مجموع فروش نینتندو سوییچ از ایکس‌باکس وان فراتر رفت

Mario Kart 8 Deluxe، همچنان در صدر پرفروش‌ترین‌ها

مجموع فروش نینتندو سوییچ

شرکت نینتندو ساعاتی قبل گزارش مالی سه ماه پایانی سال ۲۰۱۹ میلادی را منتشر کرد که با توجه به آن مجموع فروش نینتندو سوییچ از مرز ۵۲ میلیون دستگاه عبور کرده است.

جدیدترین نسل از کنسول‌‌های نینتندو تحت عنوان نینتندو سوییچ در مارس سال ۲۰۱۷ میلادی عرضه شد و در طول این مدت عملکرد بسیار قابل‌توجهی داشته است. به بیان دیگر، هر چقدر که کنسول وی‌یو در ثبت روزهای خوش ناموفق بود، کنسول سوییچ عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته است. طبق گزارش‌ مالی که نینتندو برای سه ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر کرده است، سوییچ موفق شد تا در طول این سه ماه ۱۰ میلیون و ۸۱۰ هزار دستگاه در سراسر جهان فروش بفروشد. بدین ترتیب، مجموع فروش آن به رقم ۵۲ میلیون و ۴۲۰ هزار دستگاه رسید.

مدتی پس از انتشار گزارش مالی نینتندو، دنیل احمد (Daniel Ahmad)، یکی از کارشناسان فعال در حوزه‌ بازی‌های ویدیویی، با انتشار توییتی اعلام کرد با توجه به تخمین‎‌ها، مجموع فروش نینتندو سوییچ از ایکس‌باکس وان فراتر رفته است. احمد در همان توییت گفت فاصله‌ی میان میزان فروش این دو کنسول چندان زیاد نیست اما نینتندو کاری را در ۳۴ ماه انجام داد که انجامش برای مایکروسافت ۷۴ ماه زمان برد. این نشان می‌دهد که ناشر سری بازی‌های ماریو در مسیر درستی قرار دارد.

همان‌طور که می‌دانید، مایکروسافت خیلی وقت است که در گزارش‌های مالی خود اشاره‌ای به میزان فروش نسل هشتم کنسول‌های خود ندارد. بنابراین نمی‌توان میزان فروش کنسول‌های جدید نینتندو و ردموندی‌ها را به‌طور دقیق مقایسه کرد. با در نظر گفتن اینکه نینتندو همچنان مشغول ساخت بازی‌های مختلفی برای کنسول خود بوده و برخلاف ایکس‌باکس وان، فاصله‌ی زیادی تا پایان عمر سوییچ داریم، پیش‌بینی چنین اتفاقی چندان هم دور از انتظاره نبوده است.

ناشر سری بازی‌های ماریو در گذشته پیش‌بینی کرده بود در سه ماهه‌ی نخست سال جاری میلادی ۱۸ میلیون دستگاه از نینتندو سوییچ را به فروش می‌رساند اما با توجه به عملکرد فراتر از انتظار کنسول در سه ماهه‌ی پایانی سال میلادی گذشته، این رقم را به ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه افزایش داده است. نینتندو همچنین در بخش دیگر گزارش مالی خود به آمارهای مربوط به میزان فروش بازی‌ها پرداخت. بر این اساس، در سه ماهه‌ی پایانی سال گذشته‌ی میلادی مجموعا ۶۴ میلیون و ۶۴۰ هزار نسخه بازی به‌فروش رسیده است.

در این میان، نباید از نقش‌ به‌سزای Luigi’s Mansion 3، Pokemon Sword and Shield و The Legend of Zelda: Link’s Awakening غافل شد که از محصولات جدید نینتندو محسوب شده و در این بازه‌ی زمانی به فروش بالایی دست یافته‌اند. در ادامه می‌توانید لیست مربوط به ۱۰ بازی فرست پارتی و پرفروش نینتندو سوییچ را مشاهده کنید:

 1. Mario Kart 8 Deluxe – بیست‌ و دو میلیون و نهصد و شصت هزار نسخه
 2. Super Smash Bros. Ultimate – هفده میلیون و ششصد و هشتاد هزار نسخه
 3. Super Mario Odyssey – شانزده میلیون و پانصد و نود هزار نسخه
 4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild – شانزده میلیون و سیصد و چهل هزار نسخه
 5. Pokemon Sword / Pokemon Shield – شانزده میلیون و شصت هزار
 6. Pokemon: Let’s Go, Pikachu! / Pokemon: Let’s Go, Eevee! – یازده میلیون و هفتصد و شصت هزار نسخه
 7. Splatoon 2 – نه میلیون و هشتصد و بیست هزار نسخه
 8. Super Mario Party – نه میلیون و صد و بیست میلیون نسخه
 9. New Super Mario Bros. U Deluxe – پنج میلیون و هشتصد و پنجاه هزار نسخه
 10. Luigi’s Mansion 3 – پنج میلیون و سیصد و هفتاد هزار نسخه

میزان فروش چند محصول دیگر هم اعلام شده است که اطلاع از آن‌ها خالی از لطف نیست:

 • The Legend of Zelda: Link’s Awakening – چهار میلیون و صد و نود هزار نسخه
 • Fire Emblem: Three Houses – دو میلیون و پانصد و هشتاد هزار نسخه
 • Ring Fit Adventure – دو میلیون و صد و هفتاد هزار نسخه
 • Astral Chain – یک میلیون و سی هزار نسخه
 • Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order – یک میلیون و بیست هزار نسخه

روند انتشار عناوین انحصاری برای سوییچ ادامه دارد و طی ماه‌های آینده شاهد عرضه‌ی دو بازی Animal Crossing: New Horizons و Xenoblade Chronicles: Definitive Edition برای این کنسول نسل هشتمی خواهیم بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا