پلی‌استیشن 5، بزرگ‌ترین لانچ در تاریخ کنسول‌ها را رقم زده است

سامورایی‌ها به روند عرضه سرعت بیشتری می‌بخشند

بزرگ‌ترین لانچ در تاریخ کنسول‌ها

سونی با انتشار یک بیانیه‌ی کوتاه در شبکه‌ی اجتماعی توییتر اعلام کرد بزرگ‌ترین لانچ در تاریخ کنسول‌ها توسط پلی‌استیشن 5 رقم خورده است.

ماه‌ها انتظار به پایان رسید و سونی در تاریخ ۲۲ آبان (مصادف با ۱۲ نوامبر) نسل جدید کنسول‌هایش را تحت عنوان پلی‌استیشن 5 عرضه کرد. اگرچه دو هفته‌ای از ورود نسخه‌های استاندارد و دیجیتالی این محصول به بازار کشورهای مختلف می‌گذرد اما سامورایی‌ها سکوت اختیار کرده و هیچ صحبتی از میزان فروش کنسول‌های جدیدشان به میان نیاورده‌اند. با این حال، پیش‌بینی‌ها صحیح از آب درآمده و محصول تازه‌ی سونی توانسته به موفقیت‌های قابل‌توجهی دست یابد.

سونی با انتشار یک بیانیه‌ی کوتاه از طریق توییتر اعلام کرد بزرگ‌ترین لانچ در تاریخ کنسول‌ها توسط پلی‌استیشن 5 رقم خورده است. این شرکت در ادامه‌ی متن از طرفداران بابت حمایت‌هایشان تشکر کرد. با این حال، هیچ اشاره‌ای به میزان فروش این کنسول نداشته است. در ادامه می‌توانید بیانیه‌ی مورد بحث را مطالعه کنید:

می‌خواهیم از گیمرهای سراسر جهان تشکر کنیم که بزرگ‌ترین لانچ در تاریخ کنسول‌ها را به واسطه‌ی پلی‌استیشن 5 رقم زده‌اند. تقاضا برای این کنسول به شکل بی‌سابقه‌ای بالا است. در نتیجه، می‌خواهیم به اطلاع‌تان برسانیم روند انتشار کنسول تا قبل از پایان سال جاری میلادی تسریع خواهد یافت.

پلی‌استیشن 4 پیش از این رکورد بزرگ‌ترین لانچ در تاریخ کنسول‌ها را در اختیار داشت. این محصول نسل هشتمی طی دو هفته‌ی آغازین انتشار بیش از دو میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه در سراسر جهان فروخت. اگرچه سونی در بیانیه‌ی کوتاه و اخیر خود هیچ اشاره‌ای به اعداد و ارقام نداشت اما به لطف آماری که در نسل قبل ثبت شد، می‌توان با اطمینان گفت میزان فروش پلی‌استیشن بیش از رقم مزبور بوده است.

شروع نسل جدید کنسول‌های بازی همیشه با حواشی همراه بوده اما همه‌گیری ویروس کرونا باعث شده شرایط پیچیده‌تری را نسبت به گذشته شاهد باشیم. دلال‌ها می‌دانستند به دلیل محدودیت‌های اعمال شده از سوی دولت‌ها، روند تولید و عرضه‌ی کنسول‌های جدید با چالش‌هایی روبرو می‌شود. از همین رو، خودشان را برای خرید تعدادی بالایی از کنسول‌ها آماده کرده بودند تا بتوانند از موجودی پایین فروشگاه‌ها نهایت استفاده را برده و محصول را با قیمت بالاتری نسبت به رقم رسمی بفروشند.

برای مثال می‌توان گروه انگلستانی CrepChiefNotify را نام برد که به کمک روش‌های مختلف از جمله ربات‌ها توانسته سه و هزار ۵۰۰ عدد پلی‌استیشن 5 را تهیه کند؛ گروهی که بدون شک موجودی خود را با قیمت بسیار بالاتری در دسترس خریداران قرار خواهد داد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا