#مهسا_امینی

بازی Project Athia به‌ مدت دو سال در انحصار پلی‌استیشن 5 خواهد بود

جنگ انحصاری‌ها آغاز می‌شود!

بازی Project Athia

شواهد امر و تریلر جدید منتشر شده گویای این موضوع است بازی جدید شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) به نام Project Athia به مدت دو سال کامل در انحصار کنسول نسل نهم پلی‌استیشن 5 خواهد بود.

اگر اخبار دنیای بازی‌های ویدیویی را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، حتما اطلاع دارید که شرکت نامدار اسکوئر انیکس در جریان مراسم The Future of Gaming، رویداد معرفی بازی‌های کنسول پلی‌استیشن 5، از اثر جدید خود با نام رمزی Project Athia پرده برداشت. اثر ماجراجویی، جهان باز و اکشنی که در حال حاضر مراحل ساخت و توسعه‌ی خود را در استودیوی تازه تاسیس لومینس پروداکشنز (Luminous Productions) طی می‌کند و متاسفانه تا به امروز اطلاعات چندان زیادی در خصوص کلیات داستان و گیم‌پلی آن در دسترس قرار نگرفته است.

طبق گفته‌های تیم سازنده و شرکت ناشر، این عنوان را می‌توان یکی از آثار انحصاری کنسول جدید پلی‌استیشن 5 دانست که قرار است ماجراجویی یک دختر جوان را در قالب یک بازی داستانی روایت کند و با گیم‌پلی هیجان‌انگیز خود، مبارزه‌های مهیجی را برای بازیکنان رقم بزند. با این حال، تا پیش از امروز حدس و گمان‌های مختلفی در رابطه با پلتفرم‌های مقصد بازی به گوش رسیده؛ به طوری که برخی‌ها بر این باورند که این عنوان صرفا برای PS5 عرضه خواهد شد و خبری از انتشار آن برای سایر پلتفرم‌ها نیست و در طرفی دیگر، گروهی معتقد هستند که بازی به صورت زمانی در انحصار کنسول نسل نهم سونی خواهد بود و با اتمام این دوره، سایر کاربران نیز می‌توانند از تجربه‌ی آن لذت ببرند.

در همین راستا، چندی پیش تریلر کوتاهی از بازی توسط شرکت اسکوئر انیکس به اشتراک گذاشته شد که به این گمانه‌زنی‌ها پایان داد. با استناد بر جدیدترین تریلر بازی، به نظر می‌رسد که این عنوان به مدت دو سال کامل در انحصار کسول جدید پلی‌استیشن 5 خواهد بود و سپس با اتمام این دوره، کاربران پلتفرم رایانه‌ی شخصی و شاید هم دارندگان کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس می‌توانند به تجربه‌ی Project Athia بپردازند. گفتنی است که تا به امروز اطلاعات خاصی از بازی از سوی تیم سازنده و یا شرکت ناشر ارائه نشده و جزئیاتی از قبیل داستان و کلیات گیم‌پلی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. بر این اساس، همچنان باید تا زمان معرفی کامل از بازی، نمایش بخشی از گیم‌پلی و تعیین تاریخ انتشار بازی منتظر بمانیم.

در پایان این خبر، لازم به ذکر است که بازی Project Athia هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار ندارد و بر اساس گفته‌ی سازندگان، این عنوان هنوز مراحل ساخت اولیه‌ی خود را طی می‌کند. با این حال، شرکت اسکوئر انیکس پیش‌بینی کرده که این عنوان مورد انتظار در سال ۲۰۲۳ میلادی به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن 5 عرضه می‌شود. با توجه به خبر فوق، می‌توان ادعا کرد که سایر نسخه‌های بازی از جمله نسخه‌ی پی‌سی و یا ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس این عنوان در سال ۲۰۲۵ از راه خواهد رسید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا