#مهسا_امینی

نسخه‌ی غیررسمی و خاص PS5 با طرح PS2 عرضه می‌شود

خریداران خود دست به کار شده‌اند

PS5 با طرح PS2

در حالی که هنوز خبری از عرضه‌ی رنگ‌های دیگر کنسول توسط سونی نیست، تعدادی از کاربران ردیت قصد دارند نسخه‌ی ویژه‌ای از PS5 با طرح PS2 را برای خرید در دسترس قرار دهند.

ظاهر آینده‌نگرانه‌ی PS5 تاکنون با استقبال خیلی خوبی از جانب خریداران روبه‌رو شده، اما رنگ‌بندی سفید-سیاه کنسول و دسته‌ی DualSense هنوز هم باب میل همه نیست. مدتی پیش، تولیدی Dbrand اقدام به تولید پوسته‌های سفارشی PS5 با رنگ‌ها و طرح‌های متنوع کرد که خیلی سریع با واکنش حقوقی سونی رو‌به‌رو شد. حال تعدادی از کاربران وب‌سایت ردیت راهی برای عرضه‌ی نسخه‌ی ویژه‌ای از این کنسول پیدا کرده‌اند.

دو کاربر به نام‌های whattheefth و SUP3R5 از طرحی به عنوان «نسخه‌ی ۳۰ سالگی پلی‌استیشن» رونمایی کرده‌اند که در واقع PS5 با طرح PS2 است. در این نسخه، پوسته‌های سفید کنسول با نمونه‌های مشکی‌رنگ جایگزین شده و لوگوی پلی‌استیشن به همان فرم رنگی سابق درآمده است. تگ آبی‌رنگ کوچکی در پایین کنسول، نام نسخه و شماره‌ی آن را نمایش می‌دهد. علاوه بر خود کنسول، کنترلر دوال‌سنس نیز با بدنه‌ی مشکی و لوگوی رنگی پلی‌استیشن عرضه می‌شود. دکمه‌های مربع، مثلث، ضربدر و دایره نیز به رنگ‌های همیشگی دسته‌های پلی‌استیشن هستند. یک نکته‌ی عجیب در رابطه با «نسخه‌ی  سالگرد۳۰ سالگی پلی‌استیشن» آن است که PS1 امسال ۲۶ ساله شده و تولیدکنندگان چهار سال زودتر اقدام به عرضه‌ی آن کرده‌اند!

این کنسول سفارشی در ابتدا صرفا یک رندر بود که توسط whattheefth در ردیت منتشر شد، اما به تدریج آنقدر طرفدار پیدا کرد که او و SUP3R5 تصمیم به فروش آن گرفتند. از آنجا که این دو در واقع کنسول‌های عادی PS5 را سفارشی‌سازی می‌کنند، مشکلات حقوقی گریبان‌گیرشان نخواهد شد. متاسفانه، تعداد نسخه‌های خاص PS5 با طرح PS2 بسیار محدود خواهد بود؛ تنها ۵۰۰ کنسول سفارشی تهیه شده که ۳۰۴ عدد از آنها برای خرید در دسترس قرار می‌گیرد. پیش‌فروش این نسخه از ۱۶ دی با قیمت ۶۴۹ دلار (احتمالا هر دو مدل استاندارد و دیجیتال) آغاز می‌شود.

مخالفت سونی با عرضه‌کنندگان پوسته‌های سفارشی می‌تواند نشانه‌ی برنامه‌های این شرکت برای عرضه‌ی طرح‌های دیگر PS5 در آینده باشد. تمام کنسول‌های سونی تاکنون رنگ‌ها و نسخه‌های محدود متعددی دریافت کرده‌اند و پلی‌استیشن 5 نیز مستثنی نخواهد بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا