دیگر منتظر کنسول دستی سونی نباشید

جیم رایان: ویتا تجارتی بود که دیگر به سراغش نخواهیم رفت

دیگر منتظر کنسول دستی سونی نباشید

در آخرین مصاحبه‌ی جیم رایان آمده است که سونی هیچ کنسول دستی دیگری نخواهد ساخت. همچنین هیچ برنامه‌ای برای رشد ویتا وجود ندارد.

اگر شما جزو کسانی هستید که از کنسول‌های دستی لذت می‌برید، متاسفانه خبرهای بدی برای این دسته افراد وجود دارد. جیم رایان، مدیرعامل و رییس شرکت Sony Interactive Entertainment تایید کرد که سونی دیگر به سمت ساخت کنسول‌های دستی نخواهد رفت. همچنین هیچ برنامه‌ای برای رشد و توسعه‌ی پلی‌استیشن ویتا وجود ندارد. پلی‌استیشن ویتا در سال ۲۰۱۱ منتشر شد و با وجود سخت‌افزار بسیار خوب، نتوانست انتظارات کمپانی سو‌نی را برآورده کند. به همین دلیل سو‌نی تصمیم گرفت که در سال ۲۰۱۹ پشتیبانی از این کنسول را به طور کل قطع کند. جیم رایان می‌گوید:

پلی‌استیشن ویتا از جهات بسیاری می‌درخشید و تجربه‌ی فوق‌العاده‌‎ای در انجام بازی‌ها به مخاطبش می‌داد. ولی به وضوح معلوم است که این تجارتی است که دیگر در آن حضور نداریم.

گفته‌ی جیم رایان به این معنی است که او و سونی دیگر هیچ وقت به فکر ساخت یک کنسو‌ل دستی دیگر نخواهند بود. پلی‌استیشن ویتا در دوران هشت ساله‌ی حضورش تنها توانست ۱۵ تا ۱۶میلیون واحد به فروش برسد. این در حالی‌ست که کنسو‌ل دستی قبلی آنها یعنی PSP چیزی حدود ۸۰ میلیون دستگاه فروش داشت. این ارقام بیش‌ از اندازه با یک دیگر تفاوت دارند و همین، دلیل محکمی برای بازنگشتن سونی به صنعت کنسول‌های دستی است.

هر چند که جیم رایان می‌گوید بازگشت سونی به کنسول‌های دستی غیر ممکن است، ولی با توجه به موفقیت‌های نینتندو در بازار کنسول‌های دستی، دور از ذهن نیست که روزی سونی بخواهد یک کنسول دستی جدیدی عرضه کند، ولی این روند در چند سال اخیر اصلا ممکن نخواهد بود، برای اینکه فعلا کنسول نینتندو سوییچ با قدرت بسیار زیادی بازار کنسول‌های دستی جهان را تصاحب کرده است.

نظر شما کاربران سرگرمی چیست؟ آیا سو‌نی به صنعت کنسو‌ل دستی باز خواهد گشت؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا