برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

بازی‌های انحصاری پلی استیشن کمی دیرتر از انتظارها معرفی می‌شوند

یک تا دو سال قبل از انتشار

بازی‌های انحصاری پلی استیشن کمی دیرتر از انتظارها معرفی می‌شوند ۰ ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
بازی های انحصاری پلی استیشن

شواهد امر گویای این موضوع است که از این پس بازی های جدید و انحصاری پلی استیشن یک یا حداکثر دو سال پیش از عرضه معرفی خواهند شد.

در حالی که برخی از شرکت‌های ناشر ترجیح می‌دهند که بازی‌های جدید خود را چند ماه پیش از عرضه معرفی کنند، اما یک سری از کمپانی‌ها با این نظر مخالف بوده و به همین خاطر، در فاصله چندین ساله تا انتشار، از عناوین جدید خود پرده برمی‌دارند تا در طول این مدت به خوبی به بازاریابی و تبلیغات آن‌ها بپردازند.

در همین راستا، بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی به طور معمول بازی‌های خود را چندین سال قبل از عرضه معرفی می‌کند. به عنوان مثال، بازی The Last of Us Part 2 در سال ۲۰۱۶ میلادی معرفی شد و بعد از گذشت چهار سال، در سال ۲۰۲۰ میلادی روانه بازار شد.

با این حال، گزارش‌ها نشان می‌دهد که سونی این رویکرد خود را تغییر می‌دهد. در واقع، به نظر می‌رسد که هیروکی توتوکی، رهبر جدید موقت پلی استیشن، تصمیم گرفته تا بازی های انحصاری پلی استیشن را یک تا دو سال قبل از انتشار به نمایش بگذارد. اگر دقت داشته باشید، عناوین جدید سونی نظیر God of War Raganrok و Marvel’s Spider-Man 2 همگی از این استراتژی جدید پیروی کردند.

در حالی که شاید معرفی زود هنگام بازی‌ها منجر به بهبود بازاریابی شود، اما برخی از توسعه‌دهندگان سرشناس از جمله هیدئو کوجیما بر این باور هستند که فاصله زمانی زیاد میان معرفی تا عرضه، جذابیت و هیجان بازیکن‌ها برای تجربه بازی را به کلی از بین می‌برد و این رویکرد برای افزایش فروش و درآمد چندان کارآمد نیست.

در این میان گفته‌ها، بهتر است بدانید که شایعه شده بازی جدید استودیو ساکر پانچ پروداکشنز قرار است در سال جاری میلادی روانه بازار شود. ممکن است که این عنوان، Ghost of Tsushima 2 باشد که در این صورت، سونی صرفا یک بازه چند ماهه برای تبلیغات و بازاریابی آن در نظر گرفته است. هرچند، شاید بازی مزبور، دنباله سری Infamous یا نسخه ریمیک جدیدترین بازی این مجموعه باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments