فروشگاه پلی‌استیشن چین به طور موقت از دسترس خارج شد

دلیل این اتفاق ارتقای بخش‌های امنیتی است

فروشگاه پلی‌استیشن چین به طور موقت از دسترس خارج شد مهسا سپاهی ۰ ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹
فروشگاه پلی‌استیشن

دنیل احمد، مسئول آنالیز بخش فروشگاه پلی‌استیشن در چین، با انتشار یک توییت در حساب رسمی توییتر خود، از به تعلیق در آمدن این فروشگاه به دلیل ارتقای بخش‌های امنیتی خبر داد.

از ساعت هفت صبح روز ۲۱ اردیبهشت (۱۰ می)، فروشگاه‌ پلی‌استیشن کشور چین از دسترس خارج شده است. طبق گفته‌ی یکی از مسئولان این بخش، دنیل احمد، دلیل این اتفاق بهبود بخش‌های امنیتی این فروشگاه شمرده می‌شود. او در مورد جزئیات این بهبود صحبتی نکرده و مشخص نیست دقیقا کدام قسمت از بخش امنیتی این فروشگاه قرار است ارتقا پیدا کند.

دنیل احمد در چند توییت مختلف از دلایل مربوط به این اتفاق گفته است؛ اخیرا یکی از هواداران سرسخت ایکس‌باکس در شبکه‌ی اجتماعی Weibo ادعایی کرده که باعث از دسترس خارج شدن فروشگاه پلی‌استیشن چین شده است. او گفته گزارش‌هایی مبنی بر مشکلات بخش فروش پلی‌‌استیشن کشور چین منتشر شده که نشان می‌دهد کاربران به سایر سرویس‌های خارجی دسترسی داشته‌اند. پیرو این موضوع، شرکت سونی تصمیم گرفته تا سیستم امنیتی این بخش را بهبود بخشد تا از پیامدهای احتمالی جلوگیری شود. گفته می‌شود این سرویس پس از دقایقی بعد از انتشار این ادعا در Weibo، به حالت تعلیق در آمده است.

لازم به ذکر است که هنوز ادعای این فرد به صورت رسمی از سمت سونی تایید نشده و هویت اصلی او مشخص نیست و به‌نظر می‌رسد او چندین اکانت مختلف در شبکه‌ی اجتماعی Weibo دارد. همچنین تعداد زیادی از چینی‌ها به دنبال پیدا کردن هویت این فرد هستند. از طرفی دیگر، سونی از زمان بازگشت فروشگاه به حالت عادی خبر نداده است. با این ‌حال این شرکت در مرحله‌ی تلاش برای حل این موضوع قرار دارد و بخش‌ امنیتی این فروشگاه را ارتقا می‌دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا