تغییر زمان اکران No Time to Die ضرر هنگفتی را به مترو گلدوین میر وارد خواهد کرد

ضرری معادل ۳۰ الی ۵۰ میلیون دلار

تغییر زمان اکران No Time to Die

تغییر زمان اکران No Time to Die به دلیل شیوع ویروس کرونا به شرکت مترو گلدوین میر در حدود ۳۰ الی ۵۰ میلیون دلار ضرر وارد خواهد کرد.

بیست و پنجمین قسمت از مجموعه فیلم‌های جیمز باند از بدو ورود به فاز پیش‌تولید بسیار خبرساز بود؛ در ابتدا گزارش‌ها و شایعه‌هایی در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه دنیل کریگ (Daniel Craig) تمایلی به ایفای نقش مامور ۰۰۷ ندارد. نهایتا کریگ به تیم بازیگری No Time To Die پیوست تا برای آخرین بار این نقش افسانه‌ای را ایفا کند اما مدتی بعد دنی بویل (Danny Boyle) به دلیل اختلاف نظر از تیم تولید جدا شد. مدت زیادی طول نکشید که کری فوکوناگا (Cary Fukunaga) به عنوان کارگردان جدید انتخاب شد اما همین وقفه باعث شد تا زمان اکران به تعویق بیافتد.

چند وقت پیش بود که تور تبلیغاتی و کنفرانس خبری No Time To Die در چین به دلیل شیوع گسترده‌ی ویروس کرونا لغو شد. پس از آن هم اکران این فیلم اکشن و جاسوسی در سراسر جهان تاخیر خورد. شرکت‌های مترو گلدوین میر، یونیورسال پیکچرز و تهیه‌کنندگان فرنچایز پس از بررسی باکس آفیس جهانی به این نتیجه رسیدند که شرایط برای اکران جدیدترین محصولشان مناسب نیست. به همین دلیل، اکران سراسری آن را هفت ماه به تعویق انداختند. تازه‌ترین اثر کری فوکوناگا قرار بود از ماه آوریل به سینما بیاید اما حالا طرفداران باید تا ماه نوامبر صبر کنند.

با توجه به گزارشی که وب سایت هالیوود ریپورتر منتشر کرده، تغییر زمان اکران No Time to Die به شرکت مترو گلدوین میر ۳۰ میلیون دلار ضرر وارد خواهد کرد. البته این رقم خوشبینانه بوده و احتمالا تا ۵۰ میلیون دلار هم افزایش خواهد یافت. این فیلم روی پرده‌ی نقره‌ای نرفته بود اما کمپین تبلیغاتی آن از مدت‌ها قبل شروع شده بود. برای مثال، می‌توان به تبلیغ تلویزیونی جدیدترین فیلم جیمز باند در جریان رویداد Super Bowl اشاره کرد که حدودا ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار برای سازندگان هزینه داشت. اگرچه نمایش آن ویدیوی تبلیغاتی بی‌نتیجه نبود و میزان هایپ را برای این اثر افزایش داد اما به‌طور حتم سازندگان مجبور خواهند شد تا بار دیگر چنین ویدیوی تبلیغاتی را برای اکران در ماه نوامبر تولید کنند.

تغییر زمان اکران، تصمیم بسیار درستی از سوی سازندگان No Time to Die بوده است. جدا از بحث سلامت مخاطبان، صنعت سینما در مقایسه با گذشته از شرایط خوبی برخوردار نیست. بیش از ۷۰ هزار سینما در چین، یکی از بزرگترین بازارهای جهان بسته شده و در حال حاضر مشخص نیست چه زمانی بازگشایی خواهند شد. کشور ایتالیا هم با بحران کرونا مواجه شده و تعداد قابل‌توجهی از سینماها به تعطیلی کشیده شده‌اند. در نتیجه فروش فیلم‌ها در این کشور به میزان ۷۵ درصد کاهش داشته است. اگرچه بحران کرونا در بریتانیا به جدیت ایتالیا نیست اما احتمالا مسئولان بخش‌هایی از این مجمع الجزایر مجبور خواهند شد تا در آینده‌ای نزدیک تعطیلی سینماها را برای جلوگیری از شیوع تعطیل اعلام کنند.

طبق ارزیابی‌ها، اگر No Time to Die در ماه آوریل اکران می‌شد، احتمالا ۳۰ درصد کمتر فروش می‌کرد. با در نظر گرفتن پیش‌بینی‌ها که از فروش یک میلیارد دلاری خبر می‌دادند، ممکن بود سازندگان بیش از ۳۰۰ میلیون دلار ضرر کنند. زیان ۳۰ الی ۵۰ میلیون دلاری در مقایسه با این رقم اصلا به چشم نمی‌آید. بنابراین. اتخاذ چنین تصمیمی از سوی شرکت‌ها و تهیه‌کنندگان کاملا منطقی بوده است.

در پایان، لازم به ذکر است بیست و پنجمین فیلم مامور ۰۰۷ از تاریخ ۵ آذر (مصادف با ۲۵ نوامبر) در سینماهای آمریکا اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا