آمار جدید فروش کنسول‌های PS4 و PS5 منتشر شد

بیش از ۴.۵ میلیون واحد PS5 به فروشگاه‌ها ارسال شده است

آمار جدید فروش کنسول‌های PS4 و PS5 منتشر شد عرفان بدری ۰ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ اخبار بازی
لوگوی PlayStation

شرکت Sony در گزارش مالی اخیر خود که مربوط به سه ماهه سوم سال مالی جاری است، آمار جدیدی را از فروش کنسول‌های خود منتشر کرد. طبق این گزارش تاکنون بیش از 115 میلیون واحد PS4 و 4.5 میلیون واحد PS5 تا پایان سال 2020 به فروشگاه‌ها ارسال شده است.

سال 2020 یکی از سال‌های بسیار مهم در دنیای بازی‌های ویدئویی بود، چون که در این سال شاهد شروع به کار کنسول‌های نسل نهمی شرکت‌های Sony و Microsoft بودیم. PS5 به صورت رسمی از تاریخ 12 نوامبر 2020 (22 آبان 1399) در سراسر جهان عرضه شد و بسیاری از تحلیل‌ها و گزارشات، فروش بسیار خوبی را برای آن پیش‌بینی می‌کردند. اکنون که مدتی از عرضه این کنسول می‌گذرد و آماری از فروش آن منتشر شده، به نظر می‌رسد که تحلیلگران پیش‌بینی درستی داشتند و تاکنون PS5 فروش بسیار خوبی را تجربه می‌کند.

طبق اعلام رسمی Sony در گزارش مالی جدید خود، این شرکت تا آخر سال میلادی گذشته، بیش از 4.5 میلیون واحد کنسول PS5 را به فروشگاه‌ها ارسال کرده است. Sony همچنان برنامه دارد تا بتواند طی سال مالی جاری، تعداد پلی‌استیشن‌های ارسال شده خود را به 7.6 میلیون واحد برساند. اکنون باید صبر کنیم که ببینیم این شرکت به هدف خود خواهد رسید یا نه.

 

کنسول‌های PS4 و PS5

علاوه بر این PS4 نیز همچنان به فروش خوب خود ادامه می‌دهد و تا پایان سال میلادی گذشته، بیش از 115 میلیون واحد از این کنسول به فروشگاه‌های سراسر جهان ارسال شده است. همچنین در این گزارش آمده که جدیدترین اثر استودیوی Insomniac Games یعنی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales که جزو عناوین هنگام عرضه PS5 بود، موفق شده تا آمار فروش 4.1 میلیون نسخه‌ای را ثبت کند که این رقم نسبت به نسخه اصلی Marvel’s Spider-Man که در سه روز اول عرضه خود، بیش از 3.3 میلیون نسخه فروش داشت، نسبتا ضعیف‌تر است. نسخه ارتقا یافته این بازی به همراه نسخه Ultimate Edition عنوان Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ارائه می‌شود.

کنسول PS5 قرار است امسال از لحاظ عرضه بازی‌های انحصاری سال بسیار شلوغی را داشته باشد. علاوه بر بازی Horizon Forbidden West که البته به صورت میان‌نسلی منتشر خواهد شد، عنوان‌های Gran Turismo 7 ،Ratchet and Clank: Rift Apart ،Returnal و دنباله بازی God of War 2018 برای این دستگاه عرضه می‌شوند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا