سرورهای Planetside Arena به‌زودی غیرفعال می‌شوند

تنها چهار ماه پس از عرضه

سرورهای Planetside Arena

دی‌بریک گیمز با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی از غیرفعال شدن سرورهای Planetside Arena طی یک ماه آینده خبر داد. این بازی بتل‌ رویال ماه سپتامبر عرضه شده بود.

اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی بود که استودیوی دی‌بریک گیمز (Daybreak Games) از Planetside Arena رونمایی کرد. این بازی بتل رویال پس از یکبار تاخیر در عرضه، سپتامبر سال جاری میلادی از طریق استیم به‌صورت دسترسی زودهنگام (Early Access) منتشر شد. ظاهرا شرایط آنطور که مدیران دی‌بریک گیمز انتظار داشتند پیش نرفت؛ زیرا تنها یک ماه پس از عرضه‌ی این محصول، به اخراج تعداد نامشخصی از کارمندان خود مجبور شدند.

حال و با گذشت دو ماه از این اتفاق، استودیوی دی‌بریک گیمز بیانیه‌ای منتشر و اعلام کرد عملکرد Planetside Arena مطابق انتظارات نبوده، در نتیجه قصد دارد تا سرورهای آن را طی یک ماه آینده غیرفعال کند. اندی سایتز (Andy Sites)، تهیه‌‌کننده‌ی اجرایی این عنوان بتل رویال گفت:

تیم ما چشم‌انداز بلندپروازانه‌ای برای Planetside Arena داشت که ترکیبی از مبارزات عظیم و سری PlanetSide بود. بعد از گذشت چند ماه از عرضه‌ به‌صورت دسترسی زودهنگام، به این نتیجه رسیدیم که به‌واسطه‌ی تعداد [پایین] کاربران، دستیابی به رویاها به امری غیر ممکن تبدیل شده است. بنابراین، سرورهای PlanetSide Arena رسما از تاریخ ۲۰ دی (مصادف با ۱۰ ژانویه‌ی سال ۲۰۲۰) غیرفعال می‌شوند.

سخت مشغول همکاری با استیم هستیم تا پس از غیرفعال شدن سرورها در ماه ژانویه، از بازگشت خودکار هزینه‌های پرداختی به کیف پول استیم تمامی کاربرانی که در فاز دسترسی زودهنگام این بازی را خریداری کرده‌اند مطمئن شویم.

بار دیگر برای همراهی و پشتیبانی‌تان در فازهای بتا و دسترسی زودهنگام از شما قدردانی می‌کنیم. بازخوردهای شما برای ما فوق‌العاده گرانبها بود. اگرچه بسیار سریع به پایان این فصل [از همکاری‌مان] رسیدیم اما عمیقا به این فرنچایز متعهد می‌مانیم و دوست داریم تا در کنار تک تک شما ماجراجویی‌هایمان را در دنیای PlanetSide ادامه دهیم.

هرچند سرورهای Planetside Arena تا اواسط ماه ژانویه فعال خواهند بود اما قابلیت خرید محتویات دانلودی و واحد پولی بازی از هم اکنون غیرفعال شده است. اعتباری که در گذشته خریداری شده بود همچنان قابل استفاده خواهد اما از تاریخ ۱۰ ژانویه دیگر هیچ ارزشی نخواهد داشت. اگر سوالی در این باره دارید و می‌خواهید پاسخ آن را پیدا کنید، توصیه می‌کنیم به این لینک مراجعه کنید.

استودیوی دی‌برک گیمز در ماه اکتبر اعلام کرده بود Planetside Arena سنگ‌ بنایی برای ساخت و توسعه‌ی Planetside 3 خواهد بود. اگرچه جزئیات قابل توجهی از نسخه‌ی سوم Planetside نداریم اما طبق گفته‌ی سازندگان این بازی قرار است بزرگ‌تر و گسترش‌پذیرتر از Planetside 2 باشد. دی‌بریک گیمز متاسفانه در بیانیه‌ی خود هیچ اشاره‌ای به این موضوع نکرد که آیا غیرفعال شدن سرورهای Planetside Arena و اخراج تعدادی از کارمندان روی روند توسعه‌ی جدیدترین محصولشان تاثیر می‌گذارد یا خیر.

با نگاهی به آمار و ارقام قرار گرفته در وبسایت Steam Charts می‌توان درک بهتری از ماجرا پیدا کرد. تعداد کاربران همزمان Planetside Arena در ماه سپتامبر ۴۷۴ نفر بود. این رقم در ماه‌های اکتبر و نوامبر به ۵۴ و ۱۷ کاهش پیدا کرد. طی ۳۰ روز گذشته هم به‌طور میانگین ۱۱ نفر مشغول تجربه‌ی جدیدترین محصول استودیوی دی‌بریک گیمز بوده‌اند. در زمان نوشتن این مقاله هم تنها ۵ نفر در این بازی حضور دارند.

طی سال‌های گذشته که ژانر بتل رویال به محبوبیت زیادی دست یافت و به یک پدیده‌ی جهانی تبدیل شد، بسیاری از استودیوها سعی کردند با ساخت یک بازی در این ژانر به موفقیت‌های بسیاری دست یابند. تقریبا تمام این بازی‌ها در رقابت با Fortnite ،PlayerUnknown’s Battlegrounds و Apex Legends شکست خورده و زیر سایه‌ی آن‌ها قرار گرفتند. البته این اتفاق تنها برای استودیوها و بازی‌ها کمتر شناخته‌شده رخ نداد.

حتی شرکت‌های اکتیویژن و الکترونیک آرتز هم سعی کردند با قرار دادن حالت بتل رویال در نسخه‌های جدید Call of Duty و Battlefield، علاقه‌مندان بی‌شمار این ژانر را به سمت خود جذب کنند اما عملکردشان آن‌طور که انتظار می‌رفت، نبود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا