شایعه: پیش‌خرید پلی‌استیشن 5 به‌زودی آغاز خواهد شد

پیش‌خرید به یک کنسول برای هر شخص محدود می‌شود!

شایعه: پیش‌خرید پلی‌استیشن 5 به‌زودی آغاز خواهد شد امیر سلیمی ۰ ۳۱ تیر ۱۳۹۹
پیش‌خرید پلی‌استیشن 5

بررسی سورس کدهای فروشگاه PlayStation Direct نشان می‌دهد که پیش‌خرید پلی‌استیشن 5 به‌زودی آغاز خواهد شد.

حدود یک ماه پیش بود که سونی طی رویداد آنلاین خود برای اولین بار از ظاهر کنسول پلی‌استیشن 5 رونمایی کرد. این کمپانی ژاپنی در کنار رونمایی از بازی‌ها و لاین‌آپ انحصاری نسل بعدی خود، اولین نگاه به طراحی خود کنسول و برخی از لوازم جانبی آن، شامل یک هدست، یک دوربین HD، یک کنترل و یک پایه برای شارژ دسته‌های DualSense را به نمایش گذاشت.

از آن زمان تاکنون، هیچ اعلامیه‌ی رسمی پیرامون امکان پیش خرید برای کاربران یا حتی اطلاعاتی در خصوص قیمت و تاریخ دقیق عرضه‌ی دستگاه در دسترس عموم قرار نگرفته است؛ همین موضوع نیز سبب انتشار شایعات و تخمین‌های فراوان از قیمت و زمان آغاز پیش‌خرید کنسول نسل بعدی سونی شده‌ است. حال یکی از کاربران انجمن ResetEra با بررسی کدهای منبع فروشگاه PlayStation Direct، از آغاز پیش‌خرید پلی‌استیشن 5 در آینده‌ای نزدیک خبر می‌دهد.

علاوه بر این، این کاربر کشف کرده است که سونی ممکن است پیش‌خرید پلی‌استیشن 5 را به یک کنسول برای هر شخص محدود کند. این بررسی نشان می‌دهد وقتی کاربری سعی می‌کند پیش از یک کنسول -چه نسخه معمولی و چه نسخه تمام دیجیتال- را به سبد خرید خود اضافه کند، با پیغام خطایی مواجه می‌شود که مانع انجام این کار خواهد شد. البته این مورد، موضوع تازه‌ای نیست؛ اگر به یاد داشته باشید در زمان عرضه کنسول پلی‌استیشن 4 در سال ۲۰۱۳ نیز شاهد محدودیت‌های این چنینی در روز عرضه برای جلوگیری از اتمام سریع موجودی کنسول بودیم.

در هر حال، با توجه به اخبار اخیر که نشان از افرایش سرعت تولید پلی‌استیشن 5 می‌دهند، نگرانی‌ها بابت کمبود دستگاه در روز عرضه تا حد زیادی مرتفع شده‌اند. در حالی که به‌نظر می‌رسید سونی خود را برای عرضه‌ی حدود پنج الی شش میلیون دستگاه به بازار آماده کرده است، افزایش تولید به ۱۰ میلیون دستگاه تا قبل از پایان سال، اعتماد به‌نفس بی حد و حصر شرکت نسبت به عملکرد خوب PS5 را نشان می‌دهد.

در آخر، لازم به ذکر است که انتشار جهانی این کنسول، برای تعطیلات کریسمس پیش رو برنامه‌ریزی شده است و انتظار می‌رود تا قبل از این تاریخ، پیش‌خرید پلی‌استیشن 5 به طور رسمی آغاز گردد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا