برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
پایان غم انگیز بازی های ویدیویی

معرفی ۱۰ بازی ویدیویی با پایان غم انگیز که شما را متاثر خواهند کرد

ما همیشه درس‌های بزرگ را از ضربات بزرگ یاد می‌گیریم!

1%
  • 0/10
معرفی ۱۰ بازی ویدیویی با پایان غم انگیز که شما را متاثر خواهند کرد ۳ ۲۵ تیر ۱۴۰۱ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

پایان غم انگیز بازی های ویدیویی، آن چیزی است که ما را از یک عنوان متنفر ساخته یا ما را عاشق خود می‌کند. همیشه این پایان‌های غم انگیز هستند که به ما درس زندگی می‌دهند و باور داریم بازی‌های ویدیویی بهتر از هر رسانه دیگری چنین احساساتی را به ما القا می‌کنند!

یکی از وظایف رسانه‌ها، اعم از بازی‌های ویدیویی، فیلم و سریال، موسیقی و غیره، برانگیختن احساسات ما است. برخی صحنه‌ها در بازی‌های ویدیویی مانند نجات یافتن یاران، پیروزی در مسابقات آنلاین و بسیاری اتفاقات دیگر سبب شادی می‌شوند و در سوی مخالف، دنیای بازی‌های ویدیویی صحنه‌های غم انگیز و احساسی بسیاری را از جمله مرگ شخصیت‌های اصلی برای ما به نمایش در آورده که تا مدت‌ها و شاید سال‌های از فکر ما خارج نشده‌اند.

دنیای بازی‌های ویدیویی تنها کشت و کشتار و جنگ نبوده و خیلی اوقات باعث بروز خالص‌ترین احساسات ما می‌شوند. از همین رو قصد داریم در تاریخ بازی‌های ویدیویی کاوشی داشته و به ۱۰ پایان غم انگیز بازی های ویدیویی نگاهی بیندازیم که بسیاری از ما را درگیر خود کرده‌اند.

بدون شک همه ما عاشق پیروزی شخصیت محبوب خود و سفر به سوی خورشید سوار بر اسب هستیم، ولی همیشه دنیا طبق خواسته‌های ما پیش نمی‌رود! حتی بهترین و زیباترین بازی‌های تاریخ نیز می‌توانند پایانی بسیار غمگین و تاثیر گذار داشته باشند که با مرگ شخصیت اصلی یا گروهی از شخصیت‌های اصلی بازی همراه شود و بسیار غم انگیزتر از آن چیزی که در ابتدا فکرش را می‌کردیم به پایان برسند. این ضربات مهلک زمانی غم انگیزتر شده که شما برای اولین مرتبه به تجربه یک عنوان پرداخته‌اید و خوش و خرم در حال گشت و گذار هستید ولی در پایان شخصی مهم و بسیار دوست داشتنی را از دست می‌دهید. با ما همراه باشید تا نگاهی به ۱۰ پایان غم انگیز بازی های ویدیویی داشته باشیم.

پایان بازی Red Dead Redemption 2

پایان نسخه ابتدایی سری بازی Red Dead Redemption به خودی خود عذاب آور و مهلک بود، ولی پایان بازی Red Dead Redemption 2 از نسخه اول خود نیز پیشی گرفت و به معنای واقعی ما را عزادار کرد! بازی رد دد ردمپشن ۲ در حقیقت مقدمه‌ای بسیار طویل بر نسخه اول این سری بازی، با حضور شخصیتی جدید بود که هرگز نام او را در نسخه ابتدایی نشنیده بودیم. از همین رو بسیاری انتظار داشتند که آغاز و پایان بازی Red Dead Redemption 2 با حضور شخصیتی کاملا جدید، افتضاحی به تمام معنا باشد، ولی راکستار ثابت کرد که به کار خود مسلط بوده و بازی Red Dead Redemption 2‌ را تبدیل به محبوب‌ترین بازی بسیاری از افراد کرد.

آرتور مورگان (Arthur Morgan)، شخصیت اصلی بازی ما، شخصیتی بی نظیر است که بدون شک در میان محبوب‌ترین شخصیت‌های تاریخ ویدیو گیم جا دارد و اعمال و گفته‌های او به نحوی بوده که ارتکاب جرم توسط شما با نام آرتور مورگان را بسیار سخت می‌کند، ولی متاسفانه مرگ آرتور یکی از سخت‌ترین مرگ‌ها در دنیای بازی‌های ویدیویی است که به عقیده ما حق این شخصیت دوست داشتنی نبود! گرچه مرگ او پایان بازی Red Dead Redemption 2 نبوده و شما مدت زمانی نسبتا طولانی را با شخصیت محبوب نسخه ابتدایی بازی یعنی جان مارستون (John Marston) سپری می‌کنید، بسیاری مرگ آرتور را پایان این بازی دانسته و معتقدند مرگ او، اجازه لذت بردن از ادامه این عنوان را به آن‌ها نمی‌دهد، البته ناگفته نماند که ادامه بازی با مارستون، به نحوی به ما اجازه سوگواری برای آرتور را می‌دهد.

پایان بازی Brothers: A Tale of Two Sons

بازی Brothers: A Tale of Two Sons اولین بازی جوزف فارس (Josef Fares) بود و باید گفت این کارگردان عجب آغاز بی نظیری در دنیای بازی‌های ویدیویی داشت! شاید این بازی جز بزرگ‌ترین بازی‌های تاریخ نبوده و بسیار از شما حتی نام این بازی را نشنیده باشید، ولی به شما اطمینان می‌دهیم اگر کسی این بازی را تجربه کرده باشد، بدون شک آن را به شما پیشنهاد می‌کند و دلیل اصلی آن‌ها، پایان بندی بی نظیر این بازی است.

همانطور که از نام این بازی می‌توان برداشت کرد، داستان بازی درباره رابطه میان دو برادر بوده که طی ماجراجویی طولانی خود به دنبال آبی جادویی برای نجات زندگی پدر در حال مرگ خود هستند. این دو برادر در مسیر خود موفق می‌شوند، ولی موفقیت آن‌ها با شکستی بسیار بزرگ و تلخ همراه است. برادر بزرگ‌تر ماجرای ما، نایا (Naia) در این مسیر کشته می‌شود و به شما اطمینان می‌دهیم اگر این بازی را تجربه کرده باشید، پایان آن تا سال‌های سال در ذهن شما حک خواهد شد!

پایان بازی That Dragon, Cancer

اگر به دنبال سرگرمی و گذراندن وقت آزاد خود هستید، بازی That Dragon, Cancer را تجربه نکرده و همچنین به هیچکس پیشنهاد نکنید! اما دلیل ساخت این بازی سرگرم کردن ما نیست. این بازی در حقیقت یک اتوبیوگرافی از زوجی بوده که پسر کوچکشان در حال مبارزه با سرطان است و در چهار سالگی در این مبارزه شکست می‌خورد. این بازی از آغاز تا پایان غمگین، ولی بی حد و اندازه قدرتمند است. تجربه این بازی دو ساعته هر کسی را تحت تاثیر قرار داده و شما را در شرایط هولناکی قرار می‌دهد که هر کسی قدرت دست و پنجه نرم کردن با آن را نداشته و شک نداشته باشید تجربه این بازی شما را مدت‌ها درگیر می‌کند!

پایان بازی Ori and the Will of the Wisps

بازی Ori and the Will of the Wisps مانند نسخه ابتدایی این سری بازی، از جنبه‌های بسیاری بی نظیر است و پایان تلخ و شیرین آن، بسیاری را درگیر می‌کند. شما در این بازی شخصیت شریک (Shriek)، جغدی که سایه بر افراد و مکان‌های بسیاری افکنده را شکست می‌دهید، ولی بخش غمگین ماجرا آنجا است که شریک یتیم، زیر پر و بال پدر و مادر از دست رفته خود از بین می‌رود که صحنه‌ای غمگین را برای ما تداعی کرده و حتی سنگ دل‌ترین افراد را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد! در پایان، جنگل به زندگی بازگشته و کو (Ku)، شفا پیدا کرده و بار دیگر به نارو (Naru) و گومو (Gumo) به یکدیگر می‌پیوندد و اری (Ori)، شخصیت اصلی ما که کشته شده، با سیر (Seir) تلفیق و به درخت روحانی (Spirit Tree) بدل می‌شود. غمگین است. پایان بازی Ori and the Will of the Wisps غمگین بوده و هر کسی را درگیر خود می‌کند!

پایان بازی Metal Gear Solid 4: Guns of the Raptors

هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) چندان رفتار مهربانانه‌ای با سالید اسنیک (Solid Snake) نداشت. درست است؟ ما طی سری بازی Metal Gear Solid، به طور مداوم با Patriots روبه رو شده که رویارویی با آن‌ها عواقب دل انگیزی ندارد. این موضوع تا حدی در بازی MGS4 متفاوت بوده و در حالی که Patriots شکست می‌خورند، سایه آن‌ها بر سر افراد دیده شده و پایان بازی به هیچ عنوان برای اسنیک شیرین و خوشحال کننده نیست! او زندگی خود را به عنوان یک سرباز صرف جنگی بی هدف کرد و در حقیقت وسیله افرادی دیگر بود. همانطور که می‌دانید، سن سالید اسنیک بسیار پر سرعت‌تر از افراد عادی افزایش یافته و حال او تنها چند سال برای زندگی کردن داشته و باید این سال‌ها را با تفکر به زندگی از دست رفته خود پشت سر بگذارد. پایان زیبایی برای او نبود!

پایان بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening

بسیاری از افراد نسخه‌های قدیمی سری بازی The Legend of Zelda را با داستان سرایی آن‌ها نمی‌شناسند، با این حال یکی از غم انگیزترین پایان‌ها در بازی‌های ویدیویی را یکی از نسخه‌های این سری بازی برای ما به ارمغان آورد. بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening به طور کلی داستان جذابی نداشته، با این حال فضا سازی بی نظیری در جزیره کوهولینت ارائه می‌دهد. شما در ابتدا به شناسایی جزیره پرداخته و با بسیاری از ساکنین این جزیره ارتباطی بسیار نزدیک برقرار می‌کنید، ولی در پایان بازی، متوجه می‌شوید که تمام این‌ها رویایی از طرف Wind Fish بوده است! لینک از خواب بیدار شده تا بار دیگر خود را در دنیای واقعی ببیند و شما از بین رفتن کوهیلینت و ساکنین آن را به آرامی تماشا می‌کنید. باید گفت که تماشای پایان این بازی سخت است.

پایان بازی Gears 5

شاید بازی Gears 5 تفاوت‌های بسیاری با دیگر نسخه‌های سری بازی Gears of War داشته باشد، ولی به هیچ عنوان مستحق نفرت نیست! این بازی بخش‌های جدید بسیاری را وارد این دنیا کرده و یکی از آن‌ها انتخاب مسیر در داستان است. البته شما تنها یک انتخاب دارید که انتخابی بسیار بزرگ و مهم است. شخصیت اصلی بازی ما یعنی کیت (Kate) باید میان جی دی (JD) و دل (Del) یک نفر را برگزیند. یکی از آن‌ها به طور قطع کشته شده و دیگری زنده می‌ماند. البته بسیاری به دلیل شخصیت دوست داشتنی دل، او را انتخاب می‌کنند، با این حال نمی‌توان از جی دی، پسر مارکوس فنیکس (Marcus Fenix) بدون تفکر گذر کرد و نبود او می‌تواند عذابی بزرگ برای ما باشد!

پایان بازی Telltale’s The Walking Dead Season 2

بدون شک بسیاری از شما در زمان مشاهده تیتر مطلب، پایان فصل دوم بازی Telltale’ The Walking Dead را به خاطر آوردید و بار دیگر اتفاق تلخ و ناگوار پایان این بخش شما را آزار داد! پس باید این بخش در مطلب ما جای داشته باشد. پایان این بخش نه تنها یکی از تراژیک‌ترین پایان‌ها در این سری بازی، بلکه یکی از تراژیک‌ترین پایان‌های بازی در طول تاریخ است. تفاوتی ندارد در این بازی چه کسی کشته شود یا زنده بماند. تفاوتی ندارد کنی (Kenny) یا جین (Jane) زنده بمانند یا کلمنتین (Clementine) تصمیم بگیرد همراه با بازماندگان مانده یا آن‌ها را رها کند، پایان ما غم انگیز و دل آزار بوده و در حالی که پایان این بخش به غم انگیزی مرگ لی (Lee) نیست، ولی شما را به شدت آزرده خاطر می‌کند!

پایان بازی The Last of Us Part 2

بازی The Last of Us Part 2 به طور کلی از ابتدا تا پایان غم انگیز و دلهره آور است. شما به ندرت با فضا یا صحنه‌ای روبه رو می‌شوید که لبخند بر لبان شما بیاورد و به تبع آن، ما پایانی فوق العاده دیوانه وار و غم انگیز را داریم. ما پا به پای الی (Ellie) و تنها به هدف قتل ابی (Abby) و انتقام گیری می‌رویم، ولی در پایان الی متوجه می‌شود که تمام این مشکلات و دشواری‌هایی که تحمل کرده بی ارزش است و البته زمانی از نظر خود بر می‌گردد که بسیار دیر شده است! او نه تنها انگشت‌های خود را از دست داده، بلکه جوئل (Joel) را نیز از دست داده و رابطه‌اش با تامی (Tommy) به طور کامل شکر آب شده است. تلاش برای انتقام تنها خود او را به باد داد!

پایان بازی Ghost of Tsushima

پایان بازی Ghost of Tsushima بیش از اینکه غم انگیز باشد، به شکل استادانه‌ای عذاب آور است و می‌توان گفت پاسخ درستی برای پایان بازی وجود ندارد. لرد شیمورا (Lord Shimura) که مانند پدر در تمام زندگی جین (Jin Sakai) حضور داشته حالا درگیر انتخاب نهایی ما است. آیا او را می‌کشیم و زندگی ناشایست او را به پایان می‌رسانیم یا آرزوی خود را سرکوب کرده و به استادی که عاشقش هستیم و همیشه سایه او مکانی امن برای ما بوده حمله ور نمی‌شویم؟ تفاوتی ندارد شما کدام پایان را برگزینید، پس از پایان بازی Ghost of Tsushima شما نیازمند زمان هستید تا زخم‌های خود را التیام ببخشید.

ما باور داریم که لیست پایان غم انگیز بازی های ویدیویی می‌تواند بسیار طویل‌تر از این باشد، با این حال ما تلاش کردیم برخی از غم انگیزترین پایان‌ها به انتخاب خود را با شما درمیان بگذاریم. بدون شک بسیاری از شما پایان‌هایی را به خاطر دارید که به مراتب از پایان‌های انتخاب شده توسط ما غم انگیزتر هستند. از همین رو از شما می‌خواهیم در کنار نظرات درباره لیست انتخابی ما از پایان غم انگیز بازی های ویدیویی، پایان‌هایی که به نظر شما غم انگیزتر هستند را نیز با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments