1%
  • 0/10

آیفون ها در آینده با پنل پشتی قابل تعویض تولید می‌شوند

آیفون ها در آینده با پنل پشتی قابل تعویض تولید می‌شوند ۰ ۰۲ تیر ۱۴۰۳ علم و فناوری کپی لینک
آیفون پنل پشتی

اینطور که به نظر می‌رسد، اپل می‌خواهد در آینده گوشی‌های آیفون را با پنل پشتی قابل تعویض تولید و روانه‌ی بازار کند.

گاهی اوقات می‌توان با نگاهی به پتنت‌هایی که اپل ثبت می‌کند، به این نتیجه رسید که شرکت آمریکایی چه برنامه‌ای برای آینده دارد. اما همیشه هم اینطور نیست که پتنت‌هایی که اپل ثبت می‌کند در قالب یک محصول واقعی به بازار بیایند. این مقدمه را گفتیم تا بگوییم پتنتی که به تازگی اپل ثبت کرده قرار نیست حتما در آینده‌ای نزدیک به بازار بیاید. اما ایده‌ی بسیار جذابی پشت آن نهفته است.

پتنتی که اپل به تازگی ثبت کرده یک آیفون را با پنل پشتی قابل تعویض نشان می‌دهد. بدین ترتیب کاربران این امکان را خواهند داشت تا پنل پشتی گوشی خود را بنا به دلایل مختلف با یک پنل دیگر تعویض کنند.

برای مثال، یک کاربر آیفون می‌تواند پنل پشتی فعلی روی دستگاه خود را جدا کرده و آن را با پنل پشتی دیگری عوض کند. پنلی که ممکن است دارای بلندگوهای بهتر یا حتی حسگری باشد که به دیابتی‌ها اجازه می‌دهد نوار آزمایش را با یک قطره خون وارد کرده و آخرین نتایج قند خون خود را مشاهده کنند.

کاربرد آیفون با پنل پشتی قابل تعویض

آیفون با پنل پشتی قابل تعویض همچنین نیاز به کاور را هم برطرف می‌کند. چون پنل پشتی آن می‌تواند به جای کاور برای حفاظت از افتادن آن مورد استفاده قرار گیرد. این پنل که با کمی بیرون‌زدگی از سطح دستگاه، از برخورد آن به زمین در صورت افتادن مستقیم جلوگیری خواهد کرد. امکانات دیگر برای پنل پشتی شامل افزودن باتری‌های مکمل، حسگرهای فیزیولوژیکی و/یا دستگاه‌های نظارت بر سلامت، دوربین‌ها، نمایشگرهای کمکی و موارد مشابه است.

یک پنل پشتی قابل تعویض آیفون حتی می‌تواند شامل دوربین‌های اضافی باشد. چنین پنلی می‌تواند شامل یک لنز، حسگر تصویر و قطعات و فناوری‌های مرتبط برای تسهیل در فرایند ثبت تصویر باشد.

اپل فعلا درخواست ثبت اختراع را به دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) ارائه داده. هرچند به معنای این نیست که این اختراع را با موفقیت ثبت خواهد کرد. سال گذشته، اپل 2,536 اختراع در ایالات متحده ثبت کرد. اما در نهایت تعداد انگشت‌شماری را در قالب یک محصول واقعی به بازار عرضه کرد. با این حال ایده‌ی ساخت آیفون با پنل پشتی قابل تعویض می‌تواند بسیار جالب باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments