آپدیت 10.50 کنسول پلی‌استیشن 4 منتشر شد

به همراه ویژگی‌های جدید

آپدیت 2023 پلی استیشن 4

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی ساعاتی پیش اولین آپدیت بزرگ 2023 پلی استیشن 4 به شماره 10.50 را منتشر کرد که طبق معمول، ویژگی‌های جدیدی را به کنسول اضافه می‌کند.

در حالی که حدود دو سال از ورود کنسول نسل نهم پلی استیشن 5 به بازار می‌گذرد، اما بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی همچنان به پشتیبانی از کنسول قبلی و صدالبته پرفروش خود یعنی PS4 ادامه داده و با انتشار آپدیت‌های متعدد، ضمن بهبود عملکرد دستگاه، بعد از گذشت نزدیک به یک دهه، کماکان ویژگی‌های جدیدی را به آن اضافه می‌کند.

در همین راستا، ساعاتی قبل به‌روزرسانی جدید کنسول تحت شماره ۱۰.۵۰ به طور عمومی در دسترس قرار گرفت که مشابه همیشه، نصب آن برای تمام کاربران الزامی است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جدید این به‌روزرسانی، دسترسی کاربرها به برنامه‌های مجاز از طریق بخش تنظیمات کنسول است.

این برنامه‌ها در واقع اپ‌هایی هستند که کاربرها آن‌ها را به حساب کاربری پلی استیشن خود متصل کرده‌ و اجازه دسترسی آن‌ها به داده‌های لازم را نیز داده‌اند. برای مشاهده و مدیریت برنامه‌های مجاز خود، به تنظیمات > مدیریت حساب > برنامه های مجاز رفته و سپس کد QR را با دستگاه تلفن همراه خود اسکن کنید.

نمایش آنلاین دوستان شما که در نرم‌افزار PlayStation فعال هستند، از دیگر ویژگی جدید اولین آپدیت بزرگ 2023 پلی استیشن 4 به شمار می‌رود. به علاوه، در این به‌روزرسانی، کنسول شما از ایموجی‌های Unicode 15.0 پشتیبانی کرده و در بخش گفت‌وگوها با دوستانتان قابل مشاهده خواهند بود.

فارغ از این‌ها، با نصب این به‌روزرسانی، از این پس می‌توانید مشاهده کنید که کدام یک از بازیکنان‌ها در سایر پلتفرم‌ها مشغول تجربه بازی هستند. البته، این ویژگی مختص عناوینی است که از قابلیت کراس پلی یا همان میان پلتفرمی پشتیبانی می‌کنند. در آخر، سونی مدعی است که آپدیت ۱۰.۵۰ عملکرد دستگاه را بهتر کرده و پایداری آن را افزایش می‌دهد.

به طور کلی، این یک آپدیت نسبتا ساده برای پلی استیشن 4 برشمرده می‌‎شود که تغییرات چندانی را در کنسول ایجاد نمی‌کند. با این حال، با توجه به ورود PS5 به بازار و گذشت چیزی در حدود دو سال از انتشار آن، نشانه خوبی است که سونی کماکان به جامعه نسل هشتم خود وفادار بوده و با انتشار آپدیت‌های متعدد، ویژگی‌های جدیدی را به PS4 اضافه می‌کند.

آخرین آپدیت بزرگ این کنسول در شهریور ماه امسال منتشر شد. در این به‌روزرسانی‌ها کاربران می‌توانند در کنار استفاده از قابلیت Magnify برای بزرگ‌نمایی صفحات وب، از ویژگی Zoom نیز استفاده کنند. به علاوه، در این آپدیت، استفاده از کیبورد از طریق ریموت پلی ساده‌تر شده است؛ به طوری که در کنار تایپ کردن متون و پسوردها با استفاده از کیبورد، می‌توان از آن در تجربه برخی از بازی‌ها نیز استفاده کرد.

در همین حین، بهتر است بدانید شرکت سونی روز گذشته به‌روزرسانی بزرگ و مهمی را برای کنسول پلی استیشن 5 منتشر کرد. این آپدیت که با شماره ۷.۰۰ شناخته می‌شود، قابلیت گفت‌وگوی صوتی در دیسکورد را برای کاربرها فراهم می‌کند. از طرفی، دستگاه از فناوری VRR یا همان نرخ تازه‌سازی تصویر متعییر برای وضوح تصویر 1440p پشتیبانی کرده و از دیگر قابلیت جدید آن می‌توان به امکان ثبت تصاویر و ضبط ویدئو در حین تجربه بازی‌ها به واسطه دستورهای صوتی، انتقال ساده‌تر سیوها از PS4 به PS5 و انتقال داده‌ها از PS5 به PS5 دیگر اشاره کرد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با آپدیت 2023 پلی استیشن 4 و پشتیبانی از گفت‌وگوی صوتی دیسکورد چیست؟ آیا شما این به‌روزرسانی را نصب کرده‌اید؟ شما چه انتظارهایی از آپدیت‌های بعدی کنسول دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

3 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا