آیا کنسول پلی‌استیشن 5 از مرورگر پشتیبانی نخواهد کرد؟

یک عقب‌گرد دیگر برای سونی و پلی‌استیشن

آیا کنسول پلی‌استیشن 5 از مرورگر پشتیبانی نخواهد کرد؟ سینا توسلی ۰ ۲۱ آبان ۱۳۹۹
مرور در پلی‌استیشن 5

مشخص شده است که کنسول پلی‌استیشن 5 از یک مرورگر اینترنتی اختصاصی برخوردار نخواهد بود. با وجود اینکه هر دو کنسول پلی‌استیشن 3 و پلی‌استیشن 4 این ویژگی را داشتند، این، یک گام رو به عقب برای کنسول نسل جدید سونی محسوب می‌شود.

علاوه بر این، تایید شده است که PS5 از وضوح 1440p پشتیبانی نخواهد کرد. هر دوی این اخبار طی مصاحبه جدیدی با معاون ارشد برنامه‌ریزی و مدیریت پلتفرم سونی، هیداکی نیشینو (Hideaki Nishino) تایید شده‌اند.

با اینکه کنسول نسل نهم سونی طی دو روز آینده رسما به بازار عرضه خواهد شد، اما این اطلاعات به تازگی منتشر شده است. در چند هفته گذشته، کاستی‌ها و نقوص PS5، از قبیل مشکلات گرم شدن و فضای محدود SSD آشکار شده است. این اخبار با انتقاداتی از سوی طرفداران همراه بوده‌اند که اکنون به نظر می‌رسد این روند با مصاحبه اخیر هیداکی نیشینو ادامه دارد.

هیداکی نیشینو در مصاحبه‌ای به زبان ژاپنی که توسط کاربر Nibellion در توییتر ترجمه و به اشتراک گذاشته شده، گفته است:

در حال حاضر، ما قصد نصب یک مرورگر وب در PS5 را نداریم. با اینکه شخصا از آن استفاده می‌کنم، اما در مورد اینکه آیا مرورگر اینترنت برای کنسول‌های بازی یک برنامه ضروری است، شک دارم.

در ادامه‌ی این مصاحبه، نیشینو در مورد اینکه چه چیزهایی در هنگام طراحی به کنسول اضافه، و اینکه چرا بعضی چیزها تغییر کرده و برخی ویژگی‌ها به طور کلی حذف شده‌اند، صحبت کرد. مانند پشتیبانی از وضوح 1440p. او در این مورد، توضیح داد:

من می‌خواهم اولویت اصلی را به پشتیبانی از تلویزیون بدهم.

نیشینو توضیحات بیشتری در مورد حذف مرورگر وب از پلی‌استیشن 5 نداد. البته به نظر می‌رسد طرفداران زیادی از این خبر دلسرد نیستند. با این حال، چندین کاربر توییتر اشاره کردند که مرورگر PS4، یک نقطه ضعف قابل استفاده توسط هکرها است. با حذف برنامه مرورگر، این امکان وجود دارد که پلی‌استیشن آینده کمی ایمن‌تر شده باشد.

البته، Hideaki Nishino نظرات خود را به گونه‌ای بیان کرده که به نظر می‌رسد احتمال اینکه سونی در آینده مرورگر را دوباره اضافه کند، وجود دارد. اگرچه، نظرات او می‌تواند روشی برای بدون صراحت نه گفتن راجب بازگشت مرورگر به طرفداران پلی‌استیشن باشد، چون توضیحات نیشینو قبلا درباره آینده PSVR در PS5 هم مبهم بود.

کنسول پلی‌استیشن 5، در روز پنجشنبه، ۱۲ نوامبر (مصادف با ۲۲ آبان) در آمریکای شمالی، اقیانوسیه، ژاپن و کره جنوبی عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا