#مهسا_امینی

بازی بعدی سازندگان Ori به زندگی انسان‌ها می‌پردازد

چالشی بزرگ پیش‌روی استودیوی اتریشی

بازی بعدی سازندگان Ori به زندگی انسان‌ها می‌پردازد عرفان خورسند ۰ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار (گیم)
سازندگان Ori

بعد از موفقیت تحسین‌برانگیز در چند سال گذشته با دو بازی The Blind Forest و The Will of Wisps، سازندگان Ori قصد دارند برای پروژه‌ی بعدی خود به سراغ موضوعات واقع‌گرایانه‌تر حول زندگی انسان‌ها بروند. با سرگرمی در ادامه خبر همراه باشید.

Moon Studios مستقر در اتریش با دو بازی فوق یکی از بهترین فرنچایزهای انحصاری نسل هشتم را برای کنسول ایکس‌باکس وان ساخت و نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت. Ori and the Will of the Wisps که ماه میلادی گذشته منتشر شد، همچون قسمت اول تحسین منتقدان را برانگیخت و به محبوبیت فوق‌العاده‌ای میان بازیکنان رسید. حال همگی منتظرند از پروژه‌ی بعدی تیم بااستعداد Moon Studios بشنوند؛ پروژه‌ای که طبق توصیف توماس مالر، هم‌موسس استودیو، به جای موجودات تخیلی به انسان‌ها خواهد پرداخت:

[استفاده از یک بستر فانتزی] قطعا به ما کمک می‌کند داستان‌هایی را روایت کنیم که در غیر این صورت نمی‌توانستیم به این طریق (بستر واقع‌گرایانه) انجام دهیم. یک تجربه‌ی جالب می‌تواند روایت داستان Ori از طریق انسان‌ها باشد. کورو در واقع مرتکب قتل عام می‌شود، درست است؟ لعنتی این دیوانه‌کننده است! اما انجام آن با استفاده از موجودات تخیلی به ما اجازه می‌دهد داستان‌های ناملایم احساسی را بدون زیرسوال رفتن توسط مردم روایت کنیم.

مالر و تیمش به خوبی آگاه‌اند که داستان مد نظر آنها اگر در بستر دنیا و زندگی انسان‌ها روایت شود، احتیاج به کار و دقت بسیار بیشتری دارد. او خود در این باره توضیحات بیشتری می‌دهد:

ما در حال حاضر درگیرش هستیم. بازی بعدی ما درباره‌ی انسان‌ها و این موارد خواهد بود. این کار قطعا با استفاده از موجودات تخیلی راحت‌تر است. اینکه چگونه با آن (فضای فانتزی) می‌شود از خیلی چیزها فرار کرد، مرا شگفت‌زده می‌کند و در واقع اگر به آن فکر کنید برایتان شوکه‌کننده خواهد بود.

هنوز نمی‌دانیم که بازی جدید سازندگان Ori دقیقا به چه شکل خواهد بود. شایعات خبر از قرار داشتن آن در سبک اکشن-نقش‌آفرینی می‌گویند؛ خصوصا که مدتی پیش، این استودیو در آگهی‌های استخدامی خود خواهان بازی‌سازانی با تجربه‌ی کار در بازی‌هایی چون Dark Souls، Diablo و The Legend of Zelda شده بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا