ایچیرو اودا از تاثیر فوتبال شائولین روی سریال لایو اکشن وان پیس می‌گوید

سریال لایو اکشن در دسترس قرار دارد

ساخت سریال لایو اکشن وان پیس

با توجه به صحبت‌های اخیر ایچیرو اودا (Eiichiro Oda) در گفتگوی اخیرش، ساخت سریال لایو اکشن وان پیس بدون فوتبال شائولین هرگز رنگ واقعیت به خود نمی‌گرفت.

مانگاها داستان‌های نوآورانه و متنوعی را روایت می‌کنند اما برخی از طرفداران معتقد هستند منبع خوبی برای ساخت یک اثر لایو اکشن نیستند. آن‌ها برای اثبات ادعای خود دلایل متعددی را مطرح می‌کنند که یکی از مهم‌ترین‌ها، سبک هنری مانگاها است؛ سبکی که باعث می‌شود تنها برای ساخت انیمه مناسب باشند. با این حال، نتفلیکس (Netflix) طی سال‌های گذشته سعی کرده اقتباس لایو اکشن مانگا‌های محبوب و مشهور را تولید کند که آخرینش، One Piece است.

سریال لایو اکشن وان پیس علی‌رغم واکنش‌های منفی طرفداران ساخته شد و اخیراً از طریق نتفلیکس در دسترس قرار گرفته است. این اثر توانسته از سوی کارشناسان و حتی طرفداران بازخوردهای مثبتی را دریافت کرده و خود را در رتبه نخست پربازدیدترین‌ها قرار دهد. از همین رو، می‌توان پیش بینی کرد سرویس استریم آمریکایی طی آینده‌ای نزدیک با ساخت فصل دوم موافقت کند. در ضمن، بنظر می‌رسد ساخته شدن نسخه لایو اکشن One Piece را باید به پای یکی از فیلم‌های مشهور سینمای هنگ کنگ نوشت.

ایچیرو اودا، خالق مانگای One Piece است. او اخیراً مصاحبه‌ای را با رسانه The New York Times انجام داده و در بخشی از آن فاش کرده است بدون Shaolin Soccer هرگز نظرش عوض نمی‌شد و با ساخت سریال لایو اکشن وان پیس موافقت نمی‌کرد:

وقتی نوشتن مانگا را آغاز کردم، عقیده داشتم کشیدن مانگایی که بتوان آن را در قالب لایو اکشن بازسازی کرد هیچ فایده‌ای ندارد. اما وقتی پای تماشای فوتبال شائولین نشستم، حس کردم جهانی مانگاگونه به دنیای لایو اکشن آورده شده است.

نظرم را تغییر دادم. متوجه شدم شرایط تغییر کرده و تکنولوژی لازم برای ساخت سریال لایو اکشن وان پیس در دسترس قرار دارد.

فوتبال شائولین درباره یک راهب معبد شائولین است که تصمیم می‌گیرد دوستانش را دور هم جمع کرده و یک تیم فوتبال تشکیل دهد. هدف او، نمایش هنرهای رزمی به تمام مردم جهان است. این فیلم هنگ کنگی نه تنها فروش بسیار بالایی داشت، بلکه مورد استقبال کارشناسان غربی قرار گرفت. فوتبال شائولین همچنین به مرور زمان در خارج از مرزها از جمله ایران به شهرت بالایی دست یابد.

در انتها، بد نیست بدانید فصل اول سریال لایو اکشن One Piece هشت قسمت دارد.

4.8 4 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا