برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

حدود ۵۰ درصد از بازی‌های انحصاری پلی استیشن به صورت فیزیکی به فروش می‌رسند

عدم توقف عرضه دیسک‌ها

حدود ۵۰ درصد از بازی‌های انحصاری پلی استیشن به صورت فیزیکی به فروش می‌رسند ۰ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
بازی های فیزیکی پلی استیشن

تازه‌ترین گزارش لو رفته از اسناد استودیوی اینسامنیاک گیمز نشان می‌دهد که نیمی از بازی های انحصاری پلی استیشن به صورت فیزیکی به فروش می‌رسند.

چند سالی است که گزارش‌های متعددی در رابطه با افزایش خرید دیجیتالی بازی‌ها و کاهش تمایل گیمرها به خرید فیزیکی عناوین منتشر می‌شوند و در این میان، عرضه دیجیتالی کنسول‌ها و ظهور سرویس‌های اشتراکی نظیر گیم پس و پلی استیشن نیز در تحقق این موضوع بی‌تاثیر نیستند.

در این میان، گاها شایعه‌هایی در زمینه احتمال توقف عرضه فیزیکی بازی‌ها به گوش می‌رسد که گویا بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی از این قاعده مسستثنی است. در واقع، گزارش اخیر منتشر شده از اسناد لو رفته از اینسامنیاک گیمز در پی هک گسترده این استودیو نشان می‌دهد که حدود ۵۰ درصد از عناوین فرست پارتی سونی به صورت فیزیکی به فروش می‌رسند.

به عنوان مثال، فروش بازی God of War Ragnarok تا پایان سال ۲۰۲۳ میلادی برابر با ۱۵ میلیون نسخه اعلام شده بود. با توجه به اینکه آمار لو رفته مربوط به فروش بازی‌ها تا پایان ماه ژوئن سال گذشته میلادی است، احتمالا فروش بازی مزبور در آن زمان حدود ۱۲ میلیون نسخه بوده است.

با در نظر گرفتن این موضوع، به نظر می‌رسد که چیزی در حدود ۴ تا ۸ میلیون نسخه از خدای جنگ رگناروک به صورت فیزیکی فروخته شده است. به علاوه، فروش The Last of Us Part 2 نیز برابر با ۱۰ میلیون نسخه گزارش داده شده بود که ظاهرا ۶.۳ میلیون نسخه از آن به طور دیجیتالی و ۳.۷ میلیون نسخه به صورت فیزیکی به فروش رسیده است.

جدا از این عناوین، گویا شرایط برای بازی گوست آف سوشیما نیز تا حدودی یکسان بوده و چه بسا در برخی موارد، فروش فیزیکی بیشتر از فروش دیجیتالی نیز بوده است. به صورت میانگین، می‌توان گفت که چیزی در حدود ۵۰ درصد از بازی های انحصاری پلی استیشن به صورت فیزیکی به فروش می‌رسند.

به طور کلی، تهیه فیزیکی عناوین مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. در واقع، بازیکن‌ها می‌توانند دیسک بازی‌ها را بعد از تجربه، بفروشند یا اینکه کالکشن مورد علاقه خود را جمع‌آوری کنند. با این حال، گروهی معتقد هستند که تهیه دیجیتالی بازی‌ها به خاطر دسترسی راحت‌تر گزینه بهتری است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments