1%
  • 0/10

هدف ایکس‌باکس برای ندای وظیفه ارائه حق انتخاب به گیمرها است

باز هم کنایه به قراردادهای پیشین انحصاری پلی‌استیشن

هدف ایکس‌باکس برای ندای وظیفه ارائه حق انتخاب به گیمرها است ۰ ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
هدف ایکس‌باکس برای ندای وظیفه

به گفته فیل اسپنسر مدیر بخش گیم مایکروسافت، هدف ایکس‌باکس برای ندای وظیفه ارائه حق انتخاب به گیمرها و نه به انحصار در آوردن آن است.

در گفتگویی زنده با نشریه IGN، فیل اسپنسر (Phil Spencer) مدیر بخش گیم مایکروسافت صحبت‌هایی در خصوص خرید کمپانی اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) ارائه کرد و هنگامی که مبحث عرضه بازی Call of Duty: Black Ops 6 به سرویس گیم پس، پیش کشیده شد اظهار داشت که این موضوع چگونه کمک می‌کند تا پلیرهای جدیدی اقدام به تجربه بازی نمایند.

اسپنسر این گونه توضیح داد که سرویس ایکس‌باکس گیم پس یکی از چندین راه ممکن برای تجربه نسخه جدید مجموعه بازی Call of Duty بوده و ایشان علاقه‌ای به استفاده از شیوه‌های نه چندان جالب موجود در بحث انحصار برای وادار کردن مخاطبین برای انتخاب یک پلتفرم مشخص نیست. “این یک انتخاب است. ما به هیچ یک از مخاطبین خود نمی‌گوییم که باید برای تجربه بازی، اشتراک تهیه کنید.”

“اگر شما می‌خواهید اقدام به خرید بازی Black Ops 6 نمایید، بسیار عالی است. این موضوع برای ما و هم تیم سازنده بسیار عالی محسوب می‌شود. اگر هم می‌خواهید اشتراک تهیه کنید باز هم برای ما بسیار عالی به شمار می‌رود. من می‌خواهم به شما حق انتخاب دهم که چگونه و با چه کسی، اقدام به تجربه بازی‌های خود می‌کنید. نمی‌خواهم اقدام به امتحان روش‌های ناپسند مرتبط با پلتفرم‌ها نمایم که طی آن شما را مجبور کنم که کاری که من می‌خواهم، انجام دهید.”

این دومین باری است که اسپنسر کنایه‌هایی را خطاب به پلی‌استیشن و محتویات انحصاری که در قراردادهای پیشین خود با مجموعه Call of Duty داشت یادآوری می‌کند. از زمان بازی Black Ops 3 در سال 2015، پلی‌استیشن همواره قراردادهایی با این مجموعه و شرکت اکتیویژن (Activision) داشت که طی آن کاربران پلی‌استیشن می‌توانستند به صورت انحصاری که بازه‌های زمانی یک هفته‌ای تا حتی یک سال را شامل می‌شد به محتویاتی چون تست بتا، بسته‌های الحاقی شامل نقشه‌ها و حالت‌های بازی مختلف زودتر از کاربران سایر پلتفرم‌ها دسترسی پیدا کنند.

پس از اولین نمایش کامل بازی Call of Duty: Black Ops 6 در شوکیس اخیر برند ایکس‌باکس در روز یکشنبه، اسپنسر باری دیگر به این قراردادهای قدیمی طعنه زده و یادآروی کرده که حتی با وجود خرید شرکت اکتیویژن، هدف ایکس‌باکس برای ندای وظیفه استفاده از چنین روش‌هایی نخواهد بود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments