#مهسا_امینی

پشتیبانی پلی استیشن پلاس از تروفی بازی های کلاسیک

پشتیبانی پلی استیشن پلاس از تروفی

به‌تازگی و براساس بیانیه‌ای که استودیو خالق سری سایفون فیلتر منتشر کرده، وعده پشتیبانی پلی استیشن پلاس از تروفی این بازی را به گیمرها می‌دهد. این خبر می‌تواند بزرگ‌تر باشد. در ادامه با ما همراه باشید. 

Bend Studio که به‌عنوان خالق سری به‌شدت محبوب سایفون فیلتر (Syphon Filter) و بازی متوسط Days Gone شناخته می‌شود، به‌تازگی خبر پشتیبانی پلی استیشن پلاس از تروفی بازی قدیمی سایفون فیلتر را منتشر کرد. این اثر سوم‌شخص برجسته که در زمان خود سر و صدای بسیاری به‌پا کرده بود، حال قرار است از اواخر ماه June (اوایل ماه مرداد) همزمان با انتشار رسمی و جهانی سرویس پلی‌استیشن پلاس در دسترس گیمرها قرار بگیرد. 

در جدیدترین توییتی که این استودیو به‌اشتراک گذاشته، نشان می‌دهد که دیگر آثار این سرویس هم می‌توانند از این ویژگی پشتیبانی کنند. یعنی پشتیبانی پلی استیشن پلاس از تروفی بازی‌ها می‌تواند برای تمام آثار کلاسیک این سرویس به‌کار گرفته شود. درواقع براساس این توییت، کمپانی Sony Interactive Entertainment در ماه مارچ سال ۲۰۲۱ پتنتی را ثبت کرده است. این پتنت درواقع به یک سیستمی اشاره دارد که می‌تواند با شبیه‌سازی رویداد‌های محرک را شناسیی کرده و تروفی‌ها یا اچیومنت‌هایی را به گیمر اهدا کند.

سایفون فیلتر تنها یکی از عناوین کلاسیکی است که در بالاترین سطح اشتراک پریمیوم سرویس پلی استیشن پلاس در درسترس گیمر‌ها قرار می‌گیرد. این سرویس در تاریخ ۲۴ می (۳ خرداد) در اختیار کاربران آسیا، در تاریخ ۲ جون (۱۲ خرداد) دراختیار بازیکنان کشور ژاپن، در ۱۳ جون (۲۳ خرداد) دردسترس گیمر‌‌های آمریکا شمالی و جنوبی قرار می‌‌گیرد و در ادامه اروپا، استرالیا و نیوزلند در تاریخ ۲۳ جون (۲ تیر) می‌توانند از این سرویس جدید سونی استفاده کنند. 

جدا از خبر پشتیبانی پلی استیشن پلاس از تروفی آثار کلاسیک گذشته، باید یادآوری کنیم که این سرویس در سه سطح Essential، Extra و Deluxe در اختیار کاربران کنسول‌های نسل هشتمی و نهمی سونی قرار می‌گیرد. درزمان رونمایی قرار بود این سرویس به بیش از ۷۰۰ بازی دسترسی داشته باشد، اما بااینکه چیزی تا انتشار آن نمانده تنها یک لیست کوتاهی نسبت به آن رقم بزرگ را مشاهده می‌‌کنیم.  هرچند بازی‌هایی که در این سرویس به‌چشم می‌خورند واقعا خوب هستند، اما انتظارات بیشتری از سونی در این راستا وجود داشت. به‌معنای آنکه طرفداران که بالاترین درجه این اشتراک را خریداری می‌کنند، انتظار تجربه عناوین گسترده‌تری از سری آثار Play Station 1 و Play Station 2 را دارند. به‌شخصه علاقه داشتم سری سایلنت هیل را در این اشتراک مشاهده کنم. یا عنوان دیگری نظیر مجموعه Metal Gear Solid که طرفداران دوآتیشه خود را دارد. 

درنهایت باید گفت باوجود آنکه سرویس جدید سونی به‌شدت جذاب به‌نظر می‌رسد، امکان پشتیبانی پلی استیشن پلاس از تروفی در بازی‌های قدیمی نیز توانسته محبوبیت آن را چندین برابر کند. هرچند که لیست کاملی از آثار این سرویس آن هم زمانی که تنها یک ماه تا انتشار آن مانده نداریم، اما می‌توان امیدوار بود که با این اشتراک گیمر‌های بسیاری که به‌خاطر گیم‌پس به پلتفرم ایکس‌باکس مهاجرت کرده بودند باری دیگر به خرید کنسول نسل نهمی سونی روی آورند. 

بدون‌شک تاثیری که فیل اسپنسر در این مسیر گذاشت فوق‌العاده بود و باید دید در ادامه مایکروسافت و سونی چگونه با یکدیگر رقابت خواهند کرد. نظر شما درباره این خبر چیست ؟ آیا قصد تجربه بازی سایفون فیلتر را دارید ؟ نظرات خودتان را با ما به‌اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا