کپکام در گذشته قصد ساخت بازی Okami 2 را داشته است

پروژه‌ای که هرگز به سرانجام نرسید

ساخت بازی Okami 2

ادعای تازه‌ای نشان می‌دهد که شرکت کپکام چند سال پیش قصد ساخت بازی Okami 2 را داشته است، اما به دلیل بروز مشکلاتی این پروژه هرگز به سرانجام نرسید.

آخرین باری که اخباری حول قسمت دوم Okami شنیدیم به پنج-شش ماه پیش بر می‌گردد؛ زمانی که Ikumi Nakamura کارگردان سابق عنوان در حال ساخت Ghostwire: Tokyo سری به استودیوی PlatinumGames زد و در آن‌جا، به همراه «هیدکی کامیا» ویدیویی در توییتر منتشر کرد. در این ویدیو کامیا جمله‌ی Okami is going to be back یا «اوکامی قرار است برگردد» را به زبان آورد؛ حرفی که طرفداران این سری را به ساخت یک نسخه‌ی جدید امیدوار کرد. اما واقعا این اتفاق خواهد افتاد؟

دو سال پیش یک اینسایدر و تاریخ‌شناس بازی‌های ویدیویی با نام Liam Robertson ویدیویی منتشر کرد که در آن، به تحولات درونی پلتینیوم گیمز می‌پرداخت. او عنوان کرد که نتیجه‌ی این تحولات، خروج اجباری Tatsuya Minami مدیر آن دوران استودیو بود. مینامی یکی از نفراتی بود که به همراه میکامی، اینابا و کامیا از کپکام خارج شدند و PlatinumGames را تاسیس کردند. اگر با سابقه‌ی این افراد آشنا باشید، می‌دانید که خروج این افراد نتیجه‌ی اختلاف نظرات شدید آن‌ها با کپکام و سیاست‌های مدیریتی آن دوره‌ی شرکت بود که منجر به تعطیلی استودیوی Clover شد؛ همان تیمی که خالق Okami به حساب می‌آید.

به گفته‌ی رابرتسون، کپکام چند سال پیش قصد داشته است تا روابط کاری با پلتینیوم گیمز ایجاد و به‌نوعی با اعضای آن آشتی کند تا بتواند از این استودیو برای ساخت برخی عناوین کمک بگیرد. رابط اصلی این جریانات هم مینامی بود و حتی قرار شد تا استودیو، ساخت بازی Okami 2 را به عهده بگیرد که با خروج مینامی، این کارها بی‌ثمر ماند. جالب است بدانید که برخی خبرگزاری‌ها ادعا کردند مینامی در حال حاضر دوباره به کپکام برگشته و یکی از اعضای تیم سازنده‌ی ریمیک Resident Evil 3 است.

رابرتسون تنها کسی نیست که چنین ادعایی دارد. کاربر AestheticGamer که اتفاقا همین چند روز پیش ادعاهایی مبنی بر ساخت نسخه‌ی جدید از سری سایلنت هیل داشت، در توییتی گفت که کپکام قرار بود با همکاری پلتینیوم گیمز روی قسمت دوم Okami کار کند، ولی به دلیل اتفاقات و اختلافاتی این پروژه معلق شد. او در ادامه گفت که پس از این جریانات، کپکام دیگر به ساخت یک ادامه فکر نمی‌کند و همچنین پلتینیوم هم دیگر اشتیاقی برای همکاری با کپکام نشان نخواهد داد.

اتفاقاتی که این دو اینسایدر به آن‌ها اشاره کردند، حداقل برای دو سال پیش است. ولی ویدیوی منتشر شده از کامیا به چند ماه پیش باز می‌گردد. آیا PlatinumGames وظیفه‌ی تولید Okami 2 را به عهده خواهد گرفت؟ باید دید که در آینده چه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا