از ظاهر کنسول پلی‌استیشن ۵ رونمایی شد

ورود سونی به عصری جدید

سونی قبلا دسته‌ی DualSense کنسول پلی‌استیشن ۵ را به ما نشان داده بود، اما اکنون از طراحی خود کنسول رونمایی شد. همچنین شاهد نسخه‌ای تمام-دیجیتال و بدون دیسک درایو از کنسول بودیم که PS5 Digital Edition نام دارد. متاسفانه سونی همچنان تاریخ و قیمت دقیقی را اعلام نکرده است ولی می‌دانیم هر دو کنسول در تعطیلات سال ۲۰۲۰ منتشر خواهند شد.

کنسول پلی‌استیشن ۵ طراحی خمیده‌ای دارد و پوسته‌ای سفید قسمت سیاه داخلی آن را پوشانده است. طراحی این کنسول با هر چه تا کنون در بازار دیده‌ایم تفاوت دارد. با این‌که این قابلیت در نمایش نشان داده نشد، اما خیالتان راحت باشد؛ می‌توانید کنسول را به صورت افقی قرار دهید.

دو نسخه از کنسول در دسترس عموم قرار خواهد گرفت؛ یکی پلی‌استیشن ۵ معمولی است و دیگری PS5 Digital Edition است که صرفا برای دانلود بازی‌های دیجیتال طراحی شده و دیسک درایو ندارد. در مطلبی در وبلاگ سونی تفاوت این دو به ما توضیح داده شد: «تجربه‌ی شما در گیم‌پلی هر دو نسخه تفاوتی نخواهد داشت، پس تصمیم این‌که کدام را می‌خواهید تهیه کنید با شما است. با وجود این‌که تفاوت‌هایی جزئی در ظاهر دو نسخه وجود دارد، ما می‌خواستیم طراحی کلی هر دو حیرت‌آور باشد و مشابه هیچ کنسولی که قبلا به بازار عرضه کرده‌ایم نباشد».

سونی همچنین چندین سخت‌افزار جدید را همراه با کنسول پلی‌استیشن ۵ معرفی کرد. این سخت‌افزار‌ها شامل یک هدست، یک دوربین HD، یک کنترل و یک پایه برای شارژ دسته‌های DualSense است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا