زمان عرضه سرویس استریم ابری بازی های پلی استیشن 5

مقابله با چالش‌ها

استریم ابری پلی استیشن

بر اساس گزارش اخیر یکی از اینسایدرهای قابل اعتماد، سرویس استریم ابری پلی استیشن تا پایان سال مالی جاری سونی به صورت عمومی راه‌اندازی می‌شود.

در پی پیشرفت چشمگیر تکنولوژی، چند سالی است کلاود گیمینگ یا همان استریم ابری بازی‌ها به یکی از داغ‌ترین بحث‌ها در صنعت بازی‌ها تبدیل شده و شرکت سونی با معرفی پلی استیشن پلاس جدید، از سرویس جدید کلاو گیمینگ خود پرده برداشت که چند روز پیش فاز آزمایشی و بتای آن در دسترس برخی از بازیکن‌ها قرار گرفت.

سرویس کلاود گیمینگ با نام رمزی پروژه کرونوس شناخته می‌شود که به واسطه معماری جدید، رشد قابل توجهی در بازار را تجربه خواهد کرد. آن‌طور که به نظر می‌رسد، سرویس استریم ابری بازی‌های پلی استنیشن از ۵ سال پیش آغاز شده بود که گویا حافظه ذخیره‌سازی کنسول و محدودیت‌های آن، مهندسان را با چالش‌هایی مختلفی روبه‌رو کرده است.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی آقای تام هندرسون، یکی از اینسایدرهای معروف صنعت بازی‌ها، ظاهرا عمده مشکلات مربوط به عملکرد و تاخیرها در زیرساخت‌ها بود. با این وجود، سونی به لطف همکاری با مهندسان، راه حل کاملا جدیدی برای ذخیره‌سازی شبکه مبتنی بر PCIe طراحی کرده که از NTB و پردازنده‌های مشترک ورودی و خروجی پلی استیشن 5 استفاده می‌کند.

به دنبال این تلاش‌ها، یک سرور ذخیره سازی سفارشی با نام رمزی کورا (Kura) توسعه یافته که تا ۵ گیگابایت در ثانیه با تاخیر کمتر از یک میلی ثانیه خوانده می‌شود. گفته شده که سونی در مجموع ۲۸ مرکز داده (دیتاسنتر) برای سرویس استریم ابری بازی‌های پلی استیشن 5 ایحاد می‌کند و مهم‌تر از همه، این سرویس در سال مالی جاری، نهایتا تا اواسط فروردین ۱۴۰۳ (انتهای مارس ۲۰۲۴ میلادی) به طور عمومی عرضه خواهد شد.

این سرویس بخشی از امکانات سطح پریمیوم پلی استیشن پلاس خواهد بود که به لطف آن می‌توانیداز طریق استریم ابری و بدون نیاز به دریافت و نصب بازی‌ها، به تجربه آن‌ها بپردازید. بر اساس نسخه آزمایشی این سرویس، گویا کلاود گیمینگ پلی استیشن از رزولوشن‌های مختلفی از جمله 4K نیز پشتیبانی می‌کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا