تاریخ انتشار بازی Persona 5 Royal برای کشورهای غربی لو رفت

از اواسط اسفند به تجربه این عنوان بپردازید

تاریخ انتشار بازی Persona 5 Royal

فروشگاه رسمی پلی‌استیشن ساعاتی پیش به طور اتفاقی از تاریخ انتشار بازی Persona 5 Royal برای کشورهای غربی پرده برداشت که بر اساس آن، این عنوان در روز یکم اسفند ماه در اقصی نقاط جهان به دست بازیکنان خواهد رسید.

تقریبا چیزی در حدود سه سال از انتشار بازی Persona 5 روی کنسول‌های پلی‌استیشن 3 و پلی‌استیشن 4 می‌گذرد. اثری که شماری از منتقدان و بازیکنان از آن به عنوان بهترین بازی نقش آفرینی ژاپنی طی چند سال اخیر یاد می‌کنند. اگر خاطرتان باشد، فروردین امسال بود که شرکت آتلوس (Atlus) در جریان یک استریم ویژه از انیمه‌ها، از نسخه‌ی بهبود یافته‌ی این اثر تحت عنوان Persona 5 The Royal رونمایی و در نهایت در روز نهم آبان (31 اکتبر) آن را به صورت انحصاری زمانی تقدیم بازیکنان ژاپنی کرد. حال، با وجود اینکه عرضه‌ی این بازی برای سایر کشورها نیز تایید شده، اما تاریخ دقیق انتشار آن همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در همین رابطه، ساعاتی پیش شعبه‌ی اندونزی و تایوان فروشگاه رسمی پلی‌استیشن با به‌روزرسانی صفحه‌ی پیش فروش بازی، عمدا یا سهوا تاریخ انتشار آن را با بازیکنان به اشتراک گذاشت. بر اساس این اطلاعات، Persona 5 Royal در روز یکم اسفند ماه سال جاری (20 فوریه سال 2020 میلادی) در کشورهای غربی عرضه خواهد شد. با توجه به اینکه زبان نسخه‌ی غربی بازی انگلیسی است، انتظار می‌رود که این عنوان در تاریخ مذکور به دست کاربران کشورهای آمریکای شمالی و اروپایی نیز برسد.

نکته مهمی که تا حدودی از صحت این ادعا کاسته، عرضه بازی در روز پنج‌شنبه است. به عبارت دیگر، اگر نگاهی به زمان انتشار بسیاری از بازی‌های بزرگ و کوچک بیاندازید، متوجه می‌شوید که غالب آثار ویدیویی در روزهای سه‌شنبه و یا جمعه راهی بازار می‌شوند. همچنین، به طور معمول اکثر گمانه‌زنی‌هایی که به عرضه یک بازی در روز پنج‌شنبه اشاره می‌کنند، چندان مورد توجه مخاطبان قرار نمی‌گیرند و اغلب در حد یک شایعه تلقی می‌شوند. البته، دور از انتظار نیست که نسخه‌ی غربی این اثر انتشار مرموز و غافل‌گیرانه‌ای را در سراسر جهان داشته باشد. افزون بر این، برخی از بازی‌ها در روزهای ابتدایی هفته در برخی از مناطق خاص منتشر می‌شوند که سپس با گذشت چند روز، در دیگر نقاط جهان نیز در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرند. آیا این موضوع برای Persona 5 Royal صادق خواهد بود؟

با همه این‌ها، شرکت آتلوس هنوز رسما تاریخ انتشار بازی Persona 5 Royal برای کشورهای غربی را مشخص نکرده و اطلاعات فوق برگرفته از فروشگاه پلی‌استیشن است. هرچند که این فروشگاه در واقع یک منبع رسمی و معتبر به شمار می‌رود، اما هر از چند گاهی سهوا اطلاعات نادرستی در آن به اشتراک گذاشته می‌شود که به همین خاطر نمی‌توان با قاطعیت از عرضه بازی در یکم اسفند سخن گفت. البته، برای صحت سنجی این گزارش نیازی نیست که زمان زیادی را منتظر بمانیم. شرکت سازنده بازی یعنی آتلوس قرار است فردا (3 دسامبر) رویداد ویژه‌ای مرتبط با Persona 5 Royal برگزار کند که به احتمال قوی، زمان عرضه نسخه‌ی غربی بازی طی این مراسم مشخص خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا