بازی بعدی Battlefield در زمان حال یا آینده نزدیک خواهد بود

جبران اشتباه یا تکرار پشت تکرار؟

بازی بعدی Battlefield در زمان حال یا آینده نزدیک خواهد بود امیرحسین ناصری ۰ ۰۶ فروردین ۱۴۰۱ اخبار بازی
بازی بعدی سری Battlefield

طبق اعلام تام هندرسون (Tom Henderson) که اطلاعات بازی بعدی Battlefield را لو داده، ظاهرا داستان این عنوان در زمان آینده نزدیک یا حال خواهد بود؛ موردی که سازندگان پس از شکست BF 2042 قصد دوباره امتحان کردن آن را دارند.

پس از انتشار عنوان موفق Battlefield V در سال ۲۰۱۸، استودیو DICE پس از چند سال تصمیم به انتشار بازی دیگری به نام Battlefield 2042 گرفت؛ عنوان متفاوتی که گرچه در سری بتلفیلد بود، اما اسم آن نشان می‌داد که ظاهرا روایت به سمت آینده نزدیک و حدود ۲۰۴۲ کشیده خواهد شد. به هر حال DICE در دو عنوان قبل به خوبی توانسته بود تا ماجرای جنگ در دوران جنگ جهانی اول و سپس دوم را خیلی خوب به تصویر بکشد و انتظار می‌رفت که با Battlefield 2042، موفقیتی ستودنی را در مقابل رقیب دیرینه خود، یا همان Call of Duty ثبت کند.

با این وجود، عنوان BF 2042 در شرایطی عرضه شد که سوال خیلی از کاربران این بود که «اصلا چرا چنین بازی‌ای باید ساخته شود؟». این عنوان رسما مرزهای تخریب فرنچایز را جا به جا کرد، طوری که در آن هر نوع ارور یا باگ خاصی که بخواهید پیدا می‌شود. بازی Cyberpunk 2077 را که به خاطر دارید؟ بتلفیلد جدید حتی با آن هم سر اینکه کدام‌یک مشکلات فنی بیشتری دارند رقابت می‌کرد!

به علاوه، بازی فاقد بخش داستانی بود و از محیط آن در سال ۲۰۴۲ عملا هیچ استفاده‌ای نشد تا یک روایت خاص، در کنار بخش چند نفره آن وجود داشته باشد. به هر حال وجود یک داستان، حتی اگر بازی مورد نظر کاملا با محوریت بخش چند نفره عرضه شود، یک مورد نسبتا حیاتی خواهد بود تا هویت اثر ثابت شده و روح داشته باشد. اما به هر شکلی که بود، کاربران عملا پذیرفتند که Battlefield 2042 اصلا ارزش تجربه کردن را ندارد، و اگر کسی قصد دارد تا یک بازی در دوران جنگ جهانی دوم را تجربه کند، می‌تواند سراغ Battlefield V برود.

این در حالی است که پیرو اخبار تایید کردن سازندگان درباره اشتباه خود، اکنون شایعه تازه‌ای منتشر شده که طی آن، یکی از کاربرانی که اطلاعات استودیو DICE را می‌دهد، اعلام کرده که بازی بعدی سری در زمان حال یا آینده نزدیک خواهد بود.

تغییر زمان حلال مشکلات بازی بعدی Battlefield خواهد بود؟!

تام هندرسون در جدیدترین پست خود در فضای مجازی، رسما اعلام کرده که مواردی را درباره بازی بعدی در سری Battlefield می‌داند. او اظهار کرده که این بازی در زمان حال یا آینده نزدیک روایت می‌شود، و جالب‌تر اینکه استودیو DICE از تمامی اشتباهات خود در BF 2042 درس گرفته است!

در واقع مدتی پیش بود که خبری درباره جلسه به اصطلاح محرمانه مدیران EA منتشر شد که طی آن، صحبت‌هایی درباره بازی Battlefield 2042 شده بود. در این جلسه، مدیران ارشد رسما تایید کردند که DICE کارش را با این بازی جدید خراب کرده و حتی آن را در اقدامی عجیب به گردن انتشار Halo Infinite انداختند! با این حال، پس از انتشار این خبر بود که سازندگان اظهار پشیمانی کردند و اعلام شد که اشتباهات این عنوان دوباره تکرار نخواهد شد.

با این حال، ظاهرا همین سازندگان موردی را اشتباه گرفته‌اند؛ به گفته هندرسون، تغییر زمان روایت بازی بعدی Battlefield به این دلیل است که بازیکنان استقبال فوق‌العاده بهتری را از سه عنوان قبلی در این سری داشته‌اند و حال بازگشتن به آن می‌تواند کمک بزرگی به توسعه عنوان جدید بکند. این در حالی است که مشکل اصلی، بردن محیط بازی به سال ۲۰۴۲ یا حتی ۲۰۸۰ هم نیست، بلکه بازی برخی مشکلات پایه داشت که باید ابتدا آن‌ها برطرف شوند! مثل داشتن نقشه‌های بیش از حد بزرگ، حذف کردن بخش داستانی، باگ‌های زیاد و .. که همگی توسط کاربران گزارش شده بودند.

اما نظر شما درباره بازی بعدی در سری Battlefield چیست؟ آیا سازندگان می‌توانند واقعا از اشتباهات گذشته خود درس بگیرند؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا