حالا حالا‌ها منتظر بازی‌های Perfect Dark و Fable 4 نباشید!

آیا این دو بازی در نسل دهم عرضه می‌شوند؟

حالا حالا‌ها منتظر بازی‌های Perfect Dark و Fable 4 نباشید! نریمان هروی ۰ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ اخبار بازی
Perfect Dark و Fable 4

به نظر می‌رسد که بازی‌های Perfect Dark و Fable 4 حالا حالا‌ها منتشر نخواهند شد و به همین دلیل نیز مایکروسافت با هیدئو کوجیما و چندین بازی‌ساز دیگر سر میز مذاکره نشسته است.

بازی‌های Perfect Dark و Fable 4 دو بازی انحصاری شاخص پلتفرم ایکس‌باکس برای نسل حاضر به شما می‌روند ولی مشکل کار این‌جاست که پروسه‌ی ساخت این دو بازی ممکن است بسیار طولانی‌تر از چیزی باشد که تصور می‌کردیم. بنا بر یک منبع موثق، ایکس‌باکس مشغول مذاکراتی با توسعه‌دهندگان third party است تا لاین‌آپ انحصاری خود را سر و سامان دهد، چرا که بازی‌های first party مثل Perfect Dark و Fable 4 قرار نیست به این زودی‌ها عرضه شوند!

این شایعه‌ی ذکر شده، پس از اعلام خبر همکاری هیدئو کوجیما با مایکروسافت، بر سر زبان‌ها افتاد. تا الان هنوز خبری رسمی در این مورد منتشر نشده ولی همچنین نیز شایعه‌ای مبنی بر این‌که سونی دست رد به همکاری با کوجیما برای ساخت بازی زده است، بسیار خبرساز و جنجالی شده.

آقای Christopher Ding در پادکست Off the Record از VGC حضور یافته و اظهار کرده که چنین مذاکرات و قرارداد‌ها، برای اطمینان از منتشر شدن انحصاری‌ها برای اکس‌باکس هستند، چرا که کفه‌ی ترازوی انحصاری‌ها در سال جاری میلادی به سوی کنسول نسل نهمی سونی، سنگینی می‌کند و به رغم این‌که امسال بازی Halo Infinite عرضه خواهد شد، بازی‌هایی همچون Perfect Dark و Fable 4 قرار نیست به این زودی‌ها عرضه شوند. به نظر می‌رسد که مایکروسافت به فکر پر کردن لاین‌آپ انحصاری‌ها تا اواسط نسل است تا اختلاف نسبتا فاحش خود را با سونی تا اواسط (و یا حتی اواخر نسل) و عرضه‌ی انحصاری‌های بتزدا، کاهش دهد و دل خریداران کنسول نسل نهمی خود را به دست آورد.

او گفته که:

من دوستانی را در Xbox Games Studios دارم و با آن‌ها صحبت‌هایی را انجام داده‌ام. زمانی نسبتا طولانی تا عرضه‌ی بازی‌های Everwild ،Perfect Dark و Fable 4 مانده و حتی ممکن است که عرضه‌ی این بازی‌ها به نسل حاضر قد ندهد و در نسل دهم منتشر شوند!

علاوه بر خبر همکاری مایکروسافت با هیدئو کوجیما، همچنین نمی‌توان این نکته را در نظر نگرفت که نسخه جدید MLIB The Show قرار است اواخر این ماه روی گیم پس عرضه شود و مایکروسافت با این چنین قرارداد‌‌ها و همکاری‌ها، مهری تائید بر این شایعات و ادعا‌ها می‌زند.

این شایعات چه درست باشند و چه نباشند، چه Perfect Dark و Fable 4 دیر عرضه شوند یا زود، مایکروسافت به شکل بسیار سریعی، مشغول خریداری کردن استودیو‌های مختلف برای عرضه‌ی انحصاری‌های کنسول نسل نهمی خود است و به احتمال زیاد در E3 امسال، شاهد معرفی بازی‌های First party و Third Party زیادی از Xbox Games Studios باشیم.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا فکر می‌کنید که انتشار بازی‌های Perfect Dark و Fable 4 به اواخر این نسل و یا ابتدای نسل بعد موکول شود؟ حدس می‌زنید انحصاری‌های بزرگ مایکروسافت تا چه سالی عرضه خواهند شد تا آتش رقابت انحصاری‌های سونی و مایکروسافت شعله‌ور شود؟ برنده‌ی اصلی این نسل و این رقابت کدام است؟ مایکروسافت؟ سونی؟ و یا گیمر‌ها؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا