بازی های جهان باز

بازی های جهان بازی که باید بیش از یک مرتبه تجربه کرد

شاهکار، بهترین کلمه‌ای که می‌توان برای این بازی‌ها به کار برد!

امروز قصد داریم به معرفی بازی های جهان باز بسیار مهمی بپردازیم که کاربران فراتر از آن چیزی که برایشان پرداخت می‌کنند به دست می‌آورند. اشاره ما به بازی های جهان باز دوست داشتنی است که تجربه آن‌ها برای تنها یک مرتبه کافی نبوده و بارها و بارها باید این شاهکارها را تجربه و تحسین کرد.

بازی‌های اپن ورد یا جهان باز، این روزها بخش بسیار مهمی از صنعت بازی‌های ویدیویی را شکل می‌دهند و اگر نگاهی به میزان فروش بازی‌های ویدیویی داشته باشید، متوجه می‌شوید بازی‌های سبک ماجراجویی و نقش آفرینی که دنیایی بسیار وسیع را در اختیار شما قرار می‌دهند معمولا بیشترین فروش را داشته و میلیون‌ها کاربر را جذب می‌کنند. بدون شک دلیل این رخداد مشخص بوده و آزادی عملی که این بازی‌ها در اختیار کاربران قرار می‌دهند، سبب علاقه مند شدن کاربران به آن‌ها می‌شود. دیگر دلیلی که این بازی‌ها را به شدت محبوب کرده، قابلیت تجربه چند باره آن‌ها به روش‌های متفاوت است.

از زمان انتشار سرویس‌های اشتراکی مانند ایکس باکس گیم پس و عرضه انبوه بازی‌های لایو سرویس، تا حد قابل توجهی تمایل کاربران به پرداخت پول برای بازی‌های داستانی کاهش یافته و به عبارت دیگر، یک عنوان داستانی باید به شدت قوی باشد تا کاربران حاضر به پرداخت پول جهت تجربه آن شوند و ما باور داریم یکی از دلایل جذب بازیکنان به بازی‌های داستانی قابلیت تجربه چند باره این بازی‌ها به روش‌های متفاوت است و در غیر این صورت، تمایل کاربران برای خرید عناوین داستانی به شدت کاهش می‌یابد. فهرستی که در ادامه در اختیار شما قرار می‌دهیم، به عناوینی نگاه داشته که از این خاصیت مهم برخوردار بوده و در عین نداشتن بخش آنلاین، شما نمی‌توانید از تجربه آن‌ها دست بکشید و هر لحظه ممکن است هوای آغاز دوباره آن‌ها به سرتان بزند!

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

اولین مرتبه که کاربران و منتقدین متوجه شدند که بازی Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain جز بازی های جهان باز خواهد بود، شک داشتند که بتوان این بازی را در فهرست بازی‌های خوب قرار داد. مخفی کاری و جهان باز، تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر داشته و بسیاری از توسعه دهندگان در گذشته موفق به تلفیق این دو سبک با یکدیگر نشده بودند. با این حال استودیو کوجیما پروداکشنز (Kojima Productions) کاری فوق العاده را با ترکیب این دو سبک در اختیار ما قرار داد و سبب طراحی و توسعه یکی از بهترین بازی‌های سبک مخفی کاری تاریخ شد!

قابلیت تجربه چند باره این بازی جنبه‌های متفاوتی دارد، با این حال اصلی‌ترین جنبه آن پیش برد مراحل بازی به شیوه‌های متفاوت است. شما در این بازی می‌توانید مراحل را به چندین روش متفاوت تکمیل کنید که برای مثال شامل کشتن تمام افراد در مرحله یا برعکس، زنده نگه داشتن تمام آن‌ها است. از سوی دیگر، توپخانه عظیم این بازی سلاح‌های بسیاری را در اختیار شما قرار می‌دهد که شما را وسوسه کرده مراحل را چندین و چند با سلاح‌های متفاوت به پایان برسانید. به نظر ما بازی Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain حداقل باید دو مرتبه، یک مرتبه کاملا بدون سر و صدا و با مخفی کاری کامل و یک مرتبه مملو از خشونت و در حالی از تمام سلاح خود در دم استفاده می‌کنید تجربه شود!

The Witcher 3: Wild Hunt

مانند بازی Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain، بازی The Witcher 3: Wild Hunt در سال‌های ابتدایی نسل هشتم کنسول‌ها انتشار یافت و با استفاده از تمام نیروی این نسل، ما را در جهان بازی بی نظیر از نظر ظاهر جای داد که هر کسی را شگفت زده می‌کند. در حالی که فضاسازی این بازی معرکه بود، شخصیت‌های این عنوان بودند که ما را بیش از فضاسازی آن درگیر خود کردند. داستان بازی The Witcher 3: Wild Hunt به نحوی است که طی زمان ما راز و رمزهای بسیاری را درباره شخصیت‌های آن متوجه می‌شویم و همین موضوع این عنوان را به شدت خاص کرده است.

تقریبا تمامی مراحل بی شمار بازی ویچر ۳ داستان محور بوده و شما طی این مراحل از قدرت انتخاب برخوردار هستید. تقریبا مانند تمام بازی‌هایی که حق انتخاب به کاربران می‌دهند، بازی ویچر ۳ به شما حق انتخاب بسیار زیادی داده که سبب تغییر کلی داستان شما می‌شود و همین موضوع بهترین دلیل برای تجربه چند باره این شاهکار استودیو لهستانی سی پراجکت (CD Projekt) است.

Fallout: New Vegas

بازی Fallout: New Vegas در ابتدا توسط بسیاری از افراد در صنعت بازی‌های ویدیویی طرد شد چون باور داشتند که جلوه‌های بصری آن به شدت کهنه بوده و شرکت بتزدا (Bethesda) قصد دارد با اعمال تغییرات غیر قابل لمس در بازی Fallout 3 و انتشار آن با نامی جدید، پولی کلان به جیب بزند! اما این بازی به سرعت به همه ثابت کرد که آن‌ها قضاوتی اشتباه درباره بازی Fallout: New Vegas داشته‌اند و در حالی که باید قبول کرد این بازی از لحاظ جلوه‌های بصری به شدت ضعیف است، ولی یکی از بهترین بازی‌های سبک نقش آفرینی تاریخ محسوب می‌شود.

این بازی محبوب استودیو آبسیدین (Obsidian Entertainment) به عقیده بسیاری بهترین بازی نقش آفرینی تاریخ بوده و آزادی عمل موجود در این بازی نه تنها کاربران را شگفت زده کرده، بلکه دیگر توسعه دهندگان را نیز مجذوب خود کرده و با گذشت بیش از یک دهه از انتشار Fallout: New Vegas، هنوز شاهد الهام گیری از مکانیسم‌ها و حس طبیعی بودن این بازی در دیگر بازی‌های سبک نقش آفرینی هستیم.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild ما را به ریشه‌های افسانه زلدا باز گرداند. مانند اولین نسخه این سری بازی محبوب، بازی Breath of the Wild آزادی عمل بسیار زیادی در جهتی مشخص به شما داده و ما به ندرت شاهد چنین چیزی در دنیای بازی‌های ویدیویی هستیم.

بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild حس و حال یک ماجراجویی و کاوش کامل را در اختیار ما قرار داده و همین موضوع این بازی را تبدیل به یکی از پر فروش‌ترین بازی‌های تاریخ کرد. کاربران این بازی را یک مرتبه به پایان رسانده و با خود می‌گویند هنوز چیزهای بسیاری در این بازی برای تجربه و تماشا باقی مانده و به سرعت به تجربه دوباره این بازی پرداخته تا محتوای بی نظیر از دست رفته آن را بار دیگر تماشا کرده و تجربه کنند.

Elden Ring

بازی‌های سولزبورن استودیو فرام سافتور (FromSoftware) طی سال‌های اخیر جایگاه ویژه‌ای میان کاربران پیدا کرده‌اند. بازی‌هایی چون سری بازی Dark Souls، Bloodborne و Sekiro: Shadows Die Twice همه و همه به موفقیت‌های بزرگی رسیده و طرفداران بی شماری دارند و همه این‌ها به لطف باس فایت‌های خاطره انگیز، مکانیسم‌های مبارزاتی درگیر کننده و داستان‌های عمیق امکان پذیر بود.

دیگر دلیل موفقیت این بازی‌ها دنیاهای بی نظیر آن‌ها است که هر کسی را مجذوب می‌کنند. تمام این بازی‌ها دنیاهایی بسیار خارق العاده و همگن را در اختیار ما قرار می‌دهند که به معنای واقعی خیره کننده بوده و به عقیده ما سری بازی Dark Souls بهترین دنیاها را در میان تمام بازی‌های سولزبورن داشتند. تمام بازی‌های پیش از Elden Ring، از داستانی خطی بهره برده و جهان باز نبودند. همین موضوع سبب شد رونمایی از بازی الدن رینگ به عنوان یک بازی جهان باز، بسیاری را به فکر فرو برده و بسیاری اظهار نا امیدی از این بازی کنند. با این حال استودیو فرام سافتور مثل همیشه ما را نا امید نکرد و با طراحی دنیایی چشم نواز و وسیع، مملو از سیاه چال‌ها، باس‌ها و مراحل فرعی ما را برای چندمین بار طی دهه اخیر شگفت زده کرد.

بازی Elden Ring محتوای بسیاری داشته که ممکن است در اولین تجربه خود بدون متوجه شدن از آن‌ها گذر کنید و در کنار آن، قدرت ساخت شخصیت‌های مختلف با قدرت‌های مختلف، این بازی را تبدیل به عنوانی کرده که باید بیش از یک بار تجربه کنید.

The Elder Scrolls 5: Skyrim

البته که بازی The Elder Scrolls 5: Skyrim‌ در فهرست ما جا دارد! با گذشت بیش از یک دهه از انتشار این بازی، کاربران بسیاری به طور مداوم این بازی را از ابتدا آغاز می‌کنند. به عبارتی بازی الدر اسکرولز ۵: اسکایریم سنگ محک بازی‌های نقش آفرینی مدرن است. این بازی از برخی جهات شبیه به بازی Fallout: New Vegas بوده و از آنجایی که هر دو بازی تحت اختیار بتزدا هستند، چنین موضوعی به طور کامل عادی است. آزادی عمل شما در The Elder Scrolls: Skyrim به شکل غیر قابل باوری زیاد بوده و شما را دیوانه وار عاشق این بازی می‌کند.

تفاوتی ندارد شما در این بازی چه کاری انجام می‌دهید. ممکن است به مبارزه اژدها رفته یا مانند شهروندی ساده به کار و تلاش و ساخت وسایل متفاوت بپردازید، این بازی شما را سرگرم کرده و انبوه فعالیت‌ها برای انجام دادن در آن، شما را بارها و بارها به سوی این شاهکار صنعت ویدیو گیم باز می‌گرداند.

شک نداریم تماشا و مطالعه این فهرست شما را به سوی حداقل یکی از این بازی های جهان باز می‌کشاند که البته خاصیت بی نظیر تمام این شش بازی است. تمام بازی‌های معرفی شده این فهرست، سنگ محکی مهم در تاریخ ویدیو گیم بوده و تجربه حداقل یک مرتبه تک تک آن‌ها برای هر گیمر یک باید است، با این حال ما پیشنهاد می‌کنیم که هر کدام از این بازی‌ها را بیش از یک مرتبه تجربه کنید. شما کدام یک از بازی های جهان باز در این فهرست را بیش از یک مرتبه تجربه کرده‌اید؟ به نظر شما کدام بازی باید به این فهرست افزوده شود؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا