#مهسا_امینی

عرضه دموی بازی ها در ایکس باکس گیم پس از سال ۲۰۲۳

معرفی سرویس Project Moorcroft

دموی بازی ها در ایکس باکس گیم پس

شرکت مایکروسافت چندی پیش از سرویس Project Moorcroft پرده برداشت که به لطف آن دموی برخی از بازی ها به طور رایگان در ایکس باکس گیم پس منتشر می‌شوند.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که روز گذشته آقای تام هندرسون، یکی از اینسایدرهای معروف صنعت بازی‌های ویدیویی، در پیامی از احتمال عرضه دموی بازی ها در ایکس باکس گیم پس خبر داد. حال با برگزاری رویداد سامر گیم فست و کنفرانس مطبوعاتی مایکروسافت، در نهایت این گزارش‌ها به حقیقت پیوستند و ردموندی‌ها در خلال مراسم به معرفی پروژه مون‌کرافت پرداختند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، این سرویس روی تجربه دموهای بازی‌های منتشر نشده و همچنین کشف عناوین جدید و مختلف برای مشترکین گیم پس تمرکز دارد و در کنار آن، مایکروسافت به دنبال همکاری هرچه بیشتر با توسعه‌دهندگان مستقل است. در حقیقت، ردموندی‌ها مدعی هستند به تمامی بازی‌سازانی که در این پروژه شرکت کنند، پاداش ویژه‌ای اعطا می‌کند. علاوه بر این، گفته شده که سازندگان گزارش‌هایی درباره عملکرد عناوین خود در میان بازیکنان دریافت می‌کنند. این موضوع بدون شک می‌تواند در بهبود بازی‌ها تاثیر مثبت بگذارد. البته، مایکروسافت هنوز جزئیات زیادی از سیستم اعطای پاداش به بازی‌سازان ارائه نکرده است.

در ادامه، همان‌طور که شایعه شده بود، ردموندی‌ها از همکاری خود با شرکت سامسونگ نیز پرده برداشتند. بر این اساس، خبر خوب برای کاربران تلویزیون‌های جدید سامسونگ این است از روز نهم تیر ماه سال جاری (مصادف با ۳۰ ژوئن سال ۲۰۲۲ میلادی) بدون نیاز به کنسول ایکس‌باکس سری ایکس و یا ایکس‌باکس سری اس و صرفا با استفاده از یک کنترلر مناسب می‌توانند از تجربه‌ و استریم بازی‌های حاضر در گیم پس لذت ببرند. همچنین، مایکروسافت وعده داده که سرویس ابری ایکس باکس یا همان کلاود گیمینگ در کشورهای بیشتری در دسترس بازیکن‌ها قرار می‌گیرد.

دقت داشته باشید که سیاست شرکت سونی در خصوص انتشار دموهای برخی از بازی‌ها در پلی‌استیشن پلاس پریمیوم متفاوت‌تر از رویکرد ردموندی‌ها است. در واقع، ژاپنی‌ها قصد دارند دمو بازی‌ها گران‌تر از ۳۴ دلار را به طور رایگان در سرویس مزبور  منتشر کنند. از طرفی، نکته مهم ماجرا این است که وظیفه‌ی ساخت این نسخه برعهده استودیوهای داخلی سونی بوده و بازی‌سازان هیچ نقشی در توسعه‌ی این دموها ندارند. هرچند، قرار نیست که دموهای این دسته از عناوین همزمان با انتشار آن‌ها در دسترس قرار بگیرند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با پروژه رمزی مون‌کرافت و انتشار دموی برخی از بازی ها در ایکس باکس گیم پس چیست؟ به نظر شما، آیا محبوبیت سرویس اشتراکی ردموندی‌ها در پی راه‌اندازی پلی‌استیشن پلاس کاهش می‌یابد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا