گجت جدید با امکان اضافه شدن دو دکمه برای DualShock 4 معرفی شد

Back Button Attachment نام قطعه‌ی جدید است

قطعه‌ی جدید DualShock 4

گجت جدید به نام Back Button Attachment برای کنترلر DualShock 4 ساخته شده که امکان اضافه شدن دو دکمه‌ی دیگر به پشت دسته را به بازیکنان می‌دهد. قابل ذکر است این قطعه، ویژگی یا میانبر جدیدی به دسته‌ی پلی‌استیشن ۴ اضافه نخواهد کرد بلکه دارندگان می‌توانند یکی از ۱۶ دکمه‌ی دسته را جایگزین آنها بکنند. به عنوان مثال دکمه‌ی پشتی می‌توانند همان عملکردی داشته باشه که دکمه‌ی دایره یا مربع دارد.

در کنار این دو دکمه یک دکمه‌ی بزرگ طراحی شده که به صورت یک OLED خواهد بود. این OLED در واقع یک صفحه نمایش کوچیک است و نشان می‌دهد که دکمه‌های جدید، عملکرد کدام یک از میانبرهای DualShock 4 را خواهند داشت. همچنین این OLED توانایی ذخیره‌ی سه پروفایل را دارد و بازیکن می‌تواند با فشردن OLED بین آنها سوییچ کند.

این قطعه به دلیل اینکه از قسمت پایین به کنترلر متصل می‌شود، باعث خواهد شد محل پورت شارژر و هدفون اشغال شود. طراحان برای اینکه این اتفاق مشکلی در اتصال هدفون به دسته ایجاد نکنند، جک هدفون برای این دستگاه در نظر گرفته‌اند.

در واقع این دستگاه عمکلردی شبیه کنترلر الیت ایکس‌باکس وان خواهد داشت. در کنترلر الیت هم دو دکمه‌ی جدید به پشت آن اضافه شد و عملکرد به خصوصی داشت. با توجه به این که قطعه‌ی جدید در بحبوبه‌ی خبری نسل نهم کنسول‌ها منتشر می‌شود، شاید بتوان حدس زد که سونی برای کنترلر پلی‌استیشن ۵ چه نقشه‌ای خواهد داشت ولی تا اینجا تنها شایعاتی وجود دارد که می‌گوید کنترلر جدید شباهت‌ بسیاری به DualShock 4 دارد.

گجت Back Button Attachment با اضافه کردن دکمه‌‌های جدیدی برای DualShock 4 در تاریخ ۳ بهمن ۱۳۹۸ (۲۳ ژانویه ۲۰۱۹) منتشر خواهد شد و شما می‌توانید این قطعه را با قیمت 30 دلار خریداری کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا