کنسول نینتندو پلی‌استیشن به قیمت ۳۶۰ هزار دلار فروخته شد

خریدار نامشخص است

نینتندو پلی‌استیشن فروخته شد

نمونه‌ اولیه‌ی کنسول نینتندو پلی‌استیشن در یک مزایده به قیمت ۳۶۰ هزار دلار به یک فرد نامشخص فروخته شد.

کنسول نینتندو پلی‌استیشن اولین بار در سال ۲۰۱۵ میلادی توسط فردی که ادعا می‌کرد پدرش در نینتندو مشغول به کار بود، معرفی شد. در ویدیویی نمای کلی از نمونه‌ی اولیه‌ی این کنسول به نمایش گذاشته شد که نشان می‌داد که شرکت سونی و نینتندو در تلاش بودند، در کنار کارتریج، قابلیت CD-ROM را هم به دستگاه جدید اضافه کنند.

آن‌طور که از شواهد مشخص است، ساخت این کنسول خانگی بعد از درگیری بین سونی و نینتندو لغو شد. شرکت نینتندو هم بعد از لغو همکار، سریعا با Philips که از رقبای سونی به حساب می‌آمد، وارد همکاری شد. در کنار این موضوع، سونی هم اولین کنسول خود را در سال ۱۹۹۴ با نام پلی‌استیشن به بازار جهانی عرضه کرد. با عرضه‌ی این کنسول خانگی تازه، تحولی در صنعت بازی‌های ویدیویی به وجود آمد.

حال اگر به یاد داشته باشد، اوایل ماه گذشته بود که سایت Heritage Auctions تایید کرد که یک نسخه از کنسول نینتندو پلی‌استیشن را برای مزایده در سایت خود قرار داده و تاریخی برای انجام این مزایده در نظر گرفت. در همان زمان هم یکی از کلکسیونر‌های معروف به نام پالمر لاکی حضور خود را تایید کرد که سر و صدای بسیار زیادی راه انداخت.

بسیاری بر این باورند که بیش از ۲۰۰ نسخه از این کنسول در سرتاسر جهان پخش شده ولی تنها همین یک نسخه بود که به مزایده گذاشته شد. این کنسول خانگی با مبلغ ۳۰۰ هزار دلار به یک فرد ناشناس که هنوز هویت او معلوم نیست، فروخته شد. Heritage Auctions اعلام کرد که خریدار این کنسول از آن‌ها خواسته تا هویت او را مشخص نکنند، لازم به ذکر است خریدار باید به عنوان حق خرید، ۲۰ درصد بیشتر از قرارداد، آیتم مورد نظر را خریداری کند. با این حساب کنسول نینتندو پلی‌استیشن به ملبغ ۳۶۰ هزار دلار فروخته شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا