نامزدهای اسکار ۲۰۲۱ معرفی شدند؛ Mank رقبا را کنار زد

اثر جدید دیوید فینچر درخشید

نامزدهای اسکار ۲۰۲۱

آکادمی علوم و هنرهای سینما به وعده‌ی خود عمل و دقایقی قبل لیست نامزدهای اسکار ۲۰۲۱ را در فضای مجازی منتشر کرد.

انتظارها به پایان رسید و آکادمی علوم و هنرهای سینما سرانجام لیست نامزدهای اسکار ۲۰۲۱ را در دسترس عموم علاقه‌مندان قرار داد. با توجه به لیست، Mank موفق شد در ۱۰ رشته‌ی مختلف از جمله «بهترین فیلم» و «بهترین بازیگر مرد» و «بهترین کارگردان» نامزد شده و رکوردار امسال باشد. جدیدترین ساخته‌ی دیوید فینچر درباره‌ی هرمن جی. منکویتس (Herman J. Mankiewicz) بوده و فراز و نشیب‌های این نویسنده‌ی آمریکایی حین آماده‌سازی فیلمنامه‌ی Citizen Kane را به تصویر می‌کشد.

The Father ،Sound of Metal، Minari ،The Trial of the Chicago Seven ،Nomadland و Judas and the Black Messiah دیگر آثاری هستند که در زمینه‌ی بیشترین نامزدی عملکرد قابل‌توجهی را به ثبت رسانده‌اند. این شش فیلم هر کدام موفق شدند در شش رشته‌ی متفاوت نامزد شوند. از دیگر نکات قابل‌توجه می‌توان به حضور دو کارگردان زن در لیست مرتبط با «بهترین کارگردان» اشاره کرد که در تاریخ اسکار بی‌سابقه به شمار می‌رود. کلویی ژائو (Chloé Zhao) با Nomadland و امراند فنل (Emerald Fennell) هم با Promising Young Woman در مراسم امسال حضور دارند. در ادامه می‌توانید لیست مربوط به نامزدها را مشاهده کنید:

بهترین فیلم سینمایی

  • The Father
  • Judas and the Black Messiah
  • Mank
  • Minari
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد

  • ریز احمد (Riz Ahmed) – Sound of Metal
  • چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) – Ma Rainey’s Black Bottom
  • آنتونی هاپکینز (Anthony Hopkins) – The Father
  • گری اولدمن (Gary Oldman) – Mank
  • استیون یئون (Steven Yeun) – Minari

بهترین بازیگر نقش اصلی زن

  • وایولا دیویس (Viola Davis) – Ma Rainy’s Black Bottom
  • آندرا دی (Andra Day) – The United States vs. Billie Holiday
  • ونسا کربی (Vanessa Kirby) – Pieces of a Woman
  •  فرانسیس مک‌دورمند (Frances McDormand) – Nomadland
  • کری مالیگن (Carey Mulligan) – Promising Young Woman

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

  • ساشا بارون کوهن (Sacha Baron Cohen) – The Trial of the Chicago 7
  • دنیل کالویا (Daniel Kaluuya) – Judas and the Black Messiah
  • لزلی اودوم جونیور (Leslie Odom Jr.) – One Night in Miami
  • پاول ریسی (Paul Raci) –  Sound of Metal
  • لاکیث استن‌فیلد (LaKeith Stanfield) – Judas and the Black Messiah

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

  • ماریا باکالووا (Maria Bakalova) – Borat Subsequent Moviefilm
  • گلن کلوز (Glenn Close) –  Hillbilly Elegy
  • اولیویا کولمن (Olivia Colman) –  The Father
  • آماندا سی‌فرید (Amanda Seyfried) – Mank
  • یو جونگ-یون (Yuh-Jung Youn) – Minari

بهترین کارگردان

  • لی آیزاک چانگ (Lee Isaac Chung) – Minari
  • امرالد فنل (Emerald Fennell) – Promising Young Woman
  • دیوید فینچر (David Fincher) – Mank
  • کلویی ژائو (Chloé Zhao) – Nomadland
  • توماس وینتربرگ (Thomas Vinterberg) – Another Round

بهترین موسیقی متن

  • Da 5 Bloods
  • Mank
  • Minari
  • News of the World
  • Soul

بهترین قطعه‌ی موسیقی

  • Fight For You – Judas and the Black Messiah
  • Hear My Voice – The Trial of the Chicago 7
  • Husavik – Eurovision Sound Contest
  • Io Si (Seen) – The Life Ahead
  • Speak Now – One Night in Miami

بهترین فیلمبرداری

  • Judas and the Black Messiah
  • Mank
  • News of the World
  • Nomadland
  • The Trial of the Chicago 7

بهترین فیلمنامه اقتباسی

  • Borat Subsequent Moviefilm
  • The Father
  • Nomadland
  • One Night in Miami
  • The White Tiger

بهترین فیلمنامه اورجینال

  • Judas and the Black Messiah
  • Minari
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

بهترین انیمیشن سینمایی

  • Onward
  • Over the Moon
  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
  • Soul
  • Wolfwalkers

بهترین تدوین

  • The Father
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

بهترین طراحی لباس

  • Emma
  • Ma Rainey’s Black Bottom
  • Mank
  • Mulan
  • Pinocchio

بهترین گریم و طراحی مو

  • Emma
  • Hillbilly Elegy
  • Ma Rainey’s Black Bottom
  • Mank
  • Pinocchio

بهترین طراحی صحنه

  • The Father
  • Ma Rainey’s Black Bottom
  • Mank
  • News of the World
  • Tenet

بهترین جلوه‌های ویژه

  • Love and Monsters
  • The Midnight Sky
  • Mulan
  • The One and Only Ivan
  • Tenet

بهترین صدابرداری

  • Greyhound
  • Mank
  • News of the World
  • Soul
  • Sound of Metal

در انتها، لازم به ذکر است نود و سومین مراسم اسکار در پنجم اردیبهشت ١۴٠٠ ساعت ٣:٣٠ بامداد به وقت تهران برگزار خواهد شد.


guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا