#مهسا_امینی

آیا مراسم اسکار ۲۰۲۱ به‌صورت حضوری برگزار می‌شود؟

اطلاعات و جزئیات تازه‌ای از مراسم اسکار امسال مشخص شد

اسکار 2021

یکی از نمایندگان آکادمی اسکار به وب‌سایت Variety اعلام کرد که اسکار ۲۰۲۱ به‌صورت مجازی برگزار نمی‌شود. پیش‌تر مراسم اسکار به دلیل شیوع کرونا به مدت دو ماه به تعویق افتاده بود و نمایندگان امید داشتند با بهبود وضعیت کرونا و بازگشایی سینما‌ها، فیلم‌های بیش‌تری به این مراسم راه پیدا کنند.

اما برگزارکنندگان می‌گویند حتی اگر سالن‌های سینما تعطیل بمانند، ۲۵ آپریل ۲۰۲۱ (۵ اردیبهشت ۱۴۰۰)، مراسم اسکار به‌صورت حضوری و در سالن تئاتر دالبی لس‌آنجلس با ظرفیت ۳۴۰۰ صندلی برگزار خواهد شد.

آکادمی اسکار برای بررسی تمام گزینه‌های متعدد موجود، به‌تازگی بررسی‌هایی بر روی سالن دالبی انجام داده است. با عدم اظهارنظر نماینده تئاتر دالبی، مشخص نیست که برای مراسم اسکار ۲۰۲۱ از چه تعرفه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و ایمنی استفاده می‌شود اما شواهد نشان می‌دهد که به احتمال زیاد مراسم اسکار ۲۰۲۱ با حضور شرکت‌کنندگان برگزار خواهد شد.

از ماه مارس سال پیش با شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا، صنعت فیلم‌سازی جهان فلج شده و سالن‌های سینما بسته و تولید و ساخت فیلم‌ها متوقف‌شده است. آکادمی اسکار برای شرکت هر چه بیشتر کارگردانان و فیلم‌هایشان، زمان ارسال فیلم‌های واجد شرایط را افزایش داده و از ۳۱ دسامبر تا ۲۸ فوریه تمدید کرده است.

البته نکات بسیاری در خصوص مراسم اسکار ۲۰۲۱ هنوز مشخص نشده است. یکی از این نکات تعداد نامزدهایی است که می‌توانند به‌صورت حضوری در مراسم شرکت کنند. همچنین شرکت بسیاری از بازیگران قدیمی و باسابقه مانند آنتونی هاپکینز ۸۲ ساله، الن بورستین ۸۸ ساله، سوفیا لورن ۸۶ ساله، مریل استریپ ۷۱ ساله، دیوید استراتایرن ۷۲ ساله و یوهونگ هون ۷۳ ساله با توجه به سن بالایی که دارند می‌تواند خطرات بسیاری برای آن‌ها در پی داشته باشد و باید در خصوص نحوه حضور آن‌ها تصمیم‌گیری شود.

هرساله قبل از برگزاری مراسم اسکار، چهار مراسم تلویزیونی برگزار می‌شود. این مراسم‌ها به ترتیب عبارتند از:

۱- گلدن گلوب: ۲۸ فوریه

۲- انتخاب منتقدان: ۷ مارس

۳- SAG: ۱۴ مارس

۴- BAFTA: ۱۱ آوریل

گلدن گلوب که میزبان انجمن مطبوعات خارجی هالیوود است، در بیانیه مطبوعاتی ۲۷ جولای خود گفته که آن‌ها قرار است امسال برنامه را به‌صورت زنده از The Beverly Hilton که در بورلی هیلز واقع شده پخش کنند و میزبانی این مراسم به عهده Tina Fey و Amy Poehler است.

مراسم SAG به‌طورمعمول در سال اجتماعات شراین لس‌آنجلس با ظرفیت ۶۳۰۰ نفر برگزار می‌شود. امسال با توجه به شرایط ویژه حاکم بر دنیا برگزارکنندگان آن احتمال برگزاری و نمایش آن به‌صورت مجازی را رد نکرده‌اند. سخنگوی مراسم SAG می‌گوید که برای نمایش امسال گزینه‌های مختلفی را بررسی خواهیم کرد. او همچنین افزود دوره ارسال آثار برای ما به‌تازگی بسته‌شده است اما تعداد آثار ارسالی با سال‌های گذشته تفاوت چندانی ندارد و ما انتظار داریم شاهد یک رقابت قوی و جذاب میان شرکت‌کنندگان این دوره باشیم. ما خوشحالیم که در ماه مارس از بازیگران برجسته سال که در فیلم‌ها و سریال‌های سینمایی و تلویزیونی بازی کرده‌اند، تجلیل می‌کنیم. تلاش ما بر این است که مانند سایر همکارانمان در برگزاری مراسم‌ها، نمایشی سرگرم‌کننده برای مردم داشته باشیم و درعین‌حال بتوانیم ایمنی و سلامت نامزدها و شرکت‌کنندگان را نیز تأمین کنیم.

حال با تمام این صحبت‌ها باید ببینیم که در ماه‌های آینده کار دست‌وپنجه نرم کردن با ویروس کرونا به کجا می‌رسد و مراسم اسکار ۲۰۲۱ در چه شرایطی برگزار خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا