همکاری هیدئو کوجیما و Microsoft برای ساخت یک بازی انحصاری Xbox

اولین اقدامات Microsoft برای تقویت بازار Xbox در ژاپن

همکاری هیدئو کوجیما و Microsoft برای ساخت یک بازی انحصاری Xbox عرفان بدری ۰ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ اخبار بازی
همکاری هیدئو کوجیما و Microsoft

شایعه‌ای که از سوی جف گراب خبرنگار رسانه‌ی Venture Beat منتشر شده، خبر از همکاری هیدئو کوجیما و Microsoft برای ساخت یک بازی انحصاری پلتفرم‌های Xbox می‌دهد. سران Microsoft قبلا گفته بودند که بازار ژاپن برایشان اهمیت زیادی دارد و می‌خواهند جایگاه برند Xbox را در این منطقه تقویت کنند.

هیدئو کوجیما یکی معروف‌ترین و تاثیرگذارترین بازیسازان تاریخ است. او که از سال ۱۹۸۶ میلادی کار خود را آغاز کرده و در طول فعالیت خود به عنوان طراح، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده در ساخت چندین بازی مشارکت داشته، تا سال ۲۰۱۵ با شرکت Konami همکاری می‌کرد. خالق مجموعه‌ی Metal Gear Solid در آخرین سال‌های فعالیت خود در این کمپانی و زمانی که در حال توسعه‌ی بازی‌های Metal Gear Solid V: The Phantom Pain و .P. T بود، با این شرکت به مشکل خورد و نهایتا پس از مدتی از آنجا جدا شد و استودیوی مستقل خودش را تاسیس کرد.

بازی Death Stranding اولین اثر مستقل هیدئو کوجیما بود که با همکاری Sony Interactive Entertainment ساخته شد و عده‌ای عاشق آن شدند، در حالی که تعدادی از بازیکن‌ها هم معتقد بودند این عنوان نتوانسته در حد دیگر ساخته‌های او ظاهر شود. بعد از آن این بازیساز خلاق اعلام کرد که توسعه‌ی بازی بعدی خود را آغاز کرده، اما مدتی که گذشت او خبر از لغو ساخت این بازی داد. گفته می‌شد این عنوان یک بازی ترسناک برای Stadia بود. طبق گزارشاتی که مدتی پیش منتشر شدند، اثر لغو شده‌ی کوجیما یک بازی ترسناک بود که به صورت انحصاری برای سرویس اشتراکی Google Stadia منتشر می‌شد، اما با تصمیم Google برای لغو هرگونه بازی انحصاری این پلتفرم و همچنین بسته شدن‌های استودیوهای بازیسازی Stadia، این بازی نیز نیمه‌کاره رها شد و احتمالا هیچ وقت بازیکن‌ها نمی‌توانند آن را تجربه کنند.

طبق شایعات و گزارشات جدید، کوجیما هم‌اکنون روی یک بازی انحصاری برای کنسول PlayStation 5 کار می‌کند که ممکن است برای رایانه‌های شخصی نیز عرضه شود، با اینحال فعلا هیچ اطلاعاتی از آن نداریم. حالا به تازگی جف گراب از خبرنگاران معروف رسانه‌ی Venture Beat که تابه‌حال اطلاعات درستی را لو داده و از منابع نسبتا معتبری است، خبر از همکاری هیدئو کوجیما و Microsoft برای ساخت یک بازی انحصاری برای پلتفرم‌های Xbox یعنی Xbox Series X، Xbox Series S و رایانه‌های شخصی داده است. او البته گفت که کوجیما فعلا در حال مذاکره با Microsoft است و هنوز هیچ چیزی نهایی نشده است.

گراب معتقد است این همکاری جزو اولین اقدامات Microsoft برای تقویت بازار برند Xbox در کشور ژاپن است و قطعا این بازیساز بااستعداد می‌تواند کمک بزرگی به این کمپانی کند. هنوز هیچ چیزی به صورت رسمی تائید نشده است و باید به این خبر به عنوان یک شایعه نگاه کنیم تا زمانی که یک خبر رسمی منتشر شود، حتی ممکن است که در صورت صحت گفته‌های گراب کوجیما و Microsoft با یکدیگر به توافق نرسند.

 

فعلا نمی‌دانیم اثر بعدی کوجیما در سال میلادی جاری معرفی خواهد شد یا خیر، اما اگر که علاقه دارید تا با ذهن خلاق این بازیساز و چیزهایی که روی زندگی او تاثیر گذاشته‌اند، بیشتر آشنا شوید می‌توانید در پاییز امسال منتظر ترجمه‌ی انگلیسی کتاب The Creative Gene باشید که توسط یکی از فعالترین ناشران مانگا و انیمه در کشور آمریکا، یعنی شرکت Viz Media منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا