برندگان اسکار ۲۰۲۱ معرفی شدند؛ درخشش ادامه‌دار Nomadland

این اثر جایزه بهترین فیلم را از آن خود کرد

برندگان اسکار ۲۰۲۱ معرفی شدند؛ درخشش ادامه‌دار Nomadland سورنا رضایی ۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ سینمای جهان
برندگان اسکار ۲۰۲۱

همانطور که وعده داده شده بود، آکادمی علوم و هنرهای سینما برندگان اسکار ۲۰۲۱ را با برگزاری یک رویداد آنلاین در بامداد امروز معرفی کرد.

۲۰۲۰، سال کم‌نظیری در تاریخ سینما است. در جریان سال گذشته میلادی ویروس کرونا به یک بحران جهانی تبدیل شد و نه تنها سالن‌های پخش را برای مدتی طولانی به تعطیلی کشاند، بلکه باعث شد اکران بسیاری از فیلم‌های مورد انتظار به سال بعدی موکول شود؛ فیلم‌هایی که انتظار می‌رفت حضور پررنگی در فصل جوایز داشته باشند. علی‌رغم تغییرات گسترده در برنامه‌های اکران، فیلم‌های ارزشمندی که در سال ۲۰۲۰ روی پرده نقره‌ای بروند کم نبودند. این موضوع کمک کرد تنور فصل جوایز مانند سال‌های گذشته گرم بماند.

اکادمی علوم و هنرهایسینما در بامداد امروز یک مراسم آنلاین برگزار و به واسطه آن برندگان اسکار ۲۰۲۱ معرفی کرده است. با توجه به لیست، Nomadland ستاره مراسم بوده است. اثر جدید کلوئی ژائو (Chloé Zhao) مجموعا در شش رشته نامزد شده بود که سه مورد از آن‌ها از جمله «جایزه بهترین فیلم» را به دست آورده است. ژائو همچنین جایزه «بهترین کارگردانی» را دریافت کرد تا اولین زن رنگین‌پوست و دومین زن تاریخ باشد که به چنین دستاوردی می‌رسد.

از دیگر نکات قابل‌توجه پیرامون اسکار ۲۰۲۱ می‌توان به یون یو جانگ (Youn Yuh-jung) اشاره کرد که به واسطه عملکرد خود در Minari موفق به دریافت جایزه «بهترین بازیگر نقش مکمل زن» شد. او نخستین بازیگر کره‌ای تاریخ است که جایزه اسکار را به خانه برد. در حالی که گروهی از مخاطبان چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) را برنده رشته «بهترین بازیگر نقش اصلی مرد» می‌دانستند، آنتونی هاپکینز (Anthony Hopkins) جایزه این رشته را به دست آورد. هاپکینز حالا مسن‌ترین بازیگری است که جایزه اسکار را از آن خود کرد. او در حال حاضر ۸۳ سال سن دارد.

قبل از اینکه لیست کامل برندگان اسکار ۲۰۲۱ را در ادامه مشاهده کنید، بد نیست بدانید Soul ،Ma Rainey’s Black Bottom Judas and the Black Messiah ،Mank ،The Father و Sound of Metal موفق به دریافت دو جایزه در رشته‌های مختلف شدند:

بهترین کارگردان

  • لی آیزاک چانگ (Lee Isaac Chung) – Minari
  • امرالد فنل (Emerald Fennell) – Promising Young Woman
  • دیوید فینچر (David Fincher) – Mank
  • کلویی ژائو (Chloé Zhao) – Nomadland
  • توماس وینتربرگ (Thomas Vinterberg) – Another Round

بهترین موسیقی متن

  • Da 5 Bloods
  • Mank
  • Minari
  • News of the World
  • Soul

بهترین قطعه موسیقی

  • Fight For You – Judas and the Black Messiah
  • Hear My Voice – The Trial of the Chicago 7
  • Husavik – Eurovision Sound Contest
  • Io Si (Seen) – The Life Ahead
  • Speak Now – One Night in Miami

بهترین فیلمبرداری

  • Judas and the Black Messiah
  • Mank
  • News of the World
  • Nomadland
  • The Trial of the Chicago 7

بهترین فیلم سینمایی

  • The Father
  • Judas and the Black Messiah
  • Mank
  • Minari
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

بهترین فیلم کوتاه:

  • Feeling Through
  • The Letter Room
  • The Present
  • Two Distant Strangers
  • White Eye

بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان

  • Another Round
  • Better Days
  • Collective
  • The Man Who Sold His Skin
  • Quo Vadis, Aida

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد

  • ریز احمد (Riz Ahmed) – Sound of Metal
  • چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) – Ma Rainey’s Black Bottom
  • آنتونی هاپکینز (Anthony Hopkins) – The Father
  • گری اولدمن (Gary Oldman) – Mank
  • استیون یئون (Steven Yeun) – Minari

بهترین بازیگر نقش اصلی زن

  • وایولا دیویس (Viola Davis) – Ma Rainy’s Black Bottom
  • آندرا دی (Andra Day) – The United States vs. Billie Holiday
  • ونسا کربی (Vanessa Kirby) – Pieces of a Woman
  •  فرانسیس مک‌دورمند (Frances McDormand) – Nomadland
  • کری مالیگن (Carey Mulligan) – Promising Young Woman

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

  • ساشا بارون کوهن (Sacha Baron Cohen) – The Trial of the Chicago 7
  • دنیل کالویا (Daniel Kaluuya) – Judas and the Black Messiah
  • لزلی اودوم جونیور (Leslie Odom Jr.) – One Night in Miami
  • پاول ریسی (Paul Raci) –  Sound of Metal
  • لاکیث استن‌فیلد (LaKeith Stanfield) – Judas and the Black Messiah

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

  • ماریا باکالووا (Maria Bakalova) – Borat Subsequent Moviefilm
  • گلن کلوز (Glenn Close) –  Hillbilly Elegy
  • اولیویا کولمن (Olivia Colman) –  The Father
  • آماندا سی‌فرید (Amanda Seyfried) – Mank
  • یو جونگ-یون (Yuh-Jung Youn) – Minari

بهترین فیلمنامه اقتباسی

  • Borat Subsequent Moviefilm
  • The Father
  • Nomadland
  • One Night in Miami
  • The White Tiger

بهترین فیلمنامه اورجینال

  • Judas and the Black Messiah
  • Minari
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

بهترین انیمیشن سینمایی

  • Onward
  • Over the Moon
  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
  • Soul
  • Wolfwalkers

بهترین انیمیشن کوتاه:

  • Burrow
  • Genius Loci
  • If Anything Happens I Love You
  • Opera
  • Yes People

بهترین تدوین

  • The Father
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

بهترین طراحی لباس

  • Emma
  • Ma Rainey’s Black Bottom
  • Mank
  • Mulan
  • Pinocchio

بهترین گریم و طراحی مو

  • Emma
  • Hillbilly Elegy
  • Ma Rainey’s Black Bottom
  • Mank
  • Pinocchio

بهترین طراحی صحنه

  • The Father
  • Ma Rainey’s Black Bottom
  • Mank
  • News of the World
  • Tenet

بهترین جلوه‌های ویژه

  • Love and Monsters
  • The Midnight Sky
  • Mulan
  • The One and Only Ivan
  • Tenet

بهترین صدابرداری

  • Greyhound
  • Mank
  • News of the World
  • Soul
  • Sound of Metal

بهترین مستند

  • Collective
  • Crip Camp
  • The Mole Agent
  • My Octopus Teacher
  • Time

بهترین مستند کوتاه:

  • Colette
  • A Concerto is a Conversation
  • Do Not Split
  • Hunger Ward
  • A Love Song for Latasha

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا