امپراطورهای انیمه وان پیس
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی امپراطورهای انیمه وان پیس

قدرتمندترین کارکترهای دنیای وان پیس

معرفی و بررسی امپراطورهای انیمه وان پیس ۲۱ ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

بسیاری از دزدان دریایی انیمه جذاب و دیدنی وان پیس (One Piece)، در طول این داستان شگفت انگیز، موقعیت خود را به عنوان امپراطور دزدان دریایی به دست آورده‌اند و یا آن را از دست داده‌اند؛ بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و رتبه بندی امپراطورهای انیمه وان پیس می‌پردازیم.

داستان انیمه زیبا وان پیس در رابطه با کارکتری به نام مانکی دی لوفی (Monkey D. Luffy) و اعضای خدمه‌اش است که با عنوان دزدان دریایی کلاه حصیری (The Straw Hat Pirates) شناخته شده‌اند. دزدان دریایی کلاه حصیری در اقیانوس‌های خطرناک، به کاوش می‌پردازند و در طول ماجراجویی‌های خطرناکی که در پیش می‌گیرند، از جزایر جدید دیدن می‌کنند و در برابر دشمنان توانمندی قرار می‌گیرند و با آن‌ها مبارزه می‌کنند تا بتوانند به گنج افسانه‌ای دست پیدا کنند که در داستان با نام One Piece شناخته شده است. اگرچه خط داستانی این مجموعه جذاب و هیجان انگیز، بیشتر به دلیل دنیای پیچیده، روابط دوستی، دیالوگ‌ها و اتفاقات خنده‌دار خود به شهرت رسیده است، اما با این حال، به طور قطع، حضور کارکترهای پیچیده و همچنین، اتفاقات بسیار عجیب و تاریکی نیز که همواره در طی آن رخ می‌دهد، جذابیت داستان را دو چندان کرده‌اند؛ بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و رتبه بندی امپراطورهای انیمه وان پیس می‌پردازیم.

بسیاری از دزدان دریایی انیمه جذاب و دیدنی وان پیس (One Piece)، در طول این داستان شگفت انگیز، موقعیت خود را به عنوان امپراطور دزدان دریایی به دست آورده‌اند و یا آن را از دست داده‌اند. در کل تاریخ داستان وان پیس، هفت کارکتر وجود داشته‌اند که در طی برهه‌های زمانی مختلف، موفق به دریافت این عنوان شده‌اند. مسلم است که قدرت همه این امپراطورها نیز با یکدیگر برابری نمی‌کند و برخی از آن‌ها، قدرتمندتر و یا ضعیف‌تر از برخی دیگر هستند. ناگفته نماند که قوی ترین آن‌ها کسانی هستند که برای مدت زمان بسیار بیشتری بر دریاها و اقیانوس‌ها اپراطوری کرده‌اند.

Buggy the Clown

کارکتر باگی دلقک (Buggy the Clown) در ابتدای داستان، به عنوان شخصیتی خنده دار و بانمک ظاهر شد؛ اما با این حال، حقایق تاریکی در رابطه با گذشته او وجود دارد. نکته جالبی که در رابطه با این کارکتر وجود دارد این است که قبل از تشکیل شدن انجمن Cross، باگی بدون هیچگونه دخالتی از طرف دیگران، اعضای خدمه خود را رهبری می‌کرد. باگی به این دلیل توانست رهبری را به دست بگیرد زیرا که خود قویترین عضو خدمه به حساب می‌آمد و به همین خاطر نیز، همه از او می‌ترسیدند و کسی جرات زیر سوال بردن تصمیمات این کارکتر را نداشت.

قدرت میوه شیطانی که کارکتر باگی دلقک در اختیار دارد، در داستان با نام Bara Bara no Mi شناخته شده است؛ قدرت این میوه به بدن میزبان خود اجازه می‌دهد تا به تکه‌های کوچکی تقسیم شود؛ به علاوه، میزبان، بر هر یک از این تکه‌ها نیز، کنترل کامل دارد. این قدرت، باگی را از آسیب‌های بسیاری مصون می‌کند. با این حل، لازم به ذکر است که رهبری تصادفی او در فرار از زندان ایمپل داون (Impel Down) و دخالت ناخواسته او در جنگ مارینفورد، باعث افزایش شهرت و پاداش این کارکتر شد. باگی به دلیل داشتن خدمه‌ای ضعیف که از هیچ توانایی خاصی بهره نبرده‌اند، به رقیبی آسان تبدیل شده است که شکست دادن او برای دیگر کاپیتان‌ها، کار چندان دشواری نیست و به همین خاطر نیز، به عنوان یکی از ضعیف ترین کاپیتان های وان پیس شناخته شده است.

Monkey D. Luffy

کاپیتان دزدان دریایی کلاه حصیری (The Straw Hat Pirates) که در داستان با نام مانکی دی لوفی (Monkey D. Luufy) شناخته شده است، به دلیل دخالت ندادن هیچ گونه احساسی در حین نبردها و نترس بودنش شناخته شده است. لوفی کسی است که خدمه دزدان دریایی کلاه حصیری را تشکیل داد و آن را به مسیری هدایت کرد که اکنون در آن قرار گرفته‌اند. این کارکتر، به دلیل میوه شیطانی که در کودکی، به صورت اتفاقی، مصرف کرده است، از قدرت‌های بسیار خارق العاده‌ای برخوردار است و به همین خاطر نیز، حتی اگر در برابر توانمندترین دشمنان خود نیز قرار بگیرد، می‌تواند آنها را شکست دهد. در این انیمه پرطرفدار و محبوب، تنها چند کارکتر وجود دارند که می‌توان آن‌ها را به عنوان پادشاه دزدان دریایی در نظر گرفت که مانکی دی لوفی، به طور قطع، یکی از این کارکترها به شمار می‌آید.

کارکتر لوفی پس از آنکه موفق به شکست دادن کارکترهای کایدو (Kaido) و بیگ مام (Big Mom) شد، عنوان یکی از امپراطورهای انیمه وان پیس را به دست آورد. لوفی یکی از معدود کارکترهای این انیمه جذاب و شگفت انگیز است که می‌تواند از هر سه نوع هاکی استفاده کند. این کارکتر با استفاده از قدرت افسانه‌ای میوه شیطانی Zoan Human Human Fruit، مدل نیکا (Nika) و توانایی خود در استفاده از هاکی، موفق به شکست دادن کایدو شد. البته ناگفته نماند که این اتفاق، بدون کمک Samurai، Yamato و Worst Genration ممکن بود هیچگاه به نتیجه نرسد.

Marshall D. Teach

کارکتر Marshall D. Teach که در داستان وان پیس، بیشتر با نام ریش سیاه (Blackbeard) شناخته شده است، یکی از قدرتمندترین امپراطورهای انیمه وان پیس به شمار می‌رود که قدرت دو میوه شیطانی بسیار خطرناک را در اختیار دارد. اولین میوه شیطانی که در داستان با نام Dark Dark Fruit شناخته شده است، به او این اجازه را می‌دهد تا توانایی کنترل کردن تاریکی را در اختیار داشته باشد و دومین میوه شیطانی نیز که در گذشته به کارکتر ریش سفید (Whitebeard) تعلق داشت و با نام Quake Quake Fruit شناخته شده است، به این کارکتر، توانایی ایجاد مواج عظیم و کشنده را می‌دهد. ریش سیاه شخصیتی بسیار جاه طلب و بی رحم دارد که باعث می‌شود در مبارزات، بدون داشتن هیچ ملاحظه‌ای پیش برود و جان هر فردی که بر سر راهش قرار می‌گیرد را نیز بگیرد.

 به نظر می‌رسد که ریش سیاه، واقع گرایانه ترین تصویر از دزدان دریایی را به نمایش می‌گذارد؛ خیانت، فریب و شستشوی ذهنی افراد برای او بسیار طبیعی است؛ او هیچ وابستگی واقعی به کسانی که زیر پرچم او حرکت می‌کنند از خود نشان نمی‌دهد و در یک لحظه می‌تواند همه آن‌ها را فدای جاه طلبی‌های خود می‌کند. ریش سیاه یکی از اولین کاپیتان‌هایی بود که پس از مدت زمان بسیار کوتاهی، توانست عنوان یکی از امپراطورهای انیمه وان پیس را از آن خود کند. توانایی او در استفاده از قدرت‌های دو میوه شیطانی مختلف به صورت همزمان، یکی از رازهایی است که هنوز در داستان به توضیح آن پرداخته نشده است.

Shanks

یکی از بزرگترین رقیب های لوفی در انیمه وان پیس، شنکس، کاپیتان کاریزماتیک دزدان دریایی مو قرمز (Red Hair)، یکی از چهار امپراطور بزرگ دریاها است که دارای قدرت فوق العاده شگفت انگیزی است. این کارکتر، به خاطر توانایی منحصر به فرد خود در رهبری، مهارت‌های استثنائی رزمی و تسلطی که بر Haki دارد، در میان همه دزدان دریایی داستان وان پیس، شناخته شده است. کارکتر شنکس، همچنین، نقش پررنگی در پایان دادن به جنگ مارینفورد نیز داشت که همین، قدرت دیپلماتیک و توانایی او در تاثیرگذاری بر قدرت‌های بزرگ جهانی را نشان می‌دهد. شنکس همچنین توانست جنگ Paramount را بدون ریخته شدن خون هیچکس متوقف کند. کارکتر Sengoku اعتراف کرد او این تصمیم را تنها به این خاطر گرفت که شنکس از او درخواست کرده بود. شنکس، به خاطر اقتداری که دارد، مورد احترام بسیاری قرار گرفته است.

کارکتر شنکس از قدرت هیچ میوه شیطانی بهره نبرده است و به همین خاطر نیز، در نبردهای خود تنها به قدرت فیزیکی و توانایی هاکی (Haki) تکیه می‌کند. لازم به ذکر است که این کارکتر به هر سه نوع هاکی دسترسی و تسلط کامل دارد. این کارکتر نیز همانند دیگر دزدان دریایی این داستان جذاب و هیجان انگیز، تمایل خود برای پیدا کردن گنج وان پیس را اعلام کرده است و به همین خاطر نیز، مسلم است در آینده، او و لوفی در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. با در نظر گرفتن توانایی‌های شنکس، به طور قطع، این کارکتر به یکی از بزرگترین چالش‌هایی تبدیل می‌شود که می‌تواند بر سر راه لوفی قرار بگیرد.

Charlotte Linlin

کارکتر شارلوت لینلین (Charlotte Linlin) که در داستان بیشتر با عنوان Big Mom شناخته شده است، یک شخصیت بسیار ترسناک و قدرتمند است. این کارکتر، از قدرت یک میوه شیطانی نادر برخوردار است که به او این اجازه را می‌دهد تا توانایی دستکاری و کنترل ارواح موجودات زنده را داشته باشد. او فرمانروای دزدان دریایی Big Mom و حاکم سرزین Totto است که یعنی به طور کلی، بر سی و پنج جزیره، کنترل کامل دارد. با این حال، او در مبارزه‌ای که با Trafalgar Law و Eustass Kid داشت، نتوانست پیروز شود و به همین خاطر نیز، عنوان یکی از چهار امپراطور بزرگ دریاها را از دست داد.

کارکتر بیگ مام در گذشته یکی از اعضای دزدان دریایی Rocks بود که به عنوان یکی از مرگبارترین گروه دزدان دریایی انیمه وان پیس شناخته شده بود. این کارکتر در گذشته، زمانی که بسیار جوان‌تر نیز بود، پاداش کشتن و یا دستگیری که برای او تعیین شده بود، به ارزش پانصد میلیون بری بود که همین گواهی بر قدرتمند بودن این کارکتر است؛ به همین خاطر نیز،  کارکتر بیگ مام از همان ابتدا، تهدیدی بزرگ برای دولت جهانی محسوب می‌شد. این کارکتر با قدرت میوه شیطانی که در داستان با نام Soul Soul شناخته شده است، می‌تواند زندگی و یا طول عمر فردی را بگیرد که مورد هدف قرار گرفته است و اینگونه آن را به طول عمر خود اضافه کند.

Kaido

کارکتر کایدو (Kaido) که به عنوان قدرتمندترین موجود جهان شناخته شده است، رهبر دزدان دریایی هیولاها (Beasts) و در گذشته، یکی از امپراطورهای انیمه وان پیس به شمار می‌رفت. این کارکتر، به خاطر قدرت فیزیکی بسیار زیاد خود در میان همه شخصیت‌های داستان شناخته شده است. قدرت او به گونه‌ای است که کارکترهای معدودی، توانایی مقابله کردن با او را دارد. میوه شیطانی که کایدو مصرف کرده است، در داستان با نام Zoan Devil Fruit Fish Fish Fruit شناخته شده است. این میوه افسانه‌ای به او این اجازه را می‌دهد تا به یک اژدهای عظیم الجثه تبدیل شود که توانایی‌های رزمی‌اش، قابلیت کشتن هر فردی را دارد. این هیولا می‌تواند به اندازه یک شهر بزرگ شود و تنها با یک حمله خود، قادر به نابود کردن چند شهر با یکدیگر است. او همچنین، می‌تواند از هر سه نوع هاکی نیز استفاده کند و بر همه آن‌ها، تسلط کامل دارد. در نهایت نیز، چندین کارکتر بسیار قدرتمند، تنها با همکاری یکدیگر توانستند این هیولای عظیم الجثه را شکست دهند.

مسئله‌ای که در رابطه با کارکتر کایدو وجود دارد این است که او سعی در آسیب رساندن به افراد معمولی و ضعیف ندارد. او تنها به کسانی که بر جهان حکومت می‌کنند، نگرشی بدبینانه دارد و این دیدگاه نیز، از گذشته او نشات می‌گیرد که توسط مردم خود فروخته شد و توسط تفنگداران دریایی نیز برای انجام آزمایشات انسانی دستگیر شد. در داستان انیمه وان پیس، از این کارکتر، با عنوان “قوی ترین موجود جهان” نیز یاد می‌شود.

Edward Newgate

نبرد مارین فورد (Marineford)، جایی که ریش سفید در مقابل نیروی تفنگداران دریایی قرار گرفت تا پورتاگس دی. ایس (Portgas D. Ace)، برادر قهرمان و شخصیت اصلی داستان انیمه وان پیس را نجات دهد، منجر به مرگ غم انگیز او شد. با این حال، مرگ ریش سفید که به عنوان یکی دیگر از بزرگترین امپراطورهای انیمه وان پیس شناخته شده است، تنها مرگ یک دزد دریایی قدرتمند و با نفوذ نبود. این کارکتر که با عنوان “قوی ترین مرد جهان” شناخته شده بود، قدرتش با قدرت گول دی راجر (Gol D. Roger)، پادشاه دزدان دریایی، برابری می‌کرد و به همین خاطر نیز، مورد تحسین افراد بسیاری قرار می‌گرفت. برخی بر این باور بودند که کارکتر ریش سفید، توانایی به پایان رساندن کل جهان را داشت.

مرگ کارکتر ریش سفید پایان یک دوره را رقم زد و خلا قابل توجهی را در دنیای دزدان دریایی به جا گذاشت؛ چرا که او در شرف تبدیل شدن به پادشاه دزدان دریایی بعدی بود. برای بدتر کردن اوضاع برای نیروهای تفنگدار دریایی، این دزد دریایی پیر، از آخرین نفس‌های خود نیز استفاده کرد تا به جهان این اطمینان را بدهد که گنج افسانه‎ای شناخته شده با نام وان پیس به طور حتم وجود دارد که البته همین باعث به وجود آمدن موج جدیدی از دزدان دریایی در جهان شد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

21 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments