#مهسا_امینی

کارگردان Overwatch پس از ۱۹ سال بلیزارد را ترک کرد

جف کپلن Overwatch 2 را به دستیارش سپرد

کارگردان Overwatch پس از ۱۹ سال بلیزارد را ترک کرد نیما خدارحمی ۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
خروج کارگردان Overwatch از بلیزارد

دنیای بازی‌های ویدیویی همیشه شما را با خبرهای خوب غافلگیر نمی‌کند. مانند هر زمینه دیگری بدی‌هایی در این زمینه وجود داشته و باید با آن‌ها روبه‌رو شد. امروز شاید روز خوبی برای استودیو بلیزارد نباشد.

امروز جف کپلن (Jeff Kaplan) گارگردان بازی Overwatch همه را با خبر جدایی خود از استودیو بلیزارد پس از نزدیک به ۲۰ سال غافلگیر کرد. آقای کپلن طی پیامی جدایی خود از بلیزارد را اعلام کرده و شما نیز می‌توانید متن این پیام را در ادامه بخوانید:

سلام و احترام به جامعه بازی Overwatch. من استودیو بلیزارد را پس از ۱۹ سال ترک می‌کنم. فرصت ساخت دنیاها و قهرمانان برای چنین مخاطبینی پرشور، واقعا یک افتخار در زندگی من بود. قصد دارم از تمام اشخاص بلیزارد که بازی‌های ما، تیم‌های بازی‌سازی ما و بازیکنان ما را حمایت کردند تشکری از اعماق قلب داشته باشم، ولی تشکری ویژه از توسعه‌دهندگانی که در این سفر مرا همراهی کردند نیز دارم. هیچوقت دنیا را آنگونه که هست نگاه نکن. همیشه جرأت کن آن را آنگونه که می‌تواند باشد بنگری. امیدوارم تو نیز این کار را انجام دهی. GG (به‌معنای Good Game یا بازی خوب، اصطلاحی بسیار رایج در تمامی بازی‌های آنلاین چند نفره)

لازم به‌ذکر است که توسعه بازی Overwatch 2 توسط دستیار کارگردان، آقای آرون کلر (Aaron Keller) ادامه خواهد یافت که از این پس او کارگردان اول قلمداد می‌شود. کلر پیش از این بازی در مراحل توسعه بازی World of Warcraft با کپلن همکاری کرده است.

جف کپلن در سال ۲۰۰۲ به بلیزارد پیوست و کار خود را به‌عنوان طراح بازی World of Warcraft آغاز کرد. او در ادامه به‌عنوان یکی از کارگردانان این بازی شناخته شد. در سال ۲۰۰۹ رهبری پروژه‌ای بانام Titan که یک بازی شوتر اول شخص بود را در دست گرفت. متاسفانه پروژه Titan هیچوقت به ثمر ننشست و در سال ۲۰۱۴ به‌طور کامل لغو شد. بااین حال، کپلن و تیم مرتبط با این پروژه، با الهام از ایده‌های آن پیش رفته و با طراحی‌های تازه بازی Overwatch را منتشر کردند.

بازی Overwatch از همان روز عرضه درخشید و بیش از ۵۰ میلیون بازیکن را گرد یکدیگر آورده و جوایز بسیاری را از آن خود کرد. از سوی دیگر این بازی روحی تازه به بازی‌های شوتر قهرمان محور بخشید. بازی Overwatch مسابقات جهانی eSports با نام Overwatch League را نیز به‌خود اختصاص داده است که طرفداران بی‌شماری آن را دنبال می‌کنند.

استودیو بلیزارد درحال توسعه بازی Overwatch 2 نیز بوده و قصد دارند بخش تک‌نفره داستانی را به بازی اضافه کند تا با پیشینه شخصیت‌های بازی بیشتر آشنا شویم. بااین حال آن‌ها به انتشار نقشه و قهرمانان جدید برای هر دو بازی ادامه خواهند داد.

همچنین در ادامه می‌توانید سخنان آرون کلر درباره خروج کپلن و ادامه توسعه بازی Overwatch 2 را نیز مطالعه کنید:

سلام و احترام به جامعه بازی Overwatch جف رهبری بزرگ، مربی و یک دوست بود و او می‌داند که چقدر زیاد دلمان برای او تنگ خواهد شد. من آدم خوش شانسی بودم که درکنار او و باقی تیم Overwatch برای سال‌های زیاد به فعالیت پرداخته و توسط آن الهام بخش افراد زیادی در جای جای جهان باشم و باعث افتخار است که حال مشعل این راه را دردست دارم. من عاشق بازی Overwatch هستم. از اولین طرح مفهومی بازی تا اولین نقشه‌ای که ساختیم و تا اولین مرتبه که توانستم با شخصیت Tracer در بازی بدوم (که در ابتدا می‌توانست با چشمان خود لیزر بزند) این بازی با من جوش خورد. من عاشق دنیای الهام بخش، پرامید و زیبای این بازی هستم که ارزش جنگیدن را دارد. من عاشق شخصیت‌های بزرگ‌تر از زندگی، رنگارنگ، قدرتمند و جهانی آن هستم و بیش از همه آن‌ها عاشق گیم پلی سریع، روان و نیازمند به همکاری تیمی، آگاهی از موقعیت و تصمیم سریع این بازی هستم. من همچنین متوجه شدم که ساخت بازی در بلیزارد همیشه یک عمل تیمی برای یک هدف مشترک است. با یکدیگر به همراه باقی تیم، از حضور رهبرانی خلاق و توسعه دهنده، هنرمندان و طراحان قدیمی بلیزارد و بسیاری افراد جدید به‌شدت بااستعداد و همچنین انبوه پشتیبانی در این استودیو برای بازی Overwatch 1 و البته نسخه بعدی احساس خوشبختی می‌کنیم. حال که سخن از بازی Overwatch 2 شد، باید بگویم که سرعت توسعه بازی خوب است. ما به‌لطف حمایت شما از به‌روزرسانی‌های انتشار یافته در BlitzConline نگاهی استثنایی به بازی داشته و چیزهای شگفت‌آور زیادی برای به اشتراک گذاشتن پیش از انتشار بازی با شما داریم. در آینده به‌روزرسانی‌های جدیدی از بازی Overwatch 2 و بازی حال حاضر یعنی Overwatch 1 در اختیار شما قرار خواهیم داد. گرچه من ادعایی برای پر کردن جای خالی جف ندارم، از قدم‌گذاری در مسیر کارگردانی بسیار ذوق داشته و عضو تیمی که تمام قلب، استعداد و تمرکزش را در ارائه بازی Overwatch گذاشته ادامه می‌دهم و به خدمت در این جامعه خارق ‌العاده افتخار می‌کنم.

برای بسیاری از طرفداران استودیو بلیزارد این خبر بسیار شوک‌آور بوده و می‌تواند بسیاری را از بازی محبوب خود دور و یا حتی نزدیک‌تر کند. بدون شک خروج کارگردان یک بازی می‌تواند تغییراتی بزرگ در بازی ایجاد کند. شما چه فکری می‌کنید؟ خروج کپلن از استودیو بلیزارد را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ مثبت یا منفی؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا