی و مالی شرکت سونی مدعی است که کاهش قیمت کنسول پلی استیشن 5 با توجه به شرایط فعلی کار دشواری است.

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی به تازگی در جلسه ارائه گزارش مالی سه ماهه اخیر خود اعلام کرد که فروش پلی استیشن 5 در سراسر جهان از مرز ۵۴.۸ میلیون دستگاه عبور کرده است. با این حال، با ورود به نیمه دوم چرخه عمر کنسول، به نظر می‌رسد که ژاپنی‌ها هیچ برنامه‌ای برای کاهش قیمت آن ندارند.

هیروکی توتوکی، مدیر اجرایی و مالی شرکت سونی در جریان این جلسه خاطرنشان کرد که کاهش قیمت پلی استیشن 5 به دلیل مشکلات مربوط به چرخه عمر کنسول، کار بسیار سخت و دشواری است. او مدعی است که سونی در تلاش است تا روی سودآوری کسب و کار پلی استیشن تمرکز کند.

توتوکی در این زمینه توضیح می‌دهد:

ما قصد داریم روی تعامل بیشتر با کاربر و فروش محصولات خود تمرکز داشته باشیم. به همین خاطر، باید تعادل مناسبی میان همه این فاکتورها ایجاد کنیم. در حال حاضر، آمار کاربران فعال ماهانه پلی استیشن نتورک یک عامل بسیار مهم برای کسب و کار فعلی ما محسوب می‌شود.

بهتر است بدانید که سونی در ابتدا قصد داشت در طول سال مالی جاری حدود ۲۵ میلیون کنسول پلی استیشن 5 در سراسر دنیا به فروش برساند. در صورت تحقق این هدف، ژاپنی‌ها باید ۸.۱ میلیون کنسول تا پایان ماه مارس (اواسط فروردین پیش‌رو) به بازار عرضه کنند که چندان امکان‌پذیر نیست.

بر این اساس، سونی پیش‌بینی خود را به ۲۱ میلیون دستگاه کاهش داده است. از طرفی، این کمپانی اعلام کرده که در طول سال ۲۰۲۴ میلادی هیچ بازی جدیدی از مجموعه‌های بزرگ پلی استیشن منتشر نمی‌کند. در پی این امر، سونی انتظار دارد که فروش PS5 در سال مالی آینده به مراتب کاهش یابد. با توجه به این گفته‌ها، تقریبا منطقی است که قیمت پلی استیشن 5 کمتر نشود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments