#مهسا_امینی

تاخیر دوباره ریمیک بازی Prince of Persia

سرنوشتی نامعلوم

تاخیر دوباره ریمیک بازی Prince of Persia سینا نظافت ۰ ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ اخبار بازی
ریمیک بازی Prince of Persia

شایعاتی مبنی بر مشکلاتی در توسعه ریمیک بازی Prince of Persia مطرح شده که منجر به تاخیر دوباره این عنوان شده است.

یکی از سردرگم‌ترین پروژه‌های یوبی سافت (Ubisoft) ریمیک بازی Prince of Persia است. وقتی که خبر ساخت ریمیک این بازی دوست داشتنی اعلام شد طرفداران بسیار هیجان زده شدند، البته عده‌ای هم نگران بودند که با بازی بی کیفیت روبرو شویم و میراث شاهزاده ایرانی خدشه دار شود. تغییر در تیم و استودیو‌های سازنده و تاخیر‌های پی در پی تا حد زیادی باعث ناامیدی و نگرانی طرفداران این مجموعه شده است.

توسعه ریمیک بازی Prince of Persia: The Sands of Time با مشکلاتی مواجه شده است. مدت زمان زیادی از خبر تغییر استودیو سازنده این بازی توسط یوبی سافت به استودیو یوبی سافت مونترال (Ubisoft Montreal) نمی‌گذرد، اما این پروژه با مشکلاتی جدیدی دست و پنجه نرم می‌کند که باعث شده از لیست بازی‌های آینده یوبی سافت حذف شود. این خبر توسط یوبی سافت تایید شده و ریمیک بازی شاهزاده ایرانی تا زمانی نامشخص تاخیر خورده است.

این شایعات از روز جمعه با حذف شدن ریمیک بازی Prince of Persia از لیست بازی‌ها و دیتابیس گیم استاپ (Game Stop) شروع شد. پیش‌تر این عنوان تا سال مالی ۲۰۲۳ یوبی سافت تاخیر خورده بود اما همچنان در لیست بازی‌های آینده گیم استاپ باقی مانده بود. پاک شدن این بازی به طور کلی از لیست نشان دهنده تغییر برنامه یوبی سافت برای این بازی است. البته وضعیت شاهزاده ایرانی هنوز مشخص نیست و باید دید یوبی سافت چه برنامه‌ای برای آن دارد.

آی جی ان (IGN) موفق به برقراری تماس با یوبی سافت شده و بیانیه‌ای رسمی دریافت کرده است؛ با توجه به این بیانیه‌ای ریمیک بازی Prince of Persia همچنان توسط استودیو یوبی سافت مونترال در دست توسعه قرار دارد، همانطور که قبلا در ماه می (May) گفته شده بود. به جای هدف قرار دادن سال مالی ۲۰۲۳ یوبی سافت تصمیم گرفت تا کاملا بازی را از لیست بازی‌های آینده خود حذف کند. استودیو سازنده از تمامی کسانی که بازی را پیش خرید کرده‌اند خواسته است تا اقدام به پس گرفتن وجه واریزی خود کنند یا صبر کنند تا بازی مراحل تولید را پشت سر بگذارد.

به طور خلاصه یوبی سافت نمی‌تواند تا زمانی که از قبل تعیین کرده بود مراحل توسعه بازی را به پایان برساند و به زمان بیشتری برای این کار نیاز دارد. این اتفاق هم خوب است و هم بد؛ به دلیل اینکه اکنون استودیو سازنده زمان کافی برای ساخت ریمیک بازی Prince of Persia را دارد، اما با اینکه تا الان زمان زیادی صرف توسعه آن شده، همچنان مسیری طولانی در پیش دارد.

یوبی سافت هیچ وقت مشکلاتی که این پروژه هنگام توسعه در استودیو‌های یوبی سافت بمبئی (Ubisoft Mumbai) و یوبی سافت پونه (Ubisoft Pune) داشت را بیان نکرد، اما تغییر استودیو سازنده نشان گر مشکلاتی نسبتا جدی است. با تاخیر جدید این بازی و شواهد موجود احتمالا طرفداران تا مدت زیادی خبری ازین پروژه نشنوند.

بازی Prince of Persia: The Sands of Time همچنان در دست ساخت قرار دارد. استودیو یوبی سافت مونترال نسبت به استودیو‌های پونه و بمبئی به مراتب با تجربه تر است، هرچند که مشکلات خودش را با عناوینی مانند For Honor و Hyper Scape دارد. بازی شاهزاده ایرانی لیاقت آن را دارد که به صورتی کاملا محترمانه و مناسب بازسازی شود و باید امیدوار باشیم که با ریمیکی پر از مشکل میراث این فرنچایز دوست داشتنی خدشه دار نشود.

نظر شما در رابطه با پروژه ریمیک بازی Prince of Persia چیست؟ آیا موفق می‌شود؟


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا