فروش پلی‌استیشن 4 از مرز 100 میلیون عبور کرد

پلی‌استیشن 4 در اوج خداحافظی خواهد کرد

فروش پلی‌استیشن 4 از مرز 100 میلیون عبور کرد Masoudezt ۰ ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ اخبار بازی
فروش پلی‌استیشن 4

اخیرا شرکت سونی آمار فروش خود را در آخرین دوره سه‌ماهه تا 9 تیر (پایان ماه ژوئن) اعلام کرده است که طبق آن، فروش پلی‌استیشن 4 در مجموع به 100 میلیون رسیده است.

کنسول بازی پلی‌استیشن 4 طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان داشته و شرکت سونی از فروش این دستگاه به سود بسیار خوبی رسیده است. می‌توان گفت یکی از دلایلی که باعث محبوبیت زیاد این دستگاه شده است بازی‌های انحصاری معروف آن بوده به‌طوری که حتی عده‌ای از افراد تنها به همین دلیل کنسول پلی‌استیشن 4 را خریداری می‌کنند.

آمار فروش پلی‌استیشن 4 نشان می‌دهد که این کنسول در مدت زمانی کمتر از 6 سال موفق به رسیدن به مرز 100 میلیون شده است که این مسئله خودش نوعی رکورد برای شرکت سونی محسوب خواهد شد. حتی کنسول موفق پلی‌استیشن 2 هم به چنین آمار فروشی در این مدت زمان دست نیافت.

سونی در سه ماه اول سال 2019 موفق به فروش 3.2 میلیون نسخه از کنسول پلی‌استیشن 4 شد که این رقم دقیقا برابر با میزان فروش همین دوره در سال گذشته بوده‌است. همچنین این شرکت پیش‌بینی خود را در مورد فروش سال آینده خود (از 12 فروردین 1398 تا 12 فروردین 1399) از 16 میلیون نسخه به 15 میلیون نسخه تغییر داد.

در ادامه به آمار بیشتری که سونی در اختیار مخاطبان خود قرار داده است می‌پردازیم:

  • از تاریخ 10 تیر 1398 (30 ژوئن 2019) 36.2 میلیون کاربر در سرویس پلی‌استیشن اضاقه شده‌ که این آمار 2.3 میلیون نفر از تعداد کاربران در همین بازه در سال گذشته کمتر است.
  • در بخش نرم‌افزاری پلی‎‌استیشن 4، شرکت سونی در سه‌‌ماه اول سال 2019 تعداد 42.9 میلیون فروش داشته است که 53 درصد از این آمار به دانلود محتوای دیجیتالی بازی‌ها اختصاص دارد؛ این میزان در سال گزشته 43 درصد از فروش بخش نرم‌افزاری را شامل می‌شد.

در نهایت، باتوجه به اینکه نشانه‌هایی از افت فروش پلی‌استیشن 4 نمایان شده است، نسل جدید کنسول‌های بازی در راه بوده و به‌‎زودی اخبار بسیار بیشتری در موردش خواهیم شنید.

نظر شما در رابطه با کنسول پلی‌استیشن 4 و عملکرد آن در این مدت چیست؟ آیا پلی‌استیشن 5 می‌تواند با همین کیفیت عمل کند؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا