#مهسا_امینی
بازی های آخرالزمانی

نگاهی به بهترین بازی های آخرالزمانی تاریخ ویدیو گیم

بازی های آخرالزمانی، بهترین مدرسان اخلاقیات و آینده نگری!

هر سبک و ستینگی جذابیت خود را در دنیای بازی‌های ویدیویی دارد، اما یکی از ستینگ‌هایی که به شدت ما را تحت تاثیر قرار داده و در کنار حس ترس، حس تنهایی به ما می‌دهد، ستینگ آخرالزمان است. از همین رو قصد داریم نگاهی به بهترین بازی های آخرالزمانی داشته باشیم.

ستینگ آخرالزمان نه تنها در بازی‌های ویدیویی، بلکه در همه قالب‌های رسانه، از جمله فیلم، کتاب و حتی موسیقی جایگاه ویژه‌ای دارد. ایده دنیایی آخرالزمانی، به نظر احساسات بسیاری را در مخاطب زنده می‌کند. احساساتی چون ترس، تهدید و بسیاری احساسات دیگر، از این ستینگ به ما القا می‌شوند. بسیاری باور دارند که ستینگ آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی، تاثیر بیشتری نسبت به ستینگی یکسان در فیلم‌ها و کتاب‌ها دارد. بازی‌های ویدیویی سبب می‌شوند مخاطب خود را به شکل مستقیم جای شخصیت اصلی داستان دیده و این دنیای محروم را با پوست و استخوان حس کند!

این روی قضیه را نیز باید در نظر داشت که برخی تیم‌های توسعه دهنده پتانسیل بیش از حد این ستینگ را درک نکرده و با استفاده از آن به طراحی و توسعه بازی‌هایی می‌پردازند که از ستینگ پسا آخرالزمانی صرفا برای فروش بیشتر بهره برده‌اند و به هیچ عنوان نمی‌توان حس و حال خاصی از این بازی‌ها دریافت کرد. در عوض، فهرستی که قرار است امروز با یکدیگر بررسی کنیم، نگاهی به بهترین بازی های آخرالزمانی داشته که در خاطر بسیاری از ما حک شده و با استفاده از ستینگ آخرالزمانی فوق العاده، داستان بی نظیر و گیم پلی جذاب، ما را درگیر خود کرده و تا سال‌های سال در خاطرمان باقی می‌مانند.

نکته دیگری که این ستینگ را جذاب کرده، توجه بیشتر توسعه دهندگان بزرگ به آن طی سال‌های اخیر است. این موضوع باعث شده ما بازی‌های بسیاری را طی دهه اخیر با ستینگ آخرالزمانی تجربه کنیم و با داستان‌های متفاوت، تفاوت زیست بوم‌ها و دشمنان، احساسات متفاوتی را دریافت کنیم. خوشبختانه بسیاری از این بازی‌ها کاربران را راضی نگه داشته و امیدواریم توسعه دهندگان به این روند بی نظیر خود ادامه دهند. بازی‌هایی با ستینگ آخرالزمانی، معمولا در سبک ترسناک ارائه می‌شوند تا حس ترس و بقا بیش از پیش به ما القا شود.

Days Gone

در حالی که صدها هزار نفر از سونی درخواست کردند که نسخه دوم بازی Days Gone را در دست توسعه قرار دهد، اینگونه به نظر می‌رسد که خبری از نسخه دوم این بازی نخواهد بود. متاسفانه این بازی در زمان انتشار مشکلات بسیار زیادی داشت و همین موضوع سبب نقدهای منفی منتقدین و نمرات بسیار پایین این بازی شد، با این حال به عقیده بسیاری بازی Days Gone یکی از بهترین بازی‌های جهان باز سبک بقای دوران مدرن، به لطف داستان خیره کننده و شخصیت پردازی عالی آن است.

شما در بازی Days Gone کنترل شخصیتی با نام دیکن سنت جان (Deacon St. John) را در اختیار دارید. دیکن که در گذشته یک جایزه بگیر بوده، خود را در حال تلاش برای بقا در دنیایی آخرالزمانی و مملو از موجودات زامبی مانند که فریک (Freak) نامیده می‌شوند، می‌یابد. در حالی که شما تمام مدت در این بازی سایه مرگ و وحشت را روی خود حس می‌کنید، دنیای پویای این بازی شما را جذب کرده و هیجان موجود در این دنیا، شما را به سمت کارهایی که نباید انجام دهید سوق می‌دهد. تجربه این بازی به شدت سرگرم کننده و البته احساسی است.

بازی Days Gone برای کنسول پلی استیشن ۴ و رایانه شخصی در دسترس است.

State of Decay

بازی State of Decay دقیقا مانند بازی Days Gone نتوانست منتقدین را راضی کند، با این حال این بازی در میان کاربران ایکس باکس بسیار محترم بوده و کاربران بسیاری را طی سال‌های متوالی جمع آوری کرده است. هر دو نسخه از این سری بازی در دنیایی آخرالزمانی و مملو از زامبی‌ها جریان داشته و سفری را در برابر شما قرار می‌دهد که در کمتر بازی تماشا کرده‌ایم.

تعداد زامبی‌ها در این سری بازی به شدت بالا بوده و تنوع اسلحه و نحوه استفاده از محیط، روش‌های جذابی را برای رویارویی با گله زامبی‌ها در برابر شما قرار می‌دهد. تکه و پاره کردن زامبی‌ها به روش‌های متفاوت هدف اصلی این بازی بوده و از داستان درگیر کننده‌ای پیروی نمی‌کند. این سری بازی را می‌توان تا حدی شبیه به سری بازی Dead Rising دانست، با این حال فضای بسیار وسیع‌تری در اختیار شما بوده و تمرکز بیشتری بر استفاده درست از وسایل موجود و ساخت و ساز آن‌ها شده است.

بازی State of Decay برای کنسول‌های ایکس باکس ۳۶۰، ایکس باکس وان و رایانه شخصی به انتشار رسید و بازی State of Decay 2 برای کنسول‌های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس و رایانه شخصی در دسترس قرار گرفت. نسخه سوم سری بازی State of Decay در حال حاضر در دست توسعه است.

The Division

پس از شیوع ویروسی که با نام سم سبز (Green Poison) شناخته می‌شود، بشر به زانو افتاده و تمدن از هم پاشیده در دنیا، سبب وقوع جنگ میان انسان‌ها شده است. شما باید در باقی مانده پسا آخرالزمانی نیویورک سیر کرده و برای بقا، به دل دارک زون‌ها (Dark Zone) بزنید. اما کاوش در این شهر آسان نبوده و افراد بسیاری در کنار سم سبز خواستار مرگ شما هستند.

از بسیاری جنبه‌ها، بازی The Division همان چیزی است که شما از یک بازی تام کلنسی (Tom Clancy) انتظار دارید و این موضوع را بیش از هر چیزی می‌توان در مکانیسم‌های کلی بازی و مبارزات آن درک کرد. در کنار آن، نیویورک آخرالزمانی این بازی خیره کننده بود و همین جنبه، آن را از بسیاری بازی‌های متمایز کرده و ثانیه به ثانیه کنجکاوی شما را بر می‌انگیزد و با گذشت سال‌ها از انتشار، این بازی ارزش تجربه را دارد!

بازی The Division برای کنسول‌های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه شخصی در دسترس است.

Mad Max

بازی Mad Max طی سال ۲۰۱۵ به انتشار رسید، با این حال تقریبا هیچ ارتباطی با فیلم Mad Max: Fury Road ندارد که تنها چهار ماه پیش از این بازی اکران شده بود. در حالی که فیلم سینمایی Mad Max: Fury Road مورد تحسین بسیاری از منتقدین و کاربران قرار گرفت، بسیاری از مخاطبین از فقدان ارتباط میان بازی ویدیویی Mad Max و فیلم سینمایی Mad Max: Fury Road خوشحال بودند و دلیل آن بازی‌های اقتباسی ضعیفی بود که طی یک دهه پیش از انتشار این بازی منتشر شده بودند.

بازی Mad Max با اکشن خیره کننده و جهان باز بی نظیر خود نظر بسیاری را جلب کرد. از همین رو بسیاری این بازی را یکی از عناوینی که در حقش کم لطفی شده می‌دانند و با توجه به کیفیت خیره کننده این بازی، افراد کمی به تجربه آن پرداختند.

بازی Mad Max برای کنسول‌های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه شخصی در دسترس است.

I Am Alive

بازی I Am Alive که توسط یوبیسافت توسعه یافته، شاید از نظر کیفیت کلی در رده‌ای پایین‌تر نسبت به سایر بازی‌های فهرست ما قرار بگیرد، اما بدون شک مستحق جای گرفتن در این فهرست است. بازی I Am Alive برخی ایده‌های بی نظیر را در سبک بقا پیاده سازی کرد که حتی تا به امروز شاهد الهام گیری دیگر توسعه دهندگان از این بازی هستیم.

از جمله این ایده‌های ناب می‌توان به تاثیر پرش‌ها، بالا رفتن از بخش‌های متفاوت و به طور کلی حرکات فیزیکی شخصیت اصلی بازی بر سلامت کلی او اشاره داشت. دیگر نکته‌ای که این بازی را به شدت جذاب کرده بود، نبود مهمات در جهان بازی بود که شما را وادار به استفاده از روش‌های ثانویه در این دنیای آخرالزمانی می‌کرد. شما در این بازی می‌توانستید تفنگ خالی را به سمت دشمنان خود نشانه روید که اگر خوش شانس بودید، سبب ترس آن‌ها می‌شد. مبارزات بسیار واقع گرایانه این بازی نیز حس و حالی ویژه به این بازی بخشیده بودند و باید با این واقعیت روبه رو شد که در کنار نامی نه چندان بزرگ، عنوان I Am Alive تاثیری قابل توجه بر بازی های آخرالزمانی داشته است.

بازی I Am Alive در حال حاضر برای ایکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳ و رایانه شخصی در دسترس است.

Death Stranding

بازی Death Stranding پس از معرفی، به سرعت تبدیل به یکی از مورد انتظارترین بازی‌های تاریخ ویدیو گیم شد. تریلرهای بی نقص این بازی، هر کسی را برای تجربه این بازی بی نظیر بی تاب کرد! در ابتدا سبک دقیق این بازی مشخص نبود و البته این یکی از سیاست‌های کارگردان این بازی یعنی هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) بود که باید گفت به بهترین شکل ممکن عمل کرد.

بسیاری از منتقدین و طرفداران نظرات و حدس‌هایی را درباره این بازی داشتند که در زمان انتشار، متوجه اشتباه بودن تمام آن‌ها شدیم. زمان انتشار فرا رسید و گیم پلی این بازی مخالفان و موافقان بسیاری را به خود دید. بسیاری این بازی را به تمسخر گرفته و آن را شبیه ساز بار بری شرکت آمازون دانسته و برخی دیگر ستینگ بی نظیر آن را بارها و بارها تحسین کردند. در کنار ستینگ آخرالزمانی این بازی، داستان بی نظیر آن مورد توجه بسیاری قرار گرفت که آن را بدل به یکی از بهترین بازی‌های چند سال اخیر می‌کند.

بازی Death Stranding برای کنسول‌های پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵ و رایانه شخصی در دسترس است.

Wasteland 3

بازی Wasteland 3 در سال ۲۰۲۰ به انتشار رسید و وظیفه سنگین سر بلند کردن نسخه پیشین خود را که مورد تحسین بسیاری قرار گرفته بود بر عهده داشت. این بازی از سیستم مبارزاتی نوبتی یا Turn-Based مشابه با سری بازی XCOM استفاده کرده، با این حال تمرکز بسیار زیادی بر سبک نقش آفرینی و مکانیسم‌های آن دارد.

این بازی استودیو این‌اکزایل (InXile) مانند نسخه پیشین خود یعنی Wasteland 2 به شدت مورد توجه کاربران و نقد مثبت منتقدین قرار گرفت و موفق به کسب نمره ۸۵ از ۱۰۰ در نسخه رایانه شخصی شد و در میان نامزدهای بهترین بازی‌ نقش آفرینی مراسم Game Awards سال ۲۰۲۰ جای گرفت، با این حال این افتخار بزرگ نسیب بازی Final Fantasy 7 شد. بدون شک پیروز نشدن در مراسم گیم آواردز هیچ چیز از ارزش‌های این بازی آخرالزمانی کم نکرده و ما باور داریم هر گیمری باید حداقل یک مرتبه این بازی تجربه کند.

بازی Wasteland 3 برای کنسول‌های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه شخصی در دسترس است.

Resistance: Fall of Man

پس از موفقیت خیره کننده کنسول پلی استیشن ۲، کنسول پلی استیشن ۳ پس از معرفی به سرعت تبدیل به یکی از مورد انتظارترین کنسول‌های تاریخ شد، با این حال چند ماه ابتدایی برای این کنسول فاجعه بار بود و رویارویی با تاخیرهای پیاپی و قیمت بسیار بالا، سبب شکست رقابت به کنسول رقیب، یعنی ایکس باکس ۳۶۰ شد.

در نتیجه این اتفاقات، سونی نیازمند عناوینی چشم نواز در زمان عرضه شد و یکی از عناوین، بازی Resistance: Fall of Man بود. بازی Resistance: Fall of Man به عبارتی نشان دهنده تمام قدرت نسل هفتم کنسول‌ها، به لطف جلوه‌های بصری خیره کننده بود. شما در این بازی می‌توانستید به وضوح پیشرفت بازی‌های اول شخص نسبت به کنسول پلی استیشن ۲ را تماشا کنید.

بازی Resistance: Fall of Man برای کنسول پلی استیشن ۳ در دسترس است.

Final Fantasy VI

سری بازی فوق العاده نامدار و محبوب Final Fantasy، ششمین نسخه اصلی خود را طی سال ۱۹۹۴ منتشر کرد که تا به امروز هنوز یکی از بهترین نسخه‌های این سری بازی شناخته می‌شود. در حقیقت، برخی آن را یکی از بهترین بازی‌های سبک نقش آفرینی  دانسته و وبسایت معتبر IGN، این بازی را در جایگاه دوم برترین بازی‌های سبک نقش آفرینی تاریخ، پس از بازی Chrono Trigger قرار داده است.

بازی Final Fantasy VI از همه لحاظ بی نقص است. موسیقی بی نظیر، داستان خیره کننده، مکانیسم‌های مبارزاتی خارق العاده، شخصیت‌های کاریزماتیک و البته دنیای آخرالزمانی، همه و همه این عنوان را تبدیل به یک شاهکار کرده‌اند. خوشبختانه ما این فرصت را در اختیار داریم که به لطف Final Fantasy Pixel Remaster این بازی را با کیفیت فول اچ دی در رایانه شخصی و گوشی موبایل تجربه کنیم.

نسخه اصلی بازی Final Fantasy VI برای سوپر نینتندو، پلی استیشن ۱ و گیم بوی ادونس انتشار یافته است، با این حال شما می‌توانید این بازی را در رایانه شخصی، اندروید و آی او اس نیز تجربه کنید.

The Walking Dead

بازی The Walking Dead به نحوی از بازی I Am Alive الهام گرفته و توسعه دهندگان این بازی در استودیو دوست داشتنی تل تیل (Telltale) تلاش کردند این عنوان تا حد زیادی واقع گرایانه به نظر برسد و مانند بسیاری از بازی‌ها با دنیای آخرالزمانی مملو از خشونت و درگیری نیست و از سوی دیگر با گیم پلی خاص انتخاب محور خود، شما را برای ساعات طولانی درگیر خود می‌کند.

اشاره شد که این بازی انتخاب محور بوده، به این معنا که این بازی چندین انتخاب را در اختیار شما قرار داده که هر کدام نتیجه‌ای متفاوت برای شما در بر خواهد داشت. داستان بازی فارغ از انتخابات شما بسیار درگیر کننده است و فضای آخرالزمانی آن شما را به شدت درگیر خود کرده و گاهی اوقات شما را به شدت می‌ترساند!

بازی The Walking برای اندروید، آی او اس، کیندل فایر، رایانه شخصی، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ویتا، ایکس باکس ۳۶۰، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ در دسترس است.

Left 4 Dead 2

بازی Left 4 Dead 2 دقیقا نقطه مقابل دو بازی است که پیش از آن معرفی کردیم. اکشن بسیار بالا همراه با خون ریزی زیاد که سرگرم کردن مخاطب خود را بر داستان سرایی و واقعیت گرایی ترجیح می‌دهد. با گذشت چندین و چند سال از انتشار این بازی، هنوز طرفداران بسیاری به تجربه این بازی پرداخته و منتقدین و البته کاربران، عنوان Left 4 Dead 2 را یکی از هیجان انگیزترین و سرگرم کننده‌ترین بازی‌های شوتر تاریخ می‌دانند.

اینگونه به نظر می‌رسد که ما شاهد نسخه سوم این سری بازی نخواهیم بود، با این حال سال گذشته دنباله معنوی این بازی با نام Back 4 Blood انتشار یافت که متاسفانه به هیچ عنوان نمی‌تواند جایگزین سری بازی Left 4 Dead شود، با این حال اگر به دنبال یک عنوان زامبی محور آنلاین هستید که با دوستان خود بازی کنید، بازی Back 4 Blood گزینه بسیار مناسبی است.

بازی Left 4 Dead 2 برای کنسول ایکس باکس ۳۶۰ و رایانه شخصی در دسترس است.

Metro Exodus

بازی Metro Exodus در همان روزهای اول انتشر تبدیل به یکی از پر طرفدارترین بازی‌ها با ستینگ آخرالزمانی شد. این عنوان شوتر اول شخص سبک بقا، به معنای واقعی شاهکاری در این سبک بازی بود. عنوان Metro Exodus اولین نسخه از سری بازی مترو است که جهان باز بوده و ترکیب آن با داستانی کامل و جلوه‌های بصری خیره کننده، هر کسی را جذب می‌کند.

بازی Metro Exodus نامزد دریافت دو جایزه بهترین داستان و بهترین طراحی جلوه‌های بصری در مراسم Golden Joystick شد، با این حال عناوین Days Gone و Devil May Cry 5 موفق به دریافت این دو جایزه شدند. بدون شک کسب نکردن این جوایز سبب افت فروش بازی Metro Exodus نشد و باید این بازی را یکی از بهترین بازی های آخرالزمانی دانست.

بازی Metro Exodus برای پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی، گوگل استادیا و آمازون لونا در دسترس است.

S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

بازی S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl در سال ۲۰۰۷ به انتشار رسید و به عقیده بسیاری، یکی از منابع اصلی بازی Fallout 3 برای طراحی، این بازی بوده است. از سوی دیگر، این بازی به دلیل توجه بسیار بالا به جزئیات، به سرعت در قلب طرفداران بازی های آخرالزمانی جای گرفت.

شاید مکانیسم‌های گیم پلی بازی S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl چندان دلنشین نباشند، ولی فضاسازی آخرالزمانی معرکه این بازی و داستان بی نظیر، آن را تبدیل به عنوانی کرده که همه طرفداران سبک بقا و جهان‌های آخرالزمانی باید تجربه کنند.

بازی S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl تنها برای سیستم عامل ویندوز در دسترس است.

Horizon Zero Dawn

بازی Horizon Zero Dawn طی سال ۲۰۱۷ به انتشار رسید و امروزه به عنوان یکی از نمادهای نسل هشتم کنسول‌های بازی شناخته می‌شود. این بازی پیش از انتشار به بار نقدهای منفی گرفته شد و بسیاری معتقد بودند که فضای آخالزمانی این بازی به طور مستقیم الهام گرفته از بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild است و از آنجایی که هر دو عنوان در فاصله زمانی بسیار کوتاه از یکدیگر انتشار یافتند، بازی Horizon Zero Dawn آنگونه که باید، دیده نشد. با این حال پس از انتشار، نظر بسیاری درباره فضای این بازی برگشت و بسیاری کار استودیو گوریلا گیمز (Guerrilla Games) را تحسین کردند.

در حالی که چندین سال از انتشار این بازی گذشته، افراد بسیاری از این بازی به عنوان یک شاهکار یاد کرده و احترام بسیاری برای آن قائل هستند و ما باور داریم که این بازی به حق خود رسید. نسخه دوم این بازی نیز مانند نسخه اول عنوانی عالی بود که از نو زیر سایه عنوانی دیگر قرار گرفت. بازی Horizon Forbidden West تقریبا همزمان با بازی Elden Ring انتشار یافت تا بار دیگر توجه به آن کم شود.

بازی Horizon Zero Dawn در حال حاضر برای کنسول پلی استیشن ۴ و رایانه شخصی در دسترس است.

Gears of War

بازی Gears of War تنها چهار روز پیش از عرضه جهانی کنسول پلی استیشن ۳ انتشار یافت و این بازی به نحوی آخرین و مهم‌ترین تیر مایکروسافت به منظور قانع کردن کاربران برای خرید ایکس باکس ۳۶۰ در عوض پلی استیشن ۳ بود و اگر به عقب بازگردیم، متوجه می‌شویم که مایکروسافت و Gears of War در این مسیر موفق بوده‌اند!

ما باور داریم که تیم اپیک گیمز (Epic Games) نمی‌توانست بیش از این برای جذب طرفداران سر سخت پلی استیشن تلاش کند. بازی Gears of War یکی از بهترین و هیجانی‌ترین بازی‌های شوتر سوم شخص تاریخ محسوب شده و باید گفت که ما کمتر بازی به قدرت آن تا به حال تجربه کرده‌ایم. این بازی توانست نمره بی نظیر ۹۴ از ۱۰۰ را در وبسایت متاکریتیک کسب کند و نسخه‌های بعدی آن نیز عناوینی پر قدرت بودند که ارزش تجربه چند باره را دارند.

نسخه اصلی بازی Gears of War برای کنسول ایکس باکس ۳۶۰ و نسخه Ultimate Edition آن برای کنسول ایکس باکس وان و رایانه شخصی در دسترس است.

The Last of Us

بازی The Last of Us اولین مرتبه در سال ۲۰۱۳ به انتشار رسید و پایانی بی نظیر را برای نسل هفتم ویدیو گیم رقم زد. داستان خارق العاده، فضاسازی بی همتا و گیم پلی عالی، این بازی را تبدیل به شاهکاری کردند که فراموش نخواهد شد. بازی The Last of Us به نحوی به ما قدرت داستان سرایی بی حد و مرز در دنیای بازی‌های ویدیویی را یاد آوری کرد و همین موضوع یکی از دلایل ساخت نسخه ریمیک این بازی برای پلی استیشن در عوض نسخه‌ای جدید توسط تیم ناتی داگ (Naughty Dog) است.

اگر شما امروز نیز به تجربه نسخه اصلی این بازی بپردازید، گیم پلی این بازی به هیچ عنوان حس کهنه بودن به شما القا نمی‌کند، با این حال تیم ناتی داگ تصمیم گرفته با توسعه نسخه ریمیک، این بازی را با قابلیت‌هایی که نسل نهم در اختیار ما قرار داده باز سازی کند و داستان زیبای این بازی را برای افراد بیشتری تعریف کند. نسخه دوم این بازی نیز شاهکاری دیگر بود که مانند نسخه ابتدایی هرگز از خاطرات ما حذف نخواهد شد.

نسخه اصلی بازی The Last of Us برای کنسول پلی استیشن ۳ و نسخه Remastered آن برای پلی استیشن ۴ در دسترس هستند. نسخه Remake این بازی طی سال جاری میلادی برای کنسول پلی استیشن ۵ و رایانه شخصی منتشر خواهد شد.

Fallout: New Vegas

سال ۲۰۱۰ بود که بازی Fallout: New Vegas به انتشار رسید و ابتدا با نظرات منفی بسیاری از کاربران و منتقدین روبه رو شد. بسیاری اعتقاد داشتند که پیشرفت جلوه‌های بصری این بازی نسبت به بازی Fallout 3 بسیار ناچیز بوده و آن را بیش از یک بازی، بسته الحاقی بازی Fallout 3 می‌دانستند. حال اگر چنین نظری را بیان کنید، به احتمال بسیار زیاد با شما مخالفت شود چون بازی Fallout: New Vegas به سرعت تبدیل به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های سبک نقش آفرینی با ستینگ آخرالزمانی شد.

بازی Fallout: New Vegas شاید از لحاظ جلوه‌های بصری تغییرات چندانی نسبت به نسخه پیشین به خود ندیده بود، ولی مکانیسم‌ها و قدرت انتخاب شما در بازی به قدری پیشرفت کرده بودند که کمتر کسی جرات مقایسه این بازی با نسخه پیشین سری بازی Fallout را داشت! شما اگر به تجربه این بازی بپردازید، با انتخاباتی روبه رو می‌شوید که شاید در بازی‌های سبک نقش آفرینی سال‌های اخیر نیز مشاهده نکرده باشید. داستان ما زمانی جالب‌تر می‌شود که این بازی از برخی جوانب از دو نسخه اخیر سری بازی Fallout، یعنی Fallout 4 و Fallout 76 نیز بهتر و پیشرفته‌تر است.

بازی Fallout: New Vegas برای کنسول‌های پلی استیشن ۳، ایکس باکس وان و رایانه شخصی در دسترس است.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

آخرین نسخه انتشار یافته از سری بازی The Legend of Zelda به سرعت تبدیل به یکی از پرطرفدارترین بازی‌های سبک نقش آفرینی شد و مورد تحسین منتقدین قرار گرفت. بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild به بهترین شکل این سری بازی را پیش برد و نمره خارق العاده ۹۷ از ۱۰۰ را در وبسایت متاکریتیک دریافت کرد. این بازی در کنار دو نسخه دیگر از سری بازی افسانه زلدا یعنی Ocarina of Time و The Wind Waker جا گرفته و تا به امروز یکی از موفق‌ترین بازی‌های کنسول نینتندو سوییچ است.

شاید زمانی که موضوع بازی های آخرالزمانی پیش می‌آید، کمتر کسی به سری بازی The Legend of Zelda اشاره کند، ولی این سری بازی همیشه نگاهی به دنیاهای این چنینی داشته و از جمله اصلی‌ترین نسخه‌ها با این ستینگ می‌توان به The Wind Waker و Ocarina of Time اشاره داشت. بازی Breath of the Wild بدون شک یکی از بهترین نسخه‌های این سری بازی با دنیای آخرالزمانی بوده و جهان باز این عنوان به همراه مراحل بی نظیر و درگیر کننده، آن را تبدیل به عنوانی فراموش نشدنی کرده‌اند.

در ابتدای این مطلب اشاره شد که با وجود بسیاری بازی های آخرالزمانی، همه آن‌ها موفق به ارائه عنوانی کامل نمی‌شوند و تعداد کمی بازی در طول تاریخ توانسته‌اند ماندگار شوند که در این مطلب به بسیاری از آن‌ها اشاره شد. ما اطمینان داریم که عناوین دیگری وجود داشته که شما انتظار داشتید در این مطلب از آن‌ها یاد شود. از همین رو ما از شما درخواست می‌کنیم در کنار ارائه نظرات خود درباره فهرست بازی های آخرالزمانی ما، بازی‌های مورد علاقه خود در این ستینگ را برای ما نام ببرید.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا