طرفداران پلی‌استیشن از دست هیدئو کوجیما عصبانی هستند!

اقدام عجیب دارندگان کنسول پلی‌استیشن

همکاری هیدئو کوجیما با ایکس‌باکس

اخیرا افرادی که خودشان را به اصطلاح از طرفداران هیدئو کوجیما و کنسول پلی‌استیشن می‌نامند، کمپینی تشکیل داده‌اند تا از همکاری احتمالی او با ایکس‌باکس جلوگیری کنند. با وجود قابل درک بودن دلایل نگرانی این افراد، روشی نادرستی برای ابراز ناراحتی خود پیش گرفته‌اند.

در ماه جاری میلادی، اطلاعاتی منتشر شد که نشان می‌داد هیدئو کوجیما، خالق بازی Death Stranding در حال مذاکره با مایکروسافت برای امضای یک قرارداد است. ظاهرا بر اساس این معامله، مایکروسافت حق انحصاری انتشار بازی‌های Kojima Productions را روی سیستم ابری خود به دست می‌آورد. با این حال تا زمان نگارش این خبر جزئیات بیش‌تری از این معامله در دسترس نیست و تمام آن چه تایید شده است، امضا کردن یک نامه با این محتوا توسط کوجیما است.

به دنبال این اتفاق تعدادی از دارندگان کنسول پلی‌استیشن کمپینی به راه انداخته‌اند تا از وقوع این اتفاق جلوگیری کنند. آن‌ها این عمل را خیانت دانسته و کوجیما را متهم به حریص بودن کردند. موضوعی که این افراد نادیده گرفته‌اند این است که کوجیما در گذشته چندین عنوان برای ایکس‌باکس و نینتندو منتشر کرده است.

بازی های هیدئو کوجیما برای ایکس باکس
بازی‌های هیدئو کوجیما برای کنسول‌های ایکس‌باکس و نینتندو

یکی دیگر از دلایل مطرح شده از سوی اعضای این کمپین این است که همه‌ی افراد از اینترنت پرقدرت برای استریم بازی‌ها روی سیستم ابری مایکروسافت و قدرت خرید پلتفرم‌های آن برخوردار نیستند؛ دلایلی که به اندازه‌ی کافی منطقی به نظر می‌رسند.

با وجود تمام این شایعات و اقدامات عجیب، هنوز هیچ کدام از این اخبار به طور رسمی تایید نشده و حتی مشخص نیست که بازی‌های مذکور به صورت انحصاری تنها برای پلتفرم‌های مایکروسافت عرضه می‌شوند. 

با توجه به اینکه اعضای این کمپین شخص کوجیما را متهم کرده و روش نامناسبی برای بیان نارضایتی خود پیش گرفتند، با واکنش‌های منفی از جانب کاربران روبه‌رو شد. بنابراین انتظار نمی‌رود که اقدام این افراد به ظاهر طرفدار به جایی برسد و تنها کوجیما و مایکروسافت را به انجام معامله تشویق خواهد کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا