آیا کنسول دستی ایکس باکس در دست ساخت قرار دارد؟

مایکروسافت هم نبرد کنسول‌های دستی وارد می‌شود؟

کنسول دستی ایکس باکس

فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیرعامل بخش گیمینگ مایکروسافت (Microsoft) اخیرا گفته که این شرکت قصد ساخت کنسول دستی ایکس باکس را ندارد، زیرا کنسول‌های Steam Deck و Asus ROG Ally هم اکنون فضای خالی این بازار را پر کرده‌اند.

بازار کنسول‌های دستی در چند سال اخیر رشد چشمگیری را تجربه کرده است. در درجه اول پس از موفقیت بزرگ کنسول نینتندو سوییچ (Nintendo Switch) پس از سال‌ها بازیکنان دوباره به استفاده از کنسول‌های دستی و قابل حمل روی آوردند و اکنون Steam Deck و Asus ROG Ally به میدان آمده‌اند تا تجربه کاملی از بازی‌های رایانه‌های شخصی را به شکل قابل حمل به بازیکنان ارائه دهند. همچنین شرکت سونی (Sony) نیز به‌زودی کنسول پلی‌استیشن پورتابل (PlayStation Portable) را به بازار عرضه می‌کند که به بازیکنان اجازه می‌دهد بازی‌های کنسولی خود را از راه دور تجربه کنند. حالا در چنین شرایطی می‌توان انتظار داشت که مایکروسافت نیز این عرصه وارد شده و کنسول دستی ایکس باکس را تولید کند؟

این طور که مدیر عامل بخش گیمینگ مایکروسافت، فیل اسپنسر گفته به نظر می‌رسد این بخشی از برنامه‌های ان‌ها باشد. او اخیرا مصاحبه‌ای با رسانه یوروگیمر (Eurogamer) داشته و در آن به این موضوع اشاره کرده که کنسول‌های دستی‌ای مانند Steam Deck و Asus ROG Ally تقریبا از تمامی بازی‌های ایکس باکس پیشتیبانی کرده و آن‌ها را اجرا می‌کنند، علاوه بر آن قابلیت کراس-سیو (Cross-Save) نیز در آن‌ها موجود است، بنابراین در حال حاضر مایکروسافت فضای خالی‌ای را نمی‌بیند که بخواهد با دستگاهی آن را پر کند.

همچنین زمانی که صحبت از این شد که از میان دو کنسول Steam Deck و Asus ROG Ally فیل اسپنسر کدام یک را انتخاب می‌کند، او جواب داد Asus ROG Ally دستگاهیست که درست است توسط مایکروسافت ساخته نشده، اما تجربه‌ای مانند تولیدات این کمپانی را ارائه می‌دهد و حس یک کنسول قابل حمل ایکس باکس را دارد، بنابراین انتخاب او Asus ROG Ally است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا