#مهسا_امینی

تماشا کنید: بازی Aliens: Fireteam با تمرکز بر همکاری چندنفره معرفی شد

اولین محصول کلد آیرون در تابستان از راه می‌رسد

تماشا کنید: بازی Aliens: Fireteam با تمرکز بر همکاری چندنفره معرفی شد سورنا رضایی ۰ ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ تریلر بازی

استودیوی کلد آیرون و شرکت دی‌بریک گیمز با ارسال یک بیانیه‌ی مطبوعاتی برای رسانه‌ها، از بازی Aliens: Fireteam رونمایی کرده‌اند.

پس از اینکه فاکس قرن بیستم با والت دیزنی ادغام شد، تغییرات متعددی در ساختارهای آن به وجود آمد. یکی از تغییرات، فروش فاکس‌نکست گیمز بود که وظیفه‌ی همکاری با شرکت‌های مختلف به منظور ساخت بازی‌های ویدیوی را به دوش می‌کشید. اسکوپلی نه تنها فاکس‌نکست گیمز بلکه دارایی‌های آن از جمله امتیاز ساخت بازی ویدیویی بر اساس فرنچایز بیگانه را هم خرید. این ناشر پس از مدتی با چالش‌های غیرمنتظره‌ای مواجه شد و به اجبار، امتیاز Alien و همچنین استودیوی کلد آیرون (Cold Iron Studios) را به دی‌بریک گیمز فروخت.

کلد آیرون و دی‌بریک گیمز با ارسال یک بیانیه‌ی مطبوعاتی برای رسانه‌های فعال در حوزه‌ی ویدیو گیم از بازی Aliens: Fireteam رونمایی کرده‌اند. داستان ۲۳ سال پس از سه‌گانه‌ی اصلی جریان دارد که بین سال‌های ۱۹۷۹ الی ۱۹۹۲ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفتند. شخصیت اصلی هم یک کلونی است که در نیروهای نظامی عضویت داشته و از خدمه‌ی USS Endeavor است؛ سفینه‌ای که اخیرا ماموریت یافت خودش را به سکونتگاه‌های بیرونی رسانده و منشا پیام کمکی که دریافت شده را بررسی کند. کاربر در جریان ماجراجویی خود به لوکیشن‌های مختلفی اعم از تاسیسات و ویرانه‌های متروکه رفته و در کمپینی چهار قسمتی که هر کدام سه ماموریت دارند، با دشمنانی ترسناک روبرو خواهد شد.

با توجه به آنچه در بیانیه‌ی مطبوعاتی آمده، در بازی Aliens: Fireteam بیست نوع دشمن مختلف وجود دارد که هر کدام دارای استراتژی‌های منحصر بفردی برای حمله هستند. از دشمنان حاضر می‌توان به زنومورف‌ها، فیس‌هاگرها، پرتورین‌ها، اسپیترها، وُریرها و برسترها اشاره کرد. از دیگر ویژگی‌های شاخص می‌توان حالت‌های آفلاین و آنلاین را نام برد. کاربر بسته به سلیقه‌ی خود می‌تواند مراحل کمپین را به همراه دو نفر از دوستان خود پشت سر گذاشته یا کنترل نیروهای همراه را به هوش مصنوعی بسپارد. در ضمن، شخصیت‌های حاضر در بازی بر اساس قابلیت‌هایشان در یکی از پنج کلاس Doc ،Technician ،Demolisher ،Gunner و Recon قرار می‌گیرند. طبق اندک اطلاعات موجود از کلاس‌ها، گانر می‌تواند نرخ آتش و سرعت بارگذاری خشاب جدید را برای تمامی اعضای جوخه افزایش دهد.

بیش از ۳۰ سلاح مختلف در Aliens: Fireteam وجود دارد که از قابل‌توجه‌ترینشان می‌توان به M41A Pulse و آتش‌افکن اشاره کرد؛ سلاح‌هایی که برای طرفداران فرنچایز بیگانه بسیار آشنا هستند. کاربر به واسطه‌ی اتچمنت‌هایی که در جریان داستان به دست می‌آورد، می‌تواند سلاح را مطابق نیازهای خود شخصی‌سازی کند. او همچنین نه تنها قادر خواهد بود قابلیت‌های جدیدی را برای کاراکتر خود آنلاک کند، بلکه می‌تواند به واسطه‌ی پرک‌ها عملکرد قابلیت‌های قدیمی را بهبود ببخشد. در ضمن، تیم توسعه در کلد آیرون تمام تلاش خود را به کار گرفته تا تجربه‌ای چالش‌برانگیز را به ارمغان بیاورد. با اینحال، گزینه‌ی مربوط به میزان سختی در تنظیمات قابل‌تغییر خواهد بود.

Aliens: Fireteam مراحل توسعه را پشت سر می‌گذارد تا در تاریخ نامشخصی از سال تابستان جاری میلادی برای پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری اس، ایکس‌باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی عرضه شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا