#مهسا_امینی

اکران No Time To Die احتمالا برای دومین بار به تعویق می‌افتد

آیا جدیدترین فیلم مامور ۰۰۷ سال ۲۰۲۱ راهی سینماها می‌شود؟

اکران No Time To Die احتمالا برای دومین بار به تعویق می‌افتد سورنا رضایی ۰ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
اکران No Time To Die

با توجه به ادعای یک وب سایت خبری، دو شرکت ایان پروداکشنز و مترو گلدوین میر آماده هستند اکران No Time To Die را برای دومین بار عقب بیاندازند.

جدیدترین فیلم فرنچایز جیمز باند که تحت عنوان No Time To Die شناخته می‌شود، یکی از اولین آثار سینمایی مهمی بود که به خاطر بحران جهان کرونا تاخیر خورد. از آن زمان تاکنون، تقریبا تمام بخش‌های هالیوود تعطیل شده و تقویم اکران فیلم‌ها هم تا اواسط ماه جولای پاک شده است. در این میان، تنها Tenet جدیدترین ساخته‌ی کریستوفر نولان (Christopher Nolan) بدون تغییر بوده که به احتمال بسیار آن هم به تعویق می‌افتد؛ زیرا نشانه‌ای از بهبود شرایط وجود ندارد.

اگرچه برخی از فیلم‌ها مانند Fast & Furious 9 با یک تاخیر طولانی مدت روبرو شده‌اند اما تعدادی دیگر تنها برای مدت کوتاهی تاخیر خورده‌اند. برای مثال، دومین فیلم اختصاصی واندر وومن فقط دو ماه عقب افتاد و برای اکران از ۲۴ مرداد (مصادف با ۱۴ آگوست) برنامه‌ریزی شده است. در حال حاضر شک و تردیدهای بسیاری پیرامون سرنوشت فیلم‌های دسته‌ی دوم وجود دارد. اینطور که به نظر می‌رسد، شرایط با فرا رسیدن زمان اکران آن‌ها بهبود نیافته و سینماها بازگشایی نخواهند شد. در نتیجه، شرکت‌ها مجبور می‌شوند بار دیگر برنامه‌ریزی‌های خود را تغییر داده و آثاری که یک بار تاخیر خورده‌اند را بار دیگر به تعویق بیاندازند.

وب سایت Daily Mail چندی پیش مطلبی را منتشر کرد که در بخشی از آن به احتمال تاخیر دوباره در اکران No Time To Die پرداخته شده است. این وب سایت نوشت سازندگان صدها میلیون دلار برای جدیدترین فیلم جیمز باند هزینه کرده و تمایلی برای انتشار در سرویس‌های دیجیتالی ندارند. در نتیجه، احتمال اینکه تازه‌ترین ساخته‌ی کری فوکوناگا (Cary Fukunaga) برای بار دوم تاخیر بخورد بیش از پیش قوت گرفته است. منبع Daily Mail در این باره گفت:

اگر نیاز باشد تا سال آینده صبر کنیم، اینکار را انجام خواهیم داد. صدها میلیون دلار پشت این پروژه خوابیده است. این فیلم را زمانی اکران می‌کنیم که مخاطبان هیچ گونه ترسی برای بازگشت به سینماها نداشته باشند. هر چند، اتخاذ چنین تصمیمی اصلا آسان نیست.

اولین تاخیر No Time To Die بین ۳۰ الی ۵۰ میلیون دلار ضرر به ایان پروداکشنز و مترو گلدوین میر وارد کرده است. با در نظر گرفتن بودجه‌ی بالای این فیلم که بالاترین رقم در تاریخ فرنچایز جیمز باند بوده، کاملا منطقی است که سازندگان به دنبال اکران باشند؛ زیرا تنها در این صورت است که چنین پروژه‌ی عظیمی به مرحله‌ی سوددهی می‌رسد. نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه کرد، باکس آفیس جهانی است. همیشه بازارهای خارجی نقش بسزایی در افزایش فروش فیلم‌های مامور 007 داشته‌اند. از همین رو، بازگشایی سینماها در دیگر کشورها غیر از آمریکا عاملی تعیین کننده در تاخیر یا عدم تاخیر دوباره است.

بیست و پنجمین فیلم جیمز باند فعلا برای اکران از تاریخ ۵ آذر (مصادف با ۲۵ نوامبر) برنامه‌ریزی شده است اما اینطور که به نظر می‌رسد، احتمال تاخیر دوباره و در نظر گرفتن تاریخی در سال ۲۰۲۱ میلادی برای آن وجود دارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا