#مهسا_امینی

خشم طرفداران پلی‌ استیشن به خاطر Crash Bandicoot

فقط به خاطر یک عکس پروفایل؟

Crash Bandicoot

یکی از مقامات اجرایی ایکس باکس با قرار دادن عکس Crash Bandicoot نماد سابق پلی استیشن، خشم عده‌ زیادی از طرفداران پلی استیشن را نصیب خود کرد.

حقیقتا بسیاری از گیمر‌ها هنوز به شدت از خرید Activision Blizzard توسط Microsoft شوکه شده‌اند. همچنین طرفداران دوآتشه‌ی پلی استیشن نیز از این که Xbox توانسته آی‌پی Crash Bandicoot را به کلی مال خود کند، ناراحت هستند.

آقای آرون گرینبرگ، مدیر بخش بازاریابی Xbox به تازگی عکس پروفایل توییتر خود را عوض کرد. در این عکس، او در کنار کارکتر Crash Bandicoot با دست‌های خودشان نماد ایکس باکس را نشان می‌دادند. پس از این اتفاق، طرفداران پلی استیشن این تغییر عکس پروفایل را به مشابه یک توهین قلمداد کردند، چرا که Crash Bandicoot قبلا یکی از عناوین انحصاری پلی استیشن محسوب می‌شد و همچنین اگر خاطرتان باشد، این کرکتر در واقع نقش یک mascot یا نماد را برای پلی استیشن ایفا می‌کرد. برخی از طرفداران پلی استیشن همچنین فکر کردند که آرون گرینبرگ با این کار می‌خواهد آنان را مسخره کند ولی خب آقای گرینبرگ اظهار کرد که این عکس قرار نبود به طرفداران پلی استیشن توهین کند و صرفا قصد او، جشن گرفتن این اتفاق بود.

Crash Bandicoot تنها فرنچایزی نیست که طرفداران سونی نگران انحصاری شدن آن برای ایکسباکس هستند. البته اکتیویژن تائید کرده که ۳ نسخه‌ی بعدی فرنچایز بزرگ و پرطرفدار Call Of Duty برای پلی استیشن نیز عرضه خواهند شد و این طرفداران فعلا نباید نگران این مسئله باشند.

بسیاری از گیمر‌ها نیز در مورد دنباله‌ی بازی تحسین‌شده‌ی Sekiro: Shadows Die Twice هستند و می‌ترسند که این بازی تبدیل به یک انحصاری برای ایکس باکس شود. خوشبختانه اکتیویژن هیچ حق و حقوقی در قبال بازی Sekiro: Shadows Die Twice ندارد و قاعدتا دنباله‌ی این بازی، انحصاری نخواهد بود. در حال حاضر نیز تمامی حق و حقوق مربوط به این بازی، متعلق به FromSoftware است.

مایکروسافت فعلا کارت‌های خود را برای بازی‌هایی که قرار است در آینده توسط Activision Blizzard ساخته شوند و انحصاری ایکس باکس باشند را محفوظ نگه داشته و هنوز چیزی مشخص نیست. فعلا فقط باید منتظر باشیم و ببینیم که سونی می‌خواهد این خرید عظیم را با چه چیزی جواب دهد.

شما چه فکری می‌کنید؟ آیا Crash Bandicoot به زودی تبدیل به یک انحصاری برای ایکس باکس می‌شود؟ فکر می‌کنید سونی چه جوابی به مایکروسافت می‌دهد؟ خوشحال می‌شویم که نظر شما را بخوانیم.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا