مشکلات ادامه دار و دلایل عجیب تاخیر بازی Overwatch 2 و Diablo 4

رئیس شرکت اکتیویژن هر روز منفورتر از دیروز!

مشکلات بازی‌های Overwatch 2 و Diablo 4

این روزها هر کس نام بازی Overwatch 2 به گوشش می‌رسد، مشکلات بزرگ، روند توسعه ضعیف و درگیری‌های بیش از حد را به خاطر می‌آورد و اخبار اخیر از این بازی نیز به همین روند منفی خود ادامه می‌دهند!

پیش از خرید شرکت اکتیویژن توسط مایکروسافت، این شرکت از زیان‌های کلان و افت سهام خود خبر داد و بابی کوتیک (Bobby Kotick) که خود و برخی از همکارانش متهم به چندین فقره تعرض و تجاوز جنسی هستند، دلیل این افت را تاخیر خوردن دو عنوان مورد انتظار Overwatch 2 و Diablo 4 دانست. در سوی دیگر تریسی کندی (Tracy Kennedy)، کارگردان بازی Overwatch 2 این افت کلان را به سبب مشکلات پیش آمده توسط شخص کوتیک می‌داند.

حال قصد داریم نگاهی به مشکلات اخیر داشته باشیم و متوجه شویم حق با چه کسی‌ست! به گزارش وبسایت معتبر GamesRadar، کندی طی روزهای اخیر توییتی به انتشار رسانده و اشاره داشته که کوتیک به صورت تصادفی پروژه‌هایی را برای نسخه اول بازی Overwatch به تیم توسعه دهنده بازی Overwatch 2 محول می‌کرده که باعث ایجاد اختلال در کارهای این تیم شده است. اینگونه به نظر می‌رسد که آن‌ها از زمان اضافه کار خود برای توسعه پروژه‌های بازی Overwatch استفاده کرده و در پایان نیز کوتیک آن‌ها را لغو کرده و به همین دلیل پروژه‌های مربوط به بازی Overwatch 2 به طور مداوم با تاخیر روبه‌رو شده‌اند. کندی همچنین اشاره داشت که مشکلات اخیر این تیم باعث خروج بسیاری از توسعه دهندگان شده که بدون شک در تاخیرهای به وجود آمده بی اثر نیستند. در ادامه می‌توانید توییت منتشر شده توسط تریسی کندی در پاسخ به خبر گله‌های کوتیک را مطالعه کنید.

بابی، به همه درباره پروژه‌های تصادفی بازی Overwatch 1 که به ما محول می‌کردی بگو که در آخر همه لغو شدند و زمانی که می‌توانست برای توسعه بازی Overwatch 2 صرف شود از دست رفت. یا به همه بگو که چطور بسیاری از توسعه دهندگان از تیم جدا شدند و اشاره کردند که دلیلش تو بوده‌ای. خجالت نکش! اوه وایسا، درست است، من اشتباه کردم. تو پشت قربانی‌های خود قایم می‌شوی چون بزدل هستی. تمام دنیا یادش می‌ماند که تو یک دلقک حریص هستی و نمی‌توانی برای تغییر آن کاری بکنی. ما بیش از تو دوام آوردیم و بردیم. خداحافظ.

بازی Overwatch 2 با مشکلات بسیاری در مسیر توسعه روبه‌رو شد و توسعه آن بیش از چیزی که فکرش را می‌کردیم زمان برده است. این بازی به تازگی از نو تاخیر خورده تا تیم توسعه دهنده زمان بیشتری برای آماده سازی محتوای پس از انتشار بازی داشته باشد. شکایت وضع شده در دادگاه کالیفورنیا علیه اکتیویژن بلیزارد نیز باعث جدایی اعضای بسیاری از این تیم و جذب نیروهای تازه شده است. از جمله مهم‌ترین افرادی که این شرکت بزرگ را ترک کرده‌اند می‌توان به جف کپلان (Jeff Kaplan) و چاکو سانی (Chacko Sonny) اشاره داشت.

این نکته نیز ناگفته نماند که اکتیویژن بلیزارد یکی از دلایل کاهش سرعت توسعه بازی Overwatch 2 را پشتیبانی بهتر و بیشتر از بازی Overwatch اعلام کرده‌اند که پذیرش آن برای ما تا حدی سخت است. بدون شک ما از جزئیات اطلاع کافی نداریم و تنها می‌دانیم که بازی Overwatch 2 در بهترین حالت، در اوایل سال ۲۰۲۳ منتشر خواهد شد. شما آینده بازی Overwatch 2 و اکتیویژن بلیزارد را چگونه می‌بینید؟ فکر می‌کنید شرکت مایکروسافت می‌تواند مشکلات بسیار زیاد اکتیویژن بلیزارد را رفع کند؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا