رویداد PC Gaming Show با یک هفته تاخیر برگزار می‌شود

مراسم Future Games Show هم تاخیر خورد!


در پی ناآرامی‌ها و اعتراضات گسترده در ایالات متحده آمریکا، وب‌سایت معروف پی‌سی گیمر (PC Gamer) چندی پیش طی پیامی رسما اعلام کرد که رویداد PC Gaming Show امسال با یک هفته تاخیر، در روز ۲۴ خرداد ماه برگزار خواهد شد.

در حالی که فراگیری ویروس کووید-۱۹ برنامه و برگزاری بسیاری از رویدادهای مرتبط با صنعت بازی‌های ویدیویی را به تعویق انداخت، حال این بار تظاهرات نژادی بسیاری از مردم در اقصی نقاط جهان، بار دیگر به این موضوع دامن زده و گویا شماری از مراسم‌ها مجددا با تاخیر برگزار خواهند شد. به عبارت دیگر، چند روزی است که اغلب ایالت‌ها و شهرهای کوچک و بزرگ آمریکا به خاطر قتل دردناک یک فرد سیاه پوست، شاهد اعتراضات و ناآرامی نژادی بزرگی است که در راستای این اتفاق، شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی مراسم نمایش گیم‌پلی بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن 5 را عقب انداخت و از طرفی، رویداد جدید بازی مورد انتظار Cyberpunk 2077 هم به آینده موکول شد.

حال در تازه‌ترین این خبرها، چندی پیش وب‌سایت مشهور پی‌سی گیمر در صفحه‌ی رسمی شبکه‌ی اجتماعی توییتر خود به صراحت اعلام کرد که به خاطر اعتراضات نژاد پرستی میلیون‌ها انسان در سراسر جهان، تصمیم گرفته تا رویداد PC Gaming Show را به مدت یک هفته عقب بیاندازد. گروه برگزارکننده‌ی این مراسم مدعی است که در حال حاضر شنیدن صدای حق طلبی سیاه پوست‌ها مهم‌تر از برگزاری این رویداد است و این وب‌سایت به منظور حمایت از اعتراض‌ها، پی‌سی گیمینگ شو امسال را کمی دیرتر از زمان مقرر برگزار خواهد کرد. بر این اساس، در حالی که قرار بود این رویداد در تاریخ ۱۷ خرداد ماه (ششم ماه ژوئن) برگزار شود، حال با یک هفته تاخیر، در روز ۲۴ خرداد ماه (سیزدهم ماه ژوئن سال جاری میلادی) رسما برگزار خواهد شد. در خلال اعلام این خبر، پی‌سی گیمر تایید کرد که در جریان مراسم مذکور، بیش از صد توسعه‌دهنده از کارها و دستاوردهای جدید خود رونمایی خواهند کرد.

در ادامه، دیگر وب‌سایت متعلق به پی‌سی گیمر به نام گیمزرادار+ هم طی پیامی رسما از تاخیر یک هفته‌ای در برگزاری رویداد Future Gaming Show خبر داد که با استناد به آن، علاقه‎مندان در روز ۱۷ خرداد ماه (ششم ماه ژوئن) می‌توانند منتظر برگزاری این مراسم جدید باشند. لازم به ذکر است که رویداد مذکور، اولین مراسم وب‌سایت گیمزرادار+ در صنعت بازی‌های ویدیویی است که در جریان آن خبرهای متنوع و زیادی از بازی‌های جدید به اشتراک گذاشته خواهد شد. گفته شده که برگزاری این نمایشگاه نیز به خاطر ناآرامی‌ها و اعترضات گسترده مردم آمریکا عقب افتاده است.

در هر حال، چند روزی است که تظاهرات مردم در اعتراض به نژاد پرستی در اقصی نقاط جهان ادامه دارد و بسیاری از شهرهای آمریکا علی‌رغم مداخله‌ی پلیس و نیروهای امنیتی، کماکان شاهد ناآرامی‌های گسترده‌ای است. از این رو، در صورتی که این اعتراضات تا هفته‌ها ادامه پیدا کند، ممکن است که زمان برگزاری هر دو مراسم مذکور بار دیگر به تعویق بیافتد. این موضوع صرفا به رویداد پی‌سی گینیمگ شو و یا Future Gaming Show منحصر نشده و ظاهرا مراسم رونمایی کامل از کنسول پلی‌استیشن 5 و بازی‌های آن نیز از این قاعده پیروی می‌کند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با رویداد PC Gaming Show 2020 چیست؟ شما چه انتظاراتی از این مراسم دارید؟ نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا