سونی به اشتباه نام کنترلر پلی‌استیشن ۵ را فاش کرد

کنترلر جدید از کنسول‌های قدیمی پشتیبانی خواهد کرد

نام کنترلر پلی‌استیشن ۵

این‌طور که به‌نظر می‌رسد، کارمندان فرانسوی سونی به اشتباه نام کنترلر پلی‌استیشن ۵ را فاش کرده‌اند.

چندی پیش، شرکت مایکروسافت به‌طور رسمی از نسل جدید کنترلر‌های خود برای کنسول‌های ایکس‌باکس رونمایی کرد که تفاوت قابل‌توجهی در مقایسه با کنترلر‌های ایکس‌باکس وان نداشت. ردموندی‌ها تنها چند بهبود کوچک اعمال کردند تا این کنترلر برای تعدادی بیشتری از کاربران مناسب و کاربردی‌تر از قبل باشد. در چنین شرایطی، علاقه‌مندان به بازی‌هایی ویدیویی لحظه شماری می‌کنند تا ببینند رقیب دیرینه‌ی مایکروسافت، یعنی سونی چه کنترلری را برای نسل بعد آماده کرده است.

ساعاتی قبل، IGN با انتشار یک گزارش مدعی شد وب‌سایت فرانسوی پلی‌استیشن نام کنترلر پلی‌استیشن ۵ را فاش کرده است. اگر در زمان انتشار گزارش به بخش پرسش‌های پرتکرار مراجعه می‌کردید، نوشته شده بود که تمامی مدل‌های خانواده‌ی پلی‌استیشن ۴ از DS4 و DS5 پشتیبانی می‌کنند. عبارات DS4 و DS5 بدون شک به دوال‌شاک ۴ و دوال‌شاک ۵  اشاره دارند. بدین ترتیب، می‌توان نتیجه گرفت نسل جدید کنترلرهای سونی قرار است تحت عنوان دوال‌شاک ۵ به بازار عرضه شوند؛ اتفاقی با توجه به روند نامگذاری کنترلرهای قبلی تا حدودی قابل پیش‌بینی بود.

طبق اطلاعاتی رسمی که تا به اینجای کار منتشر شده‌اند، کنترلر جدید سونی از سیستم Haptic feedback یا فناوری لمسی استفاده می‌کند. این فناوری که جایگزین سیستم‌های لرزشی قدیمی شده باعث می‌شود تا کاربر درک بهتری نسبت به محیط اطراف داشته باشد؛ برای مثال، میزان و نوع لرزش در زمان راه رفتن روی زمین‌های شنی با راه رفتن روی گل و لای تفاوت خواهد داشت. دیگر ویژگی‌ کنترلر جدید، حذف Micro USB و استفاده از USB Type-C است. به‌کار گیری این پورت باعث می‌شود تا سرعت شارژ شدن کنترلر به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد.

سومین ویژگی جدید، تریگرهای قابل‌ شخصی‌سازی است. عملکرد متفاوت این تریگرها در بازی‌های مختلف باعث خواهد شد تا کاربر تفاوت میان سلاح‌ها را متوجه شود؛ برای مثال، کاربر در هنگام استفاده از کمان با مقاومت بیشتری روبرو خواهد شد تا حس کشیدن زه به او القا شود. متاسفانه جزئیات دیگری در دسترس نیست اما از آن‌جایی که نسل جدید کنسول‌ها در پاییز سال جاری میلادی عرضه خواهند شد، انتظار می‌رود طی ماه‌های آینده اطلاعات بیشتری از کنسول‌ها در اختیار ما قرار بگیرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا